VeruMalfoy

Přečtené 658Chlapec, krtek, liška a kůň
? - únor 2022
Chlapec, krtek, liška a kůň 2021, Charlie Mackesy

Kniha plná moudrosti. Dokonce bych řekla, že mě chytla za srdce mnohem víc, než Malý princ, a to už je co říct, protože pro něj mám velkou slabost. Možná je to ale tím, že už jsem Malého prince nějaký ten pátek nečetla. Co stránka to poučení a podnět k zamyšlení. Knížku rozhodně doporučuji úplně všem čtenářům. Myslím, že každý si v ní najde to svoje. A rozhodně se nemusíte bát, že by vám čtení trvalo nějak dlouho, měla jsem přečteno za hodinu. Určitě se ale ke knížce několikrát vrátím.


Panicové
? - únor 2022
Panicové 2017, Diana Gabaldon

Kniha je dobrá, ale určitě nedosahuje kvalit Cizinky. Možná bych jí ani nezařazovala do série, protože jí spíše škodí. Jamieho příběh je kraťoučký, vlastně do půlky knížky, pak nás čeká slovo autorky, a pak následují tři naprosto nepozměněné kapitoly Cizinky. Škoda, že nejsou psaný aspoň z Jamieho pohledu. Takhle mi přijdou v knížce naprosto zbytečný.


Cizinka
? - únor 2022
Cizinka 2010, Diana Gabaldon

Knížku jsem poslouchala v audio verzi a naprosto mě pohltila. Zvládla jsem jí za týden. Příběh samotný je okouzlující. Sice jsem nejprve viděla seriál, než jsem se pustila do knížky, ale i tak musím říct, že knížka je mnohem lepší. Pokud tedy milujete seriál, tuhle sérii vám rozhodně doporučuji. Hned jdu číst dál. :)


Rosalinda
leden - únor 2022
Rosalinda 2001, Delia Fiallo

Sice nejde o úžasně napsanou knihu, proto ji nemůžu dát plný počet hvězd, ale jde prostě o srdcovku, s kterou jsem vyrůstala. Proto tak vysoké hodnocení.


Oběť bez tváře
? - leden 2022
Oběť bez tváře 2017, Stefan Ahnhem

Výborná detektivka o pomstychtivým spolužákovi. Je plná napětí a zvratů. Pokud máte rádi detektivní příběhy, tak určitě stojí za přečtení. Hlavním postava mi lezla na nervy, ale vedlejší postavy jsou velice příjemné. Hlavní postava vidí hlavně sebe a neuvědomuje si, jak moc svým sobeckým chováním ostatním ubližuje. K tomuto poznání detektivovi pomůže až vrah.


Dánská dívka
? - leden 2022
Dánská dívka 2011, David Ebershoff

Příběh samotný je úžasně čtivě napsaný. Co mi ale vadí, je fakt, že je napsaný takovým bezstarostným, až pohádkovým dojmem. Autor se zde naprosto vyhýbá těžkým emocím a situacím, které by v tomto příběhu měly nastat.


Čaropisci
? - leden 2022
Čaropisci 2020, Robert Jackson Bennett

Tento první díl série mi doporučila kamarádka. Vůbec jsem nevěděla, co od něj čekat. Nakonec jsem byla mile překvapena. Děj plyne svižně a napínavě. Kniha se čte doslova jedním dechem. Vše jsem s hlavní postavou prožívala, vlastně s dívkou i s klíčem. :D Vše skončilo velice zajímavě a už se těším na daří díly. Dokážu si podle knihy představit i seriál. Myslím, že by byl fakt super.


Není kouře bez ohýnku
? - leden 2022
Není kouře bez ohýnku 1982, Agatha Christie

Myslím, že tahle kniha je celkově jedna z nejhorších knih od Agáty a to mám autorku opravdu ráda. Děj byl celkově předvídatelný a už na začátku jsem tušila, jak všechno dopadne. Chyběl mi moment překvapení.


Aristokratka u královského dvora
? - leden 2022
Aristokratka u královského dvora 2020, Evžen Boček

Pár předchozích dílů bylo slabších, kromě prvního a čtvrtého, ale tento se autorovi opět moc vydařil! Výborně jsem se při čtení bavila a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. A dokonce se po celou dobu knížky nenacházíme na zámku Kostka, což je taky vítaná změna. Výborné čtení!


Zmizelá
? - leden 2022
Zmizelá 2013, Gillian Flynn

Tato kniha vypráví o tom velice tenké hranici mezi láskou, vášní, nenávistí a šílenstvím. Jedno zde souvisí s dalším a vše je propojeno. Kniha nám ukazuje, co vše je schopen člověk udělat, spáchat, aby neztratil svého partnera, svou drahou polovičku. Zajímavá kniha. V polovině jsem byla opravdu překvapena zvratem, který nastal. Amy byla skutečně až moc chytrá. Čekala jsem dramatičtější konec, ale když si to tak vezmu, tak jí vlastně všechno až děsivě vyšlo. Jejího manžela, vraha, ale i oběti v jednom, mi bylo opravdu líto.


