Vincenzoci Vincenzoci komentáře u knih

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Sice mi to doplnilo nějaké věci z Panemu a kolem Hladových her (historie, souvislosti, okolnosti), ale čekal jsem od této knihy v mnoha ohledech podstatně víc. Kniha byla zbytečně zdlouhavá a ten narychlo udělaný konec opravdu nevypadá dobře. Možná by byla audiokniha lepší (na tu zdlouhavost), těžko říct.

29.08.2021 3 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Ilustrace bomba, příběh slabší.

03.01.2020 3 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Bomba, s filmem nesrovnatelné (film klasicky očesaný a nemělo to toho správného "ducha"). Zklamání ale bylo, když jsem občas musel luštit a tápat, kdo je kdo. Zajímavé četní bylo i na samém, jak to vše vzniklo a probíhalo - tedy pár slov autora.

10.12.2018 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Musím říct, že k této knížce jsem se přilepil a četl jak o závod. Výborný námět (v dnešní době si to až dokáže člověk velice živě představit, jak je to jednoduché a jak málo občas stačí). Líbila se mi i nahlédnutí na tradice, u nás asi těžko pochopitelná i pro 21. století. Navíc ukázka, jak se svět malý a že když se opravdu někdo o něco snaží, může to dokázat, i v takovém rozsahu, jako u těchto prolínajících se příběhů, mě velice zaskočilo. Byly pasáže, kde jsem si říkal, že snad ani není možné, aby to vyšlo, ale ve válce, s agenty, v oblasti terorismu a podobných záležitostech je možné opravdu všechno. Za mě knihu doporučuji!

31.05.2017 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Pozor, spojler - Geniální! Místy až zamrazilo, ale dokonce jsem se i zasmál (dochází tam k opakovanému pokusu o nejednu brutální vraždu a najednou ze dveří vykoukne chlap v masce upíra a pochválí večírek). Knihu vřele doporučuji!

31.05.2017 5 z 5

Pošťák Pošťák David Brin

Postapo svět, člověk dělá vše pro přežití, potká různé lidi a ledacos zažije. Dobře se to četlo, příběh mohl mít místy víc šťávu, ale zase není to Hollywood. Film jsem neviděl, nemohu srovnat. Kniha na doporučení.

06.10.2020 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Zklamání. To je jediné, co lze k tomu říct. Místy bylo něco i lehce vtipného, proto AŽ 2 hvězdičky! Je to další kniha, kterou si stačí přečíst pouze jednou a s klidným svědomím odložit. Jinak jde o okaté a sprosté vykrádání původního Saturnina (ostatně zde nebylo moc co vytvořit).

06.03.2019 2 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Sdílím v podstatě stejný názor jako uživatel VA_Krtek (až na to, že Armadu jsem nečetl, od tohoto autora je to moje prvotina a druhý díl už čtu) . Jen za sebe doplním, že prvně jsem viděl film a až pak jsem se dostal ke knize (v té době byla tato kniha trochu těžce sehnatelný artikl). Film a knihu nelze ani v tomto případě vůbec srovnávat, jak je to hodně odlišné, nicméně oboje mě docela slušně zaujalo - teda až na ten brutální "nedomyšlený" kontrast reality, v jakém to má vše fungovat.

10.10.2023 4 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Zajímavý příběh, ale obávám se, že značně upravený na míru (klasická budovatelská literatura) - pochybuji, že by si hrdí Japonci nechali do něčeho mluvit a že "čistý a civilizovaný" Angličan by měl takovou osobnost a váhu, aby na něj ten "špinavý a tupý "Japonec dal. Věřím, že dílo bylo pro budování vlasti a posílení ducha důležité, ale až takhle to zahnat je zbytečné.

