World of Warcraft: Kronika 1

Fenomenální fantasy svět Warcraft u nás znovu naplno ožije spolu s velkofilmem Warcraft: První střet. Než se tak stane, můžete se seznámit se světem a historií tohohle magického vesmíru v první knize ze série World of Warcraft: Kroniky. První svazek Kronik vás vezme na úžasnou cestu skrz mýty a legendy, do prastarých dob ještě před Hordou a Aliancí. Tento velkolepý svazek obsahující historii Warcraftu, odhaluje zatím nikdy nevyprávěné příběhy o zrodu vesmíru, povstání starověkých říší a o silách, které formovaly svět a lidi Azerothu. První kroniky World of Warcraft se věnují nejstarší historii tohohle magického světa. Začínají mýty o stvoření světa a končí 45 let před událostmi kolem Temného portálu, které natrvalo změnily tvář Azerothu. Vypráví o tajemných mocích, hrdinstvích a tragédiích, jejichž echo se odráží i v současných konfliktech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295614/big_world-of-warcraft-kronika-1-TIJ-295614.jpg 4.7132

World of Warcraft: Kronika 1.

Fantasy, Mytologie, Encyklopedie

Vydáno: , Fantom Print, Crew

World of Warcraft: Chronicle Volume 1, 2016

Kniha World of Warcraft: Kronika 1

Elegones
19.10.2022

Úžasná kniha která popisuje historii Warcraftu od vzniku vesmíru a končí narozením Medieva před otevřením Temného portálu.

V knize je zahrnuto mnoho příběhů které už dobře známe jako třeba Válka Prastarých, je tu ale mnohem více příběhů o kterých čteme poprvé: Titáni a jejich příchod na Azeroth, jak se Lei Shen stal Králem Hromu, Trollí války, první království lidí Arathor... to vše přehledně seřazené v čase s krásnými celostránkovými ilustracemi a mapami. Je vidět že i překladatelé se snažili, ale pár chyb jsem našel a na straně 100 dokonce chybí celý odstavec z originálu.

Kniha samotná vypadá velmi hezky, má pevné desky a je šitá ve hřbetě. Warcraft logo a obrázek na přední stránce je lakovaný.

Nutno dodat že né všechno už sedí s novým herním kanónem začínajíc BfA a hlavně Shadowlands. Kroniky samotné už jsou oficiálně označeny jako "napsáno z pohledu Titánů" no a ve hře se dozvídáme že Titáni nám lžou a sledují vlastní cíle.. je tedy jen otázkou času než to stávající hlavní spisovatel Steve Danuser všechno překope. I přesto tuto knihu mohu pouze doporučit.

Aykiru
16.02.2022

Na World of Warcraft: Kronika 1 je na první pohled patrné, že se jedná o knihu psanou fanoušky pro fanoušky. Pro nás ostatní neznalé světa World of Warcraft (ano, i tací se najdou) je kniha velkou zkouškou trpělivosti a hlavně paměti, neboť kniha si označení „kronika“ opravdu zaslouží.
Nepřeberné množství postav, které se knihou mihnou na jedné dvou stránkách, aby posléze zmizeli v propadlišti dějin, nebo se naopak znovu vynoří o pár desítek stránek dál. Města, která vzniknou jen, aby se za tři věty proměnili v prach. Svět, který je neustále okupován, přesídlován, mrzačen a znovu vzkříšen. To samo o sobě stačí na to, aby měl nezasvěcený člověk hlavu jako balón –
A přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila. Rozhodně už jen zpracováním je to jeden z nejkrásnějších (pokud ne úplně nekrásnější) a nejdetailnějších průvodců herního světa, se kterým jsem kdy přišla do styku.
Pokud jde o obsah – no, samozřejmě bych, jako Warcraftem nepolíbená, byla vděčnější za možnost se světem seznámit trošku víc – na druhou kniha je knihou pro fanoušky a navíc kronikou a jako takovou je nutno ji (i přes mé přání a stesky) brát.

Vjeerus
29.07.2021

Tato kniha je skvost. Ty ilustrace jsou opravdu nádherné. Co se týká obsahu knihy, největší přínos vidím v osvětlení, jak vlastně vznikl nejen Azeroth, ale celý vesmír.
Kdo nechce pročítat tu hromadu knížek okolo světa WoW, ale zajímá ho jen ta historie a fakta, tato kronika je určitě dobrá investice (i když připravit se o třídílný příběh Válek prastarých je dle mého škoda, v kronice je shrnut asi do tří stránek).
Myslím, že i fanouškům her tato kniha přinese hodně (mě rozhodně přinesla). A navíc je to prostě skvost, který se ve Vaší knihovně bude vyjímat.
Takové menší mínus je ta hromada jmen (mnohdy nevyslovitelných), ale to už je riziko takovýchto děl a člověk s tím musí počítat.

Sany33
01.06.2020

Vynikajúce zmapovanie dejín Warcraftu. Je to od počiatku až po starých bohov. Boli to pre mňa úplne nové skutočnosti a teda som sa celkom bavil nakoľko toto univerzum milujem. 85%

adam5955
19.01.2020

Co se stalo pred temnym portalem? Krasne, strucne popsano, srozumitelne, zadny chaos. Ilustrace prekrasne. Navic se dost vyjasnuje to, co se ted chaoticky vyviji v patchi 8.3 a dava to vetsi smysl. Prakticky nechapu, jak hraci vi, co se deje, proc se to deje a proc zrovna tam, kdyz tohle necetli... DOPORUCUJI

DK_Ronie
03.01.2020

Všechny tyto encyklopedie ze světa WoW jsou moc pěkně psané a ilustrované, obsahují spoustu užitečných informací. Pro fanoušky univerza ráj na zemi :-)

Pan_Skala
01.06.2019

Myslel jsem si, že toho o historii Azerothu vím dost, ale ukázalo se, že opak je pravdou. Tahle naprosto překrásná kronika tu historii tak krásně sesumarizovala. Probudila opět moji lásku k světu Azerothu respektive s celém Warcraft světu. Takže asi vyrazím opět objevovat kouzla tohodle překrásného světa.

A věřím, že tahle kronika by měla mít místo v knihovně každého kdo zná World of Warcraft ať už kvůli historii, zájmu a nebo pro naprosto božské kresby.

anid
03.04.2019

Nejsem takový ten obrovský fanoušek WOWka co má subcription snad od vanilly a hrál i "starý" hry i tak musím že je to dobrá kniha. Upřímně když jsme tohle četla, opravdu jsme měla pocit, že čtu opravdu kroniku. Děj je hezky jednoduchý, osekán o ty matoucí části a plot hole. Občas by to chtělo trochu rozvést, co přesně se stalo. Např Válka prastrých je docela hodně osekaná, na to jak obsáhlá je. Řekla bych že tato kronika je spíš aby si člověk uvědomil, kdy se co stalo a upozornil na určité momenty, které si pak může vyhledat. Kniha je doplněna o krásné ilustrace a mapy, které ještě více napomáhají k tomu, aby se člověk snadno v příběhu orientoval.