vikyna9 vikyna9 komentáře u knih

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Nečetla jsem recenze, nečetla jsem anotaci. Jaké štěstí, že jsem četla ve čtečce. Až na konci jsem se dozvěděla, že příběh je smyšlený. Ale asi ani vědomí toho, že bych to během čtení věděla, by neubralo na mých emocích při čtení. Ada je mladá, krásná, naivní, nafoukaná, sobecká, ale i pracovitá, cílevědomá, láskyschopná. Jen jsem se nedokázala smířit s její nekonečnou naivitou. U sedmnáctileté zamilované dívky se to ještě dá pochopit. Varovné signály nechtěla vidět, když už viděla, tak je potlačila. Ale u dospělé ženy? Po tom všem, co prožila... To jediné je to, proč nedávám plný počet hvězd.

18.12.2019 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Knihu jsem omylem četla jako první. A líbila se. Po čtení Šamana a Ranhojiče jsem za svůj omyl byla nakonec ráda. Neříkám, že je slabší, jen ty dvě předčily tuto. Nevím, jak bych ji hodnotila, kdybych přečetla v pořadí, jak jsem měla.

Šaman Šaman Noah Gordon

Prostě a jednoduše mě knihy dostaly.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha. Jedna z mála, co si ráda přečtu znovu.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Po přečtení Skvrny, která snad neměla ani vyjít, jsem dala spisovatele šanci. Jako kdyby to psal někdo jiný. Zajímavé téma, dobrý děj, i když občas to bylo takové vleklé. Touto knihou si u mě trochu napravila reputaci Možná někdy přečtu i ostatní. Možná.

16.12.2019 3 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Kde se stala chyba? Bylo toho moc, naštěstí jen na pár stránkách, jen zbytečně pročtené dvě hodiny. Nerada odkládám nedotčené knihy, raději dám šanci, co kdyby náhodu... Byla to moje prvotina autorky. Zmizelá v mých očích byla lepší.

16.12.2019 1 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Člověk musí číst dál a dál. Během prázdnin přečteny všechny knihy. Někdy hluchá místa, ale i tak... Jak tenhle žánr nečtu, líbilo se mi.

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Skvělý svět, nádherná série.

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Co dodat, tahle kniha se buď líbí, nebo nelíbí.

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Prostě a jednoduše... Asi jsem narušená, protože normálně takové knihy nečtu, ale mě se Kvothuv příběh líbil. Příjemný útěk z reality.

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Tak jak fantasy nemusím, kniha se mi líbila. Je jedinečná, ať příběhem, tak stylem psaní. Četla jsem na doporučení kamarádky, která ví, že tenhle žánr není můj šálek kávy. Abych jí udělala radost, dala jsem knize šanci. Tedy až po přečtení předchozích. A musím říct, že jsem ráda.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Měla jsem ze začátku problém s poetický i pasážemi. Ale jinak hezký a čtivá tak trochu jiná kniha.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po tom šílenství, co kolem knihy bylo, jsem čekala asi víc. Nenadchla, ale ani neurazila. Ale je fakt, že to, že jsem jí četla si pamatuji ještě teď, skoro po dvou letech.

13.12.2019 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kniha mě nadchla. Četla jsem na doporučení kamarádky. Poutavý příběh. I když vůbec nejsem z oboru, popisy byly tak lehce a stravitelně popsány.

Reportér Reportér Sandra Brown

V noci na dnešek dočtena. Nemůžu jinak, než souhlasit s předchozími komentáři. Bernie nepřekvapil, místy se dal děj předvídat, ale i tak moc dobře napsaná detektivka.

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Konečně kniha s tímto tématem, kde jsme se dozvěděli i jak pokračoval život i po válce. Příjemné čtení bylo i v začátku, kavárny, láska, randění. Kniha se četla příjemně, styl psaní mi seděl.

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Velmi silný příběh. Kniha hned vtáhne do děje, nutí číst dál a dál. Nechala ve mě silnou stopu, kterou utvrdila mou návštěvu Osvětimi letos v červenci,kde jsem viděla fotky žen, o kterých je psáno. Se slzami v očích vyprávění naskakovalo při tom pohledu samo.

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Začátek dost drsný, ale za to nutí číst dál. Moc hezký příběh, knihu jsem si zamilovala.

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Skvělé téma. Na styl psaní jsem si musela chvilku zvykat, ale příběh mě nakonec pohltil.

Den, kdy jsem tě ztratila Den, kdy jsem tě ztratila Fionnuala Kearney

Zajímavě napsaný příběh o bezmezné lásce matky k dceři. Že začátku jsem četla trochu s donucením, pak už to šlo nějak samo.