10.09.2023 2 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Je vidět, že kniha je určena pro čtenáře "děti a mládež". Na jednu stranu je to napsané tak, aby děti neztratily růžové brýle o světě, nebály se smrti a měly klidné spaní. Na stranu druhou jsou tam lidi koseni hromadně plamenometem, pistolemi, sekerou, mačetou a čekal jsem i napalm, takže to spíš připomínalo jatka - asi pro mládež :-) . Bylo to zajímavé čtení, místy trochu napínavé, ale občas táhlé a nudné. Líbilo se mi proložení děje zápisem z deníků smrtek.

02.09.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Stejné nadšení jako u Naslouchače, prostě bomba! Jen jednu věc postrádám a tou je mapa. V prvním díle bylo méně cestování, to se ještě dalo stíhat a orientovat se, ale tady už to bylo horší. Ale to je detail! :-)

01.04.2018 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tahle kniha se mi opravdu moc líbila! Týpek, samotář a trochu psychopat/ magor/ fanatik, který je nenápadný, splyne s davem, má jednu obyčejnou a druhou nudnou práci, je chytrý, vypočítavý a má přehled o tom, co dělá a ví přesně, za čím si jde a jak to bude. Nevadilo mi ani, že od začátku znám vraha, spíš jsem čekal, co ještě vymyslí a co se bude dít dál. Toto byla moje první kniha z této série, časem se snad dostanu na další. A jsem také velice zvědav na seriál! :-)

20.11.2017 5 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Velice zajímavá knížka, doporučení / donucení ke čtení - potřebné k výchově našich 2 synů. Líbí se mi, že autoři nechodí kolem horké kaše a daný problém neřeší ze 100 různých pohledů, představitelů psychologie / sociologie a jiných. Prostě je dána situace a problém, víme proč, tohle je řešení a hotovo! Jen je škoda, že se člověk nedozví úplně tu prvotní příčinu. Za mě doporučuji přečíst, velmi zajímavé a poučné! PS: doufám, že se mi podaří dostat se někdy na aspoň 1 přednášku! :-)

16.07.2022 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Čtenář je hozen do děje, informace a souvislosti se dozvídá s postupem času a za běhu. Místy jsem se v tom docela ztrácel. Začátek trochu chaotický a místy nudný, pak se to pěkně rozjede.

06.07.2019 4 z 5

Musím říct, že jsem se dost nasmál. Bylo vidět, že je něco přikrášlené a něco absurdní, ale jinak dobrý. Bral jsem to jako oddechovku a také to tak posloužilo. Jen těžko říct, kolik toho bylo reálného...

06.03.2019 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Přiznám se, že jsem zklamán. Po zdlouhavém a lehce nudném začátku je pak slušná akce, závěr předvídatelný a psán trochu jako pro ty, co to doteď nepochopili. Škoda. :-(

29.11.2018 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížku jsem dostal jako dárek od snoubenky, již delší dobu mě na ni lanařila. Byl jsem velice mile překvapen, že toto dílo pochází z ČR! Knížka mě chytla hned od začátku, dobrý děj, žádné velké okecávání a umělé výplně, místy napínavé, celé si to dokáže člověk živě představit. Občas hodně vysvětlování a náznaků, ale třeba se to v dalším díle dozvíme :-)

20.11.2017 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Tahle knížka se mi dostala do rukou úplnou náhodou, nicméně nelituji a opravdu doporučuji! Kolikrát jsem se v těch obrázcích přímo viděl, jindy jsem tam poznal zase někoho blízkého :-D Příjemná oddychovka, která neurazí a určitě pobaví.

26.08.2017 5 z 5

Upíří hora Upíří hora Darren Shan (p)

Velice dobré čtivo, několikrát jsem se i zasmál :-)

19.06.2017 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Abych se přiznal, tak jsem z toho zmatený. Na jednu stranu dobrý námět a zajímavé téma, ale místy mi to přišlo natahované a snad i trochu šité horkou nití. Články z novin a nějaké policejní záznamy/výpovědi sice byly dobré na dokreslení dané situace, ale měl jsem pocit, že sotva se něco malého událo, hned tam musí něco z toho být. Nicméně se mi knížka opravdu líbila a závěr byl ve velkém stylu. :-)

31.05.2017