Král Murgů

Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jež trvala sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – osudu a proroctví, které musí být naplněno! Maličký syn Gariona a Se'Nedry byl hanebně unesen. Začíná souboj s časem za jeho záchranu. Čaroděj Belgarat, jeho dcera čarodějka Polgara a malý houževnatý Drasnijec Silk vyrážející spolu s nimi na strastiplnou cestu. Vedeni Orbem boha Aldura, putují zapáchajícími bažinami Nyissy a zeměmi Murgů. Nakonec musí čelit smrtelnému nebezpečí – jež hrozí jim i celému lidskému pokolení. Temné proroctví nezmizelo ze světa, když Garion zahubil zlého boha Toraka. Namísto toho se projevuje v Zandramas, jež je nyní Dítětem Temnoty. Světlo a Tma stále zápasí o vládu nad světem, a Zandramas unesla Garionovo dítě proto, aby jej použila v rituálu s temným kamenem – Sardionem, a tak zajistila Temnotě vítězství. Pokud se Garion a jeho přátelé nedostanou na určené – třebaže neexistující – místo ve chvíli, kdy tam dorazí Zandramas, budou ztraceni – navždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31978/kral-murgu-RXD-31978.jpg 4.491

Malloreon (2.)

King of the Murgos (1988)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic

ales1191

Další díl od pana Eddingse. Musím přiznat, že tato série mě velmi baví !

Terva
07.11.2015

U mistra Eddingse je to jako na Lochnessce. Jednou je příběh vynikající, rychle čtoucí a zajímavý a pak vždy přijde malá poleva a další kniha je trochu horší. Pak se začtete do další a jedete opět nahoru. Král Murgů je kniha, kterou potkáte cestou dolu. Její začátek je v klesání, ale čím déle čtete, tím více míříte na povrch. Belgarionův syn je stále v ohrožení a unesen. Tato cesta nás k němu dopraví trochu blíže, ale zas tak moc ne. Malá ochutnávka: Jak již bylo řečeno, na počátku dní stvořili bohové svět a naplnili jej všemožnými druhy zvířet i ptactva a rostlin. I lidi stvořili, a každý z bohů si vyvolil z jejich ras tu, kterou hodlal vést a jíž hodlal vládnout................. Krom Prologu má kniha tři části nazvané Hadí královna, Rak Urga a Ostrov Verkat.

hrdinská fantasy

David Eddings