V nahotě
? - leden 2022
V nahotě 2020, Marie Lebedová

Skupinu Voxel znám a tahle knížka byla zajímavá tím, že byla napsána z pohledu manželky, které nestoupla sláva svého muže do hlavy a dál hledá svou vlastní cestu životem velice zajímavými způsoby poznávání sebe -svého těla a duše.


Vražda v Mezopotámii
? - leden 2022
Vražda v Mezopotámii 2011, Agatha Christie

Wow, tak tenhle příběh byl opravdu velice, velice promyšlený! Žasla jsem nad detaily, které byly vysvětleny až na konci knihy, a kterých jsem si nejdřív vůbec nevšimla! V téhle knize je opravdu vidět obrovský intelekt autorky a hluboká promyšlenost jejích příběhů! Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postavou, kromě detektiva, zdravotní sestřičku, jsem si moc zamilovala.


Metro 2033
? - leden 2022
Metro 2033 2010, Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem slyšela jako audio a byla skvěle načtena, díky čemuž jsem si její děj fakt užila. Myslím, že kdybych jí četla v papírové verzi, bylo by pro mě mnohem těžší udržet pozornost, kvůli ruským názvům, jménům a občasným zvoláním, které bych asi neuměla přečíst. Celková atmosféra audioknihy byla opravdu napínavá. Už se těším na druhý díl.


Metro 2034
? - leden 2022
Metro 2034 2011, Dmitry Glukhovsky

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.


Metro 2035
? - leden 2022
Metro 2035 2016, Dmitry Glukhovsky

Přijde mi, že tento poslední díl ztratil mystický náboj, což je škoda. A právě tím tajemnem a trošku i hororovým nádechem si mě knihy získaly. Ovšem zase zde bylo krásné uzavření série a nádherné vysvětlení zápletky. Dávalo smysl. Opět nechyběla ani romantická linka, což mě potěšilo. Série má takový hořkosladký konec, což se mi také líbilo, protože nebyl naštěstí úplně pohádkový.


Jak si správně přát
? - leden 2022
Jak si správně přát 2008, Pierre Franckh

Moc krásná, jednoduše napsaná a krátká knížka o tom, jak si v životě správně přát splnění svých přání. Knížku jsem přečetla za jeden večer. Byla plná rad a tipů, jak zlepšit svůj život. Vím, že takových knih existuje mnoho, ale u této knížky se mi líbila stručnost a jasnost. Je pravda, že jsem dlouho přemýšlela, jestli si po mnoha přečtených knihách k tomuto tématu přečíst i tuto knihu, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala. Autor odpověděl na mnoho mých otázek a dal mi mnoho důkazů, že jeho rady opravdu v praxi fungují. Knihu doporučuji těm, kteří mají rádi tento typ čtiva.


Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne
? - leden 2022
Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne 2001, Robert T. Kiyosaki

Knížka je pro začínající lidi v této oblasti určitě dobrá, jako odrazový můstek, ale rozhodně člověka nenaučí investovat. Jen člověku ukazuje, jaký je rozdíl mezi bohatým a chudým jedincem, který většina z nás, zabývající se touto tematikou, určitě zná. Od knihy jsem čekala víc konkrétnějších rad v posouvání se v této oblasti dál na základě velkého knižního jména a popularity, kterých se mi nedostalo, což je škoda.


Cashflow Kvadrant
? - leden 2022
Cashflow Kvadrant 2001, Robert T. Kiyosaki

Tato knížka se mi líbí víc než předchozí, protože je dost praktická. Čtenář díky ní získá více rad, jak naložit s penězi ve svém životě, a jak s nimi hospodařit. Něco takového jsem čekala od prvního dílu, ale jsem ráda, že jsem to dostala aspoň v tomto druhém. Možná nás chtěl autor první knížkou uvést do situace nebo v tom byla čistě marketingové strategie, k čemuž se přikláním víc, a nebo obojí. Zajímavé čtení.


Pravidla úspěchu
? - leden 2022
Pravidla úspěchu 2006, Jack Canfield

Knihu jsem poslouchala jako audio a zvládla jsem jí za pár hodin. Sice se v některých částech opakovala, ale myslím, že v tomhle případě, opakování důležitých věcí je matkou moudrosti, takže tady jsem to oproti jiným motivačním knihám vítala. Na příkladech ze života autora i jiných od lidí jemu blízkých, je vidět, že autor ví o čem mluví, a že si své rady sám vyzkoušel.


Jak získávat přátele a působit na lidi
? - leden 2022
Jak získávat přátele a působit na lidi 2002, Dale Carnegie

Na knížku jsