Zrod Hordy

Orkské klany kdysi dávno žily v idylickém světě nazývaném Draenor v relativním míru se svými záhadnými sousedy – draenei. Velitelé Plamenné legie však měli s oběma nic netušícími rasami jiné plány. Démonický pán Kil´jaeden rozehrál temnou partii s cílem nejen vyhladit všechny draenei, ale zároveň s úmyslem spojit všechny orkské klany v jedinou nezastavitelnou sílu poháněnou nenávistí a touhou po zkáze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32575/zrod-hordy-6cy-32575.jpg 4.3255

World of WarCraft (2.)

Rise of the Horde (2006)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

B-artX

Mimo film je svět Wowka pro mě veliká neznámá. Byla mi doporučena tato knížka, pro začátek s tímto světem a jsem spokojen. Jako takové uvítání do tohoto světa určitě super. Příběh měl slušné tempo a docela bavil. Svět jako takový byl super, ale postavy příliš neohromily. Knížka jako taková je napsána velmi čtivě a pěkně, což je asi největší plus knihy. Trošku zbytečné mi přišli Thrallovy promluvy, vždycky na začátku kapitoly, které měly skoro pořád stejnou myšlenku, jak toho strašně litujou a tak, což mi přišlo takové monotónní. Celkově jde ale o zajímavou knížku vhodnou pro začátečníky. Takových 82%.

SedllY

Vznik Hordy hlavně z pohledu Durotana(otce Thralla). Pro fanoušky Warcraftu super, samé známé postavy. :)

Svářeč

Předchozí Warcrafty se mi li líbily (i když je to už nějaká ta doba), takže jsem předpokládal, že nebude problém ani se Zrodem Hordy. Ovšem jeho kvalita překvapila i mě. Vážně, tohle je fakt perfektní epická fantasy, tak jak ji máme rádi. Plno bitev, krve, sympatických hrdinů, k tomu zkušená Christie Golden, která si to pohlídala a veškerý potenciál knihy bezezbytku využila. Pokud máte epickou fantasy rádi, je tahle kniha pro vás povinnost (znalost Warcraftu není vůbec nutná), pokud proti ní nic nemáte, zkuste to, Zrod hordy patří v tomto žánru mezi špičku.

NemmamSlov
24.12.2017

Dalsia cast pribehu za mnou a ako to uz byva u Warcraft pribehu zase nesklamala. Pribehy Hordy mam obzvlast rad, aj ked musim priznat, ze mi bolo Drenaiov luto. Dozvedame sa tu o zivote Durotara a ttosku aj o Velenovi, drenaiskom prorokovi

Adriane
14.08.2017

Kniha mě do sebe vtáhla velmi rychlým tempem. Krásně napsaná, čtivá, jednoduchá, s příběhem. Jako milovnice hry WOW jsem byla nadšená. Myslím, že by ale také mohla zaujmout "nehráče", kteří jen zkrátka milují fantasy. FOR THE HORDE

SimaX
08.04.2017

Kniha je napsána velice čtivě, děj má parádní tempo a příběh je strhující. Tuto knihu jsem zvolil jako první díl celé série. I když jsem dlouholetým hráčem hry WoW nikdy jsem příběh nesledoval. To co jsem se v knize dozvěděl vzbudilo můj obrovský zájem o to co se bude dít dál. Knihu bezvýhradně doporučuji.

Zapinka
21.03.2017

Zrod hordy mě velice bavil. Konečně se člověk dozvěděl i něco víc o těch kteří nebyli zrovna ti nejpopulárnější hrdinové ( oproti klasickým Night/Blood elfům,apod.).

Gandalff007
11.09.2016

To lepší ze světa WarCraftu.

Schullerka
21.08.2016

Christie Golden prostě za orky psát umí. Ze všech knih ze světa Warcraftu, co jsem zatím přečetla, je tahle a Vládce kladu nejlepší. Popisuje události předcházející příchodu orků na Azeroth a co je vlastně zač Outland, takže kniha podává docela dost zajímavých informací.

Co mi vadilo bylo ''zvířecí chování'' orků. Samec a samice mi byli trochu proti srsti. :D (V předchozích komentářích je zmíněno, že se jedná o čin překladatele. Takže to nevytýkám autorce.)

Aredhelka
02.08.2016

Zrod Hordy je nedílnou součástí herního světa warcraftu, který by si povinně měli přečíst všichni hráči, kteří se nestydí za to, že o tomto světě vůbec nic neví. Kniha je zábavná, čtivá a odhaluje nám spoustu ze světa Azerothu.

