Pevnost nesmrtelných

Pevnost nesmrtelných https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20664/althalus-pevnost-nesmrtelnych-20664.jpg 4 60 3

Althalus série

2. kniha série Althalus. Existuje ještě jedna Kniha, sepsaná bohem Daevou, Deiwosovým temným bratrem, jenž se snaží zvrátit stvoření světa. Althalus musí získat kouzelný artefakt, který mu ukáže cestu skrz nastražené léčky jeho nepřátel a zároveň pomůže najít spojence v nastávající válce bohů.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Banshies

The Redemption of Althalus , 2000

lampernaqui
22.11.2022 3 z 5

Horší tři hvězdy. Přišlo mi, že se to autorovi trochu začalo rozpadat pod rukama. Myslím, že jsem každou chvíli nacházel nějaký ten logický kiks... ono když máte v příběhu možnost využívat prostředek, který vás nejenom může přenést na místo, kam zrovna potřebujete, ale i v čase, jaký vám vyhovuje, začne se to zamotávat trochu víc. Asi každý čtenář průběžně přijde na několik možností, jak by šlo díky tomu všemu ukončit boj během chvíle. Jenže hrdinové se v tom motají a i když je Althalus klasicky pohodová Eddingsovská postava, někdy mu prostě fandit nešlo.

lukas7591
25.08.2022 5 z 5

Touhle knihou to u mě všechno začalo :)

Když mi bylo asi 12, dostal jsem od matky kamaráda tehdy k narozeninám tuhle knížku. Ačkoliv šlo o druhý díl několikáté autorovy série, byl to můj úplně první kontakt s fantasy literaturou a byla to láska na první přečtení.

Následně jsem pořídil první a poslední díl série Althalus, pak následoval Belgariad, odtud jsem přeskočil k Tolkienovi a dnes o více než dvacet let později jsem rád, že jsem se s touhle knížkou setkal.

S ohlédnutím zpět, Eddingsův vyprávěčský styl a klasické podání tzv. epické či "high" fantasy dnes možná nebude sedět všem, ale pokud jste náctiletí chlapci (a nebo pokud vám knihy cílené na tuto věkovou skupinu nevadí) a toužíte po epickém příběhu božských proporcí, určitě nezklame.

Jako nejlepší sérii od Eddingse byl osobně doporučil Elenium, ale Althalus je taktéž podovenou trilogií.

Vevericka.eva
03.03.2020 1 z 5

Četla jsem dlouho, ale už to vzdávám. Prostě to nejde dočíst. Nebaví mě to.

hrdinská fantasy

David Eddings