VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Stejně jako u kočičích historek, které také tento autor sepsal, je i tato kniha vhodná pro všechny milovníky pejsků. Příjemné se čte a je velice zábavná. Autor i zde nezklame čtenářovo očekávání. Rozhodně doporučuji.

Po smrti se probudit Po smrti se probudit Paul Perry

Další z knih o tom, co nás čeká po životě, kterou jsem četla a i si bohužel koupila. Naneštěstí mě moc nenadchla a v hodně věcech jsem nad knížkou kroutila hlavou. Byly tam známé věci už od jiných autorů podané a vysvětlené tak, jakoby byly zcela nové, a občas velice podivné úvahy a domněnky, s kterými jsem nesouhlasila. Co se jí však musí nechat je fakt, že byla napsána docela dobře a zabalená do krásné obálky.

06.01.2021 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knížka byla rozhodně lepší než film. U filmu jsem se nudila tak, že jsem přemýšlela, jestli ho nevypnout. Knížku jsem aspoň dočetla a neodložila nedočtenou, což už se mi u pár knížek taky stalo. Možná to bylo tím, že šlo o nenáročné oddechové téma. Rozhodně bych ji ale nečetla znovu. Aspoň ne v češtině. Teď jsem ji tedy dostala v angličtině, tak uvidím, zda jí originální jazyk přidá na kvalitě.

06.01.2021 2 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Myslím, že knížka by neměla chybět v knihovně žádného velkého fanouška ságy o Harrym Potterovi. Člověk si díky ní snadno a rychle zopakuje všechny důležité informace z knížek.

Neboj se vrátit domů Neboj se vrátit domů Aleš Palán

Od knihy jsem nic moc neočekávala. Četla jsem ji až poté, co jsem se zúčastnila rozhovoru s paní Svatošovou na živo jako divák. Kniha mě mile překvapila. Až na nějaké tematicky těžší pasáže se četla velmi příjemně. Forma rozhovorů byla velmi milá. Přišlo mi, jakoby paní Svatošová seděla naproti mě a vyprávěla mi vše přímo do očí.

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

O téhle knize jsem slyšela hodně dávno. Pak jsem jednoho večera na návštěvě šla kolem knihovny a našla ji tam a zhltla ji jedním dechem. Jde o velice silný a poutavý příběh toho, jak důležité je, nejen si brát od naší planety, co potřebujeme, ale také ji to splácet. Je to o tom, jak hodně dokáže jeden muž, rozhodne-li se něco dělat ve prospěch planety, a jak málo stačí k tomu, aby bylo jeho celoživotní úsilí navždy zničeno. Tak jako se rozhodl "muž, který sázel stromy", se můžeme rozhodnout i my. Každý z nás. Jeden zasazený strom znamená pro přírodu víc, než si dokážeme představit. Knížka má velice hluboké poselství pro budoucnost lidstva a planety. Každý zasazený strom má smysl. A proto sázejme stromy stejně jako tento knižní hrdina! Má to smysl!

06.01.2021 5 z 5

Moje nejmilejší kočičí historky Moje nejmilejší kočičí historky James Herriot (p)

Knihu doporučuji všem milovníkům koček. Četla se lehce a často jsem se pobavila a rozplynula nad tím, čeho všeho jsou pro nás kočky schopny, mají-li nás rády.

Všechno je v pr**li Všechno je v pr**li Mark Manson

Stylem je to hodně podobné jako jeho předchozí knížka, což je škoda. Nepřišel s ničím novým, ale i tak je dobré si ji přečíst.

06.01.2021 3 z 5

Kniha je velice zajímavá. Protiklad všeho motivačního, co jsem kdy četla a to je dobře. Člověk by si měl vyslechnout víc úhlů pohledu a udělat si vlastní názor na věc. Ne se vším souhlasím, ale tak to má také být. A jsou zde části, u kterých jsem se vyloženě zasekla. Až na ně se však kniha četla příjemně.

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Čtyři hvězdičky dávám za docela dost chyb v knize...překlepy. Jinak příběh jako takový se mi moc líbil! Šlo o velice zajímavě a mysteriózně pojatou detektivku s prvky židovského náboženství. Wow!