Bedikk
21.06.2016

Tato kniha pro mě byla velkým překvapením. Některé postavy by sice zasloužily více prostoru (Orgrim) a překlad je trochu slabší, ale rozhodně mi to nijak nezkazil. Funguje to skvěle a už tak zajímavému světu dává další rozměr, který je natolik lidský, že jsem se do orků opět zamiloval. Alespoň do jednoho z nich.

Andreanis
04.12.2015

Opět velmi čtivá skvělá knihy :) Tato autorka je zárukou kvality :)

Widow Embalmer
29.05.2015

Jako doplňkovej produkt k novýmu World of Warcraft: Warlords of Draenor vychází i story, co vyváděli tihle zelenáči, než se vyklubali v Azerothu. A přestože WoW nehraju, Warcrafťácký knížky mi pořád mají co říct. Obzvlášť, když jsou od Goldenky. A dost postav právě ze Zrodu hordy se má objevit v chystanym filmu Warcraft. Hlavně Clancy Brown jako Blackhand... to bude nářez. ZA HORDU !

karel3856
13.05.2015

Tato kniha se určitě řadí mezi nejlepší kousky ze světa Warcraftu. Bohužel jak je dobrým zvykem pana Netoličky tak v jeho překladu jisté pasáže vyznějí spíše jako přírodopisný dokument ze života primátů než jako fantasy literatura. Dovolím si citaci: "Hned další ráno šel za Drakou s tím, že jí pozve, aby s ním šla na lov. Sama. Oba věděli co to znamená. Samec a samice spolu na lovu, to byl namlouvací rituál" Knihy jako je tato by si zasloužily lepší překlad, nebo alespoň důslednější korekturu. Jinak pokud budu hodnotit pouze děj tak bych jí doporučil každému kdo se o příběh zajímá.

Gupi
04.02.2015

Na začátku knihy jsem měla trochu problém pochopit, kdo je kdo a 'vo co go'. (WoW nehraji, knihy mi doporučil kamarád a varoval mě, že když to budu číst na přeskáčku, tak budu zmatená. - Jo, jsem. :D) Ale potom se to zlepšilo a bavilo mě to.

Jacob123
15.12.2014

Z Warcraftu sem četl dvě knihy, tuto a Arthase. Musím říct, že po přečtení knihy sem začal jinak vnímat orky a chudáky draeneie :(, kteří jsou od té doby jedinou rasou, kterou ve wow hraju :), tohle si opravdu nezasloužili. Kniha mě vážne dostala a draeneie sem asi 10x obrečel, můžu vřele doporučit fanouškům wowka, určitě to nesmíte opomenout :D.

Roux
07.12.2014

Ačkoliv jsem začala jinak pohlížet na orky a dokonce si za ně i zahrála, nic to nemění na faktu, že kniha je spíše nudná. Jediná ze světa Warcraft, kterou jsem četla, ale určitě i poslední. Tohle mě opravdu příliš nenadchlo. Chyběl tomu pomyslný náboj.

VioletRaven
03.10.2014

Za mě je to rozhodně nejlepší kniha ze série Warcraft. A Bůh je mi svědkem, že zbožňuju celou sérii, takže tohle je už sakra co říct. Postupný rozklad orkského národa, stupňující se beznaděj na obou stranách. Člověk ani neví, kdo je větší oběť, jestli draenei nebo orkové. Nebudu tu spoilerovat, jen řeknu, že jsem se do této knihy úplně vcítila, a prožívala každou část děsivé proměny spolu s postavami.

betys6914
20.09.2014

Když teď procházím Outlandem, vidím všechno v naprosto jiných barvách, ať žijí příběhové questy!

Ardein
09.01.2014

Pohled na národ orků, než se z nich stala krvežíznivá monstra v moci démonů. Nádherný pohled do minulosti, kdy si říkáte, že ho měli tenkrát zabít a byl by klid. Koho? Přečtěte si knížku! :-P

Jedna z nejlepších WoW knížek, co se mi dostala do rukou.

petrt80
05.12.2013

Zatím jsem považoval Vládce klanů za nejlepší knížku ze série Warcraft ale Zrod Hordy se mu minimálně vyrovná.Vřele doporučuji!

Jassem
16.02.2012

Spolu s Vládcem klanů nejlepší kniha ze série Warcraft.