vikyna9 vikyna9 komentáře u knih

Nečekejte román s tématem holocaustu. Kniha faktu, tak bych se vyjádřila. I přes počáteční problém jsem se začetla. Oceňuji snahu autora vylíčit děj neutrálním, pro nás možná drastickým, způsobem. A konec... To byla hra s mými nervy.

13.12.2019 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Odvaha, přesvědčení, odhodlání a síla. To spojuje ty tři matky. Až nevěřícně čtivá kniha, možná i proto, že sama matkou jsem a v situacích, co jsou v knize, dávno bych svůj boj asi vzdala. Husí kůže, úsměv, radost, vztek, bezradnonst, slzy, ale i nezastavitelný pláč, toho všeho jsem se dočkala. Určitě doporučuji.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Jak, romantiku nemusím, Colleen moje přesvědčení ničí. Příjemný útěk z reality.

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Děj stejný jak v Bez naděje. Jen z pohledu Holdera. Z mého pohledu velmi zajímavé, četla jsem hned po dočtení první knihy. Situace naskakovaly samy, protože byly známé, jen teď jeho slovy. Bylo zajímavé poznat i jeho myšlenky, bezradnonst... Sestřin deník, tvrdý náhled do bezradné duše puberťáka. Nejsem vůbec na romantické čtení, ale tyto dvě knihy jsou prostě úžasné.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Úžasné, krásné. Jde to vůbec napsat o knize, která má tak silný podtext? Kde celou dobu ten strašák je? Bravurnost, lehkost, tvrdá realita, cit, láska, bezmoc s jakou je kniha napsána, to nejde popsat. Jedna z nejhezčích knih, co jsem četla. Nedalo se jinak, než hned číst Ztracená naděje.

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Sice smýšlený příběh, ale dalo se. Určitě ve mě něco zanechala. Možná, někdy, přečtu znovu.

12.12.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Od knihy jsem čekala něco jiného. Ano, příběh je převyprávený. Na kolik i pravdivý, to my můžeme jen spekulovat. Sama jsem měla problém, protože příběh byl úplně jiný, než ty, co jsem do teď četla. Přistoupila jsem na autorčinu hru a knihu si nakonec užila. I když ve mě nenechala takovou stopu, jako např. Mengeleho děvče, nebo dokonce smýšlená Ochutnávačka.

12.12.2019 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Není co dodat. I přes nezáživný začátek, alespoň z mého pohledu, moc povedený a čtivý hystorický román.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje prvotina autorky. Velmi čtivý příběh, ale pro mě hodně depresivní. Umění s jakým jsou popsány některé situace, to nejde vyjádřit slovy. Kniha vtáhne a nepustí, dokud nedočtete.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Moje první přečtená kniha tohoto autora. A určitě ne poslední. Hodně nocí travených s knihou a myšlenkou... Ještě jednu kapitolu. Těším se na Šelmu.