Královna magie

2. kniha série Belgariad. Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jenž trvala sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – osudu a proroctví, které musí být naplněno! Před dávnými časy, jak praví legendy, pokoušel se zlý bůh Torak získat vládu nad světem – a vehnal lidi i ostatní bohy do války. V čele šiků však stanul Čaroděj Belgarat, aby získal Orb, který chránil lid Západu. Staré proroctví hlásalo, že dokud bude Orb uložen v Rivě, bude západ v bezpečí. Tento příběh se vypráví od počátku věků, a také se v něm vypráví o bájné kouzelnici Polgaře spřádající kouzla napříč tisíciletími – ženě, před kterou se vládci třesou a králové sklánějí… Nyní však přišla chvíle, kdy se má nestvůrný Torak probudit z dlouhého spánku, do kterého byl násilně uvržen, a tak se mladý Garion, společně se svými nejbližšími, vydává na dlouhou cestu plnou magie a nebezpečí, aby se mohla naplnit pradávná věštba – vyjevující návrat rivanského krále a strašlivou válku o vládu nad celou říší…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3669/kralovna-magie-3669.jpg 4.4151

Belgariad (2.)

Queen of Sorcery (1982)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Classic

Kniha Královna magie

PříbuCZ
27.02.2017

Velmi čtivá kniha, trochu mě mrzí že moje nejoblíbenější postava Silk je část knihy mimo děj. Občas mám Gariona plné zuby, nechce si nechat říct a radši si mele svoje. Miluji pasáže, když Silk nakupuje nebo Polgara a Belgarat mají různé názory. Se Nedra mi taky leze krkem, zvlášť když jde o Gariona.

Terva
07.11.2015

Lepší, opravdu lepší než první zdlouhavý příběh, který byl spíše úvodem do celé této osudové hry. Celá osa příběhu se zde posouvá o značný kus vpřed a přibude více dobrodružství a magie. Malá ochutnávka: Nakonec si Garion pomyslel, že všechno zvládl dost dobře. V samém závěru zasel pár pochybností.......... Tato kniha o Královně magie je rozdělena do tří příběhů nazvaných Arendie, Tolnedra a Nyissa. Opět musím uznat, že je to velmi čtivě napsané a protkané spoustou překvapení.

marcela6183
07.07.2015

A máme tu druhou partii pětidílného gambitu. V hlavní roli šachová figura ochránkyně královny magie Polgary. Konečně!
A že to Garion pohnojil a ve velkolepm závěru potřebuje zachránit fakt usilovně.
Motiv putování a cesta sama zatím jede jak po másle, dá se to číst jak pohádka i jako příběh. Ale začíná mi chybět ten šmrnc Elenia. Hrdinové jsou děti a potřebují dozor, takže zaťaté meče do břicha tu nejsou... takže akčňák se nekoná.
Pořád za čtyři. Uvažuju, že přepnu na anglický originál, chtěla bych nasát něco autorského stylu.
Update: fakt nutná revize o hvězdu dolů - vlastně srovnáno s Eleniem a jde o životní nutnost.

Eldar80
24.03.2015

Pohádkový příběh dále pokračuje. Ale už od začátku kniha působí jakoby od někoho jiného. Přestože děj není nijak akční ani napínavý, čte se kniha mnohem lépe než první díl. Něco se konečně děje a velmi pozvolna začíná být děj zajímavý. Stejně jako předchozí kniha má docela povedený závěr a tak vás po dočtení ponechá v pozitivním stavu, protože zapomenete na nezáživnost na začátku. Bohužel jednání hrdinů se mi pořád nepozdává, ale myslím že pro děti je to velmi podařený příběh. Je mi docela líto, že jsem to nečetl jako malý, tehdy by to na mě asi hodně zapůsobilo. 65%

Ereniss
06.03.2013

Jedna z prvních fantasy sérií, co jsem jako dítě četla. Musím si to připomenout po těch letetch, asi si to znovu opráším z police a přečtu. Pro mě kultovní záležitost. Jednotlivé díly ale hodnotím všechny stejně, jelikož to beru jako celek a nedokáži říct, který díl byl lepší a který horší.

hrdinská fantasy

David Eddings