Den, kdy jsem tě ztratila

Jess žije se svou dcerou Annou a pětiletou vnučkou Rose. Zprávě, že dceru smetla při lyžování ve Francii lavina, nechce vůbec věřit – odmítá se vzdát naděje, odmítá si připustit, že je její dcera opravdu mrtvá. Následují nekonečné týdny čekání, než se najde Annino tělo, během nichž je jediným světlým bodem v jejím životě vnučka Rose. Jenomže pak se o svá rodičovská práva přihlásí také otec Rose, a zoufalá Jess se za každou cenu pokouší zabránit tomu, aby ztratila i vnučku. Prohledává dceřiny dokumenty, na pomoc jí přispěchá přítel Theo, který ví o Annině minulosti víc, než přiznává. Když začne vycházet najevo, že Anna skrývala nejedno tajemství, Jess začne pochybovat o tom, zda svou dceru vůbec znala......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/384324/den-kdy-jsem-te-ztratila-fnA-384324.jpg 468
Vydáno:, Ikar (ČR)

The Day I Lost You (2016)

Kniha Den, kdy jsem tě ztratila

Olous1

Smutný, ale přesto krásný příběh. Určitě doporučuji přečíst.

Jirinamac

Jak se vyrovnat se smrtí dítěte a ještě se dozvědět, že nic nebylo tak, jak se 6 let jevilo? Krutě ublíží matce a celé rodině odhalená pravda. Knížka se mi líbila.

lenkaabooks

Čekala jsem, že budu slzet a ... nic. Něco mi v příběhu chybělo, možná mě jen unavovala hluchá místa. Jess truchlí nad ztrátou dcery a bojí se že přijde i o vnučku. Přežít své dítě je pro rodiče tragédií a neštěstím, navíc Jess zjišťuje že o své dceři věděla jen pramálo, že každý máme svá tajemství.

Mayashell

ani domyslet co vše si vytrpí matka po smrti svého dítěte a ještě se dozvídat, že věci nejsou jak vypadají ... kdo je otcem jsem netušila velmi dlouho. Zajímavá kniha.

mariva

I když mě kniha hned od začátku nějak nechytla, postupně jsem se do ní začetla a nakonec se mi docela líbila. Těžké téma pro každou mámu, ale tady to všichni zvládají poměrně snadno, všichni drží při sobě. Identita "neznámého" se dá odhalit docela brzy. Zajímavě postavený příběh by si možná zasloužil trochu hlubší psychologii postav.

KatkaHutyrová

Moc pěkný román o mezilidských vztazích a o tom, že všichni máme nějaké to tajemství. Jsou ale tajemství, která mohou zničit život ostatním - dokonce i po Vaší smrti.
Předchozí knížka autorky se mi bohužel líbila o dost více, ovšem nemohu říct, že Den, kdy jsem tě ztratila je špatné čtení.
V knížce je spousta pasáží, které mají šmrnc a tempo, ale najdou se tady i úseky, kdy to trošku drhne. Knížka je hodně psychologická. Těm, kteří se rádi šťourají v lidské psychice a nevadí jim pomalejší tempo, se tenhle román bude určitě líbit.

Kočičáci

Každý to známe, některé dny máme horší, jiné lepší, většina z nich je průměrných. A potom jsou dny, které si nikdo z nás nepřeje prožít, protože v tyto dny se nám většinou změní život od základů.
Pro Jess to byl jeden prosincový den, kdy se jí život sesypal jak domeček z karet. Den, kdy přišla o dceru Annu. A aby toho nebylo málo, tak Annina smrt odstartovala sled událostí, které v jejich rodině nenechaly kámen na kameni.
Až odkryjete všechna tajemství, zjistíte, že na světě není nic silnějšího, než bezpodmínečná mateřská láska.
"Prostě jí neříkej sbohem. Měj ji v sobě stále."

agatha2
28.12.2018

Příběh matky, která přišla tragickou nehodou o svou dospělou dceru, po které zůstala malá Rose. Jak se se vší tou bolestí vyrovnat? Jess zde musí být dál pro svou vnučku a to ještě netuší, co vše se postupně dozví o své zesnulé dceři a že v jejím životě nezůstane kámen na kameni. Kniha o tom, jak chyby mrtvých dokáží ovlivnit život pozůstalých.

Fionnuala Kearney
irská

Kniha Den, kdy jsem tě ztratila je: