Smaragdová bohyně

Smaragdová bohyně https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20663/althalus-smaragdova-bohyne-20663.jpg 4 66 6

Althalus série

1. kniha série Althalus. Toto dílo mistra moderní fantasy Davida Eddingse – Althalus – se odehrává ve zbrusu novém, úžasném a kouzelném světě. Nejpřesvědčivější lhář na světě, ozbrojený lupič, příležitostný špičkový vrah a „oblíbenec boha štěsteny“ – Althalus – je tajemným cizincem v plášti jménem Ghend najat, aby ukradl tajuplnou knihu. Althalus se vydává do Domu na Konci Světa, kde se má kniha nacházet – ovšem, až poté, co Ghendův skvělý plášť změní majitele, aniž by to jeho vlastník tušil; koneckonců, blíží se zima. V Domě na Konci Světa, v místnosti, kde se nachází kniha, kterou Ghend popsal, zažívá Althalus velké překvapení. Něco je zde navíc – dominantní mluvící kočka – a neohrožený bojovník záhy zjišťuje, že jednu věc naopak postrádá – dveře, kterými se dostal do nekonečně rozlehlé a záhadné pevnosti jsou pryč… Přeložil Václav Čuba.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Banshies

The Redemption of Althalus , 2000

lampernaqui
18.11.2022 3 z 5

Protože Eddingse asi bavilo vymýšlení komplexních světů, tak se pustil do dalšího. Máme zde Althaluse, hlavního hrdinu, který je k nerozeznání podobný těm předchozím, což mi ale nevadí. A příběh o boji dobra se zlem, znovu za pomoci zásahu Vyšších bytostí. Jestli jste četli nějakou jinou sérii od autora, dostanete přesně to samé - téměř jako přes kopírák. Jen to teď funguje o trochu hůře.

Eslem
11.03.2017 1 z 5

V Eddingsově "zbrusu novém a úžasném" světě jsem protrpěla dost nudný kus knihy, jak se autor (dejme tomu) pokoušel vydat trochu jinam, než vždycky předtím. Sice měl dost sebevědomí na to, aby Althala představil jako neodolatelného vtipálka a šprýmaře, jenže v dialozích si to moc neobhájil. No a jak se družina postupně sbírala, pod kopírákem se objevila další vrstva, až na to, že autorovi už opravdu citelně docházel dech.

snupko
07.10.2016 1 z 5

Až na nádejný začiatok, hrozne slabučké, jednoduché, rozťahané a nezaujímavé. Kúpil som celú trilógiu o Althalusovi naraz, tak sa idem pustiť do druhej časti, snáď sa príbehovo niekam dostaneme, lebo zháňať celý takmer jeden diel spoločníkov a upozorňujem dosť nezáživným spôsobom je, čo ja viem, premrhaným časom.

Vevericka.eva
25.02.2016 4 z 5

Na Eddingse trošku slabší, ale stále lepší, než mnoho jiných. Doufám, že v dalším pokračování se příběh trošku víc rozjede.

notburga
28.12.2013 4 z 5

Souhlasím, na napínavosti by se trochu přidat mohlo ,ale líbí se mi tam různé nečekané momenty a zvraty a přestřelky mezi Althalusem a Smaragd taky nemají chybu :-)

Fruitix
20.11.2010 5 z 5

Kniha má skvělou ideu ašak nevyužitý potenciál. Vše je by v ní mohlo být rozvinuto a vykresleno daleko napínavěji, což je velká škoda. Jinak se čte skvěle.

hrdinská fantasy

David Eddings