Strážci Západu

od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jež trvala sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – osudu a proroctví, které musí být naplněno! Uplynulo jedenáct let od doby, kdy Garion zabil zlého boha Toraka a stal se králem Rivy. Proroctví bylo naplněno – nebo to tak zdánlivě vypadá. Mezitím v Aldurově údolí vyrůstá Dejruk, podivuhodné dítě žijící u Polgary a Durnika, u kterého se občas vyskytují záblesky nevysvětlitelných znalostí a moci. Garion se učí vládnout, jeho královnou se stala prudká a vášnivá Se'Nedra. A nyní se znovu ozývá Aldurův Orb a varuje Gariona: „Pozor – Zandramas!“ Ani čaroděj Belgarat neví, kdo nebo co Zandramas je. Ale Garion nalézá odkaz v doposud nejasné části Mrinského kodexu – vše je mnohem horší, než mohli očekávat. Kdesi v neznámé zemi na Východě stále vede Temné proroctví prastarý boj s Proroctvím Světla. A Garion opět cítí, že je pěšcem stojícím mezi dvěma Proroctvími a znovu na něm leží osud celého světa. Události dostávají rychlý spád. Zatímco se Belgarat se svými společníky snaží odhalit podstatu temné hrozby, Garionův syn je unesen. Všechny stopy vedou k nebezpečnému Mědvědímu kultu, který obnovil svou moc. Garion táhne s mohutnou armádou, aby jeho přívržence zničil – ale ve hře jsou další a mnohem mocnější síly – poslání Gariona a jeho přátel ještě zdaleka není u konce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31977/strazci-zapadu-31977.jpg 4.498
Série:

Malloreon (1.)

Orig. název:

Guardians of the West (1987)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Přidat komentář
Ereniss
24.09.2017

Garion vládne na Rivě a opět se vydává na cestu, tentokrát starší a dospělejší, hledá svého syna. Pokračování skvělé Belgariady se může zdát zase stejné, zase někam jdou, ale každopádně člověk je rád, že je zase zpět se svými oblíbenými hrdiny a k tomu pár s novými. Eddings píše čtivě a tak celá sága je otázkou páru dní. Pro mě :)

ales1191
11.11.2016

Super Fantasy, těším se na další díly !

Terva
07.11.2015

Jo, jo, jo, jsou zpět - Garion, Belgarat a Pol, řečená Polgara. Další proroctví, další cesta při které bude hrozit ještě větší nebezpečí než při posledním cestování. Jedenáct let od smrti boha Toraka a Gariona varuje Orb před velkým nebezpečím. Dobrodružství začíná. Růže rozkvétá a pak opadá, ale její vůně trvají v mysli navěky. Krátký prolog a hned to začíná, žádné zdržování - tak hurá za dalším proroctvím. Malá ochutnávka: V Kamaaru, v jedné přístavní krčmě narazil Belgarat na starého přítele. Když pak přivlekl vousatého a do kožešin oděného Šereka do hostince, kde se ubytovali, Polgara po kymácejícím se námořníkem jen střelila zkušeným pohledem. "Jak dlouho se už zpíjíš, kapitáne?"...... Příběhy v této knize jsou rozděleny do kapitol nazvaných - Prolog, Aldurovo údolí, Riva a Alorie. Jak Belgariad tak i Malloreon mohu vřele doporučit.

Štítky

hrdinská fantasy

Autor a jeho další knihy

David Eddings

David Eddings
americká, 1931 - 2009

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených177x
v Doporučených15x
v Knihotéce92x
v Chystám se číst25x
v Chci si koupit7x