Vevericka.eva Vevericka.eva komentáře u knih

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Detektivní orgasmus! Posledních sto stran jsem prostě nemohla přestat číst, i já dostala žízeň. Dokonale promyšlené dílo i název, tak dokonale popsaný příběh, jedním slovem to se hned tak nevidí.
Žízeň prostě vystihuje tužby všech postav, i když u každého se jedná o jinou nutkavou potřebu.
(Pozor spoilery!)
Vývoj Harryho života se mi líbí, hospoda byl super nápad. Hlavní záporák 3v1 prostě bomba, a když už člověk začínal tušit, kdo za tím vším stojí, náhle noví podezřelí doktor a Wyller.
Scéna s Katerine, zajímavé zpestření, takže by měl nakonec Harry potomka?
Jen ta nevysvětlitelná nemoc Ráchel mi nějak nesedla, za to "jen" 99%. :-)

15.07.2017 5 z 5

Podivná kniha :-) Ale vůbec ne špatná, postavy jsou zajímavé, příběh celkem zajímavy. Bohužel jsem stále čekala, kdy se děj rozjede na plný pecky a najednou byl konec... Snad bude pokračování lepší a konečně se dočkáme postupné gradace a vrcholu díla.

28.06.2017 4 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Fantastický příběh, zajímavý hrdina, napínavý děj. Jen ten hlavní padouch byl snadno odhalitelný už v půlce knihy. Už se těším na další díl.

07.06.2017 5 z 5

Bránila jsem se zuby nehty formě divadelní hry. Co když mi zkazí zážitek z Harryho? Nakonec jsem neodolala a aspoň si zapůjčila v knihovně. Prvních pět stran a už na formě nesešlo, na plné čáře zvítězil obsah. Zhltla jsem knihu a jediné co mi vytanulo na mysli bylo JEŠTĚ, JEŠTĚ, JEŠTĚ!
Harry vyrostl, stal se z něj rodič a jeho první čtenáři (mezi něž se řadím) také. Snad proto mi byl příběh tak blízký. Skvělé nové postavy Albus a Scorpius, Delphi jako hlavní padouch trošku slabší, ale komu to vadí, když za rohem zase číhá Voldy. :-)
Bylo to jako přijít domů, odkud jsme vyrazili před pár hodinami a nikoliv před lety. Díky a snad zase někdy naviděnou Harry.

07.04.2017 5 z 5

Vzpomínky na jedno dobrodružství Vzpomínky na jedno dobrodružství Robert Fulghum

Prostě krásné. Lehké, oddechové, Fulghum udělá zábavu z každého tématu, a to mi tango nic neříká,...vlastně teď už možná, že jo. :-)

22.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Skvele, je videt, jak se autorka s kazdym dilem serie zlepsuje. Vse do sebe pekne zapada, postavy vyzraly, proste skvele ctivo!

19.02.2017 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Zatím nejlepší kniha v sérii, autorka se vifitelně zlepšuje. Postavy dozrály, vševhno do sebe hezky zapadá, už se těším na další díl.

09.02.2017 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Charaktery od první knihy trošku vyzrály, dobrá série.

09.02.2017 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

O knize jsem vůbec nic nevěděla, ale velmi rychle mi došlo, že se jedná o fantasy pro náctileté. Hrdinka má být velmi nebezpečná, ale spíš je to dospívající slečna - marnivá, povrchní, naivní, náladová. Po jejích zkušenostech (vraždy, doly) bych čekala, že bude mnohem víc psychicky vyspělá. Zvládne bičování a nakládačku v boji levou zadní a pak fňuká při menstruaci? A s kluky se jen počestně líbá? To měla autorka v úmyslu moralizovat mládež, že se sexem čeká i nájemná vražednice až po svatbě?
Přesto: kniha se čte jedním dechem, děj je napínavý, zápletka není špatná, kdyby nebylo těch hloupých charakterů postav, dala bych 100%

27.01.2017 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Paradni kniha. Zacatek hodne Dexterovsky, od Rowlingove bych to necekala.

15.08.2016

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Jako vzdycky vyborne! Nejvice me pobavila Ruzova princezna.

15.08.2016 5 z 5

Barevný svět Barevný svět Jaroslav Kratěna

Báječná kniha pro učení barev. Krásné básničky, krásné ilustrace. Spousta poučení o světě, zvířátka, jídlo, kytičky, značně rozšiřuje slovní zásobu.
Můj dvouletý syn si ji velmi oblíbil a barvy už díky ní umí všechny.
Jako bonus knížka obsahuje řadu úkolů na procvičení - špatně vybarvené obrázky, omalovánky, přiřazování barev.

08.08.2016 5 z 5

Město Město Stella Gemmell

Příběh docela dobrý, čtivý, patří lehce nad průměr. Co mě dost zklamalo byl konec.

(Pozor spoiler!)

Hlavní záporáci jsou představeni jako velmi mocní se zvláštními schopnosti a pak umírají jeden po druhém jakoby nic. U Raffa to ještě chápu - nechal se vyprovokovat, ale Marcusova sebevražda, to je úplná pitomost. Jak vlastně fungovaly Nesmrtelného odrazy jsem moc nepochopila. Za to jde kniha hoodně dolů.

16.07.2016 4 z 5

Ozvěny velké písně Ozvěny velké písně David Gemmell

Na Gemmella trošku slabší, ale pořád výborné.

16.07.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Úplně mě dostal ten konec, myslím, že oba dostali, co si zasloužili. Parádní četba.

29.05.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Rozjezd knihy byl dost pomalý, pasáže s alkoholičkou mě moc nebavily, daly by se zkrátit a význam by zůstal stejný. Nicméně zhruba od půlky se to pořádně rozjelo a vlak rychle dojel na konečnou. Moc dobrý závěr.

25.02.2016 4 z 5

Smaragdová bohyně Smaragdová bohyně David Eddings

Na Eddingse trošku slabší, ale stále lepší, než mnoho jiných. Doufám, že v dalším pokračování se příběh trošku víc rozjede.

25.02.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nejsem velký příznivec detektivek, ale tahle rozhodně stojí na vrcholu tohoto žánru. Výborné čtení, překvapivé zvraty, sympatický hrdina. Stojí za přečtení, doporučuji!!!

27.07.2014 5 z 5

Mráz ze záhrobí Mráz ze záhrobí Charlaine Harris

Napínavé a čtivé, jako většina knih této autorky. Doporučuji.

24.02.2014 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tahle kniha pro mě nebyla knihou, kterou bych zhltla za jeden večer. Díky členění na jednotlivé příběhy jsem knihou lehce proplouvala docela dlouhou dobu. Stále jsem se k ní vracela, protože mě k ní cosi neustále táhlo a nedalo to pokoj, dokud celý příběh nebyl kompletní. Prožitek z opravdu dobré a kvalitní četby zde přichází nenápadně a zlehka až vás zcela naplní.

11.02.2014 5 z 5