06.01.2021 4 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

(SPOILER) Je pěkné, že se nám autor pokusil přiblížit život Rowlingové. Líbí se mi, jak se na něj zkusil podívat pěkně od začátku a bral vše popořádku - narození, dětství, studium, práce, svatba, manželství, dítě, rozvod, deprese, sociální podpora, práce, vydání první knihy, úspěch, sláva a zasloužené bohatství i splněný sen. V některých pasážích mi ale přijde, že sklouzává až ke stylu článků od otravných paparazzi, jež Jo podle jeho vlastních slov "pronásledují na každém kroku". Popisuje například detaily domů, které za svůj život vystřídala, restaurace, jež navštívila a podobné detaily. Dokonce je v knize i kopie jejího oddacího listu s Jorgem Arantesem nebo rodného listu samotné Jo. Co velice oceňuji, je přidaný podpis slavné spisovatelky v jejím již zmiňovaném čtvrtém pokračování Harryho Pottera.
Kniha je čtivá, i když se místy objevují drobné překlepy. Autor svou knihu uzavírá názorem, že nestačí znát pouze díla slavných autorů, ale i jejich životní příběhy. Ty jsou totiž mnohdy zajímavější. Joannin mezi ty zajímavé rozhodně patří. To, co se o ní všeobecně ví, je jen střípek ledovce, proto knihu rozhodně doporučuji. Škoda, že na českém trhu chybí kniha, která by uzavírala životní příběh slavné autorky, a tím i jejího největšího vysněného kouzelného hrdiny. V celých sedmi knihách se totiž jistě skrývá plno dalších miniaturních střípků, jež by nám vrhly na Joannin život lepší světlo.

06.01.2021 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Knížka mě moc bavila. Nejsem tedy nějaký obří fanoušek Kovyho, ale i tak bylo příjemné se dozvědět pár zajímavých informací o jeho životě a mnohdy opravdu vtipnou formou. Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem.

Veronika, prostě Nika Veronika, prostě Nika Jaromíra Kolárová

Na tuhle knihu jsem narazila díky letošní knižní výzvě, do které jsem se pustila. Myslím, že jsem ji jako malá vůbec nečetla. Veronika byla opravdu kvítko. Byla prostě jako každé malé dítě. Jen možná trošku víc neposlušná. Děj plynul rychle a pohodově. Jen ke konci se stal zajímavý zvrat. Občas mi vadily nějaké slovní obraty nebo až moc přemrštěný věci, ale většinou se mi kniha líbila.

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Úžasná kniha, plná skvěle napsaných postav a propracovaného, velice napínavého děje. Slyšela jsem, že další díl už není tak dobrý, tak uvidím, třeba mu někdy dám šanci, když tento první díl má otevřený konec.

05.01.2021 5 z 5

Knížka mě bavila stejně jako Famfrpál v průběhu věků, i když ten mám asi přece jen raději. Dozvěděla jsem se o spoustě kouzelných zvířatech a i o tom, proč jsou třeba i vodní lidé brání jako zvířata. Mé první vydání knížky je doplněno o vtipné komentáře Harryho, Rona a Hermiony.

05.01.2021

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Krásná knížka, plná kouzelných pohádek. Četla jsem ji už v dětství a bylo velice příjemné se k ní zas vrátit.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Nádherná kniha, která i přes odlišnou kulturu toho v sobě hodně skrývá pro každého čtenáře. Vlastně je plná zjevných přímo napsaných i skrytých mouder, které bychom si měli pro lepší život opakovat častěji. Jsem si tudíž jistá, že se ke knize někdy zas ráda vrátím!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha má dobře našlápnuto na vynikající čtivo, ale pak se to někde v polovině zlomí a ze všeho se rázem stává jen naprosto průměrný román. Škoda.

05.01.2021 3 z 5

Příště se zmrazit nenechám Příště se zmrazit nenechám Petr Mandík

Knihy tohoto žánru moc nečtu, a proto mě tato kniha příjemně překvapila. Příběh se mi líbil a dokonce i vykreslení postav bylo pestré. Konec mě překvapil. Nečekala jsem ho ani v nejmenším!

05.01.2021 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Kniha se od Harryho Pottera hodně liší. Děj se chvílemi vlekl a četl se mi opravdu těžce. Až od půlky, kdy jsem pořádně pochopila kdo je kdo, mi začal děj trochu svižněji plynout. I tak se mi ale kniha velice líbila. Jde o něco zas úplně jiného, než na co jsme byli u autorky zvyklí. Rozhodně stojí za přečtení.

05.01.2021 4 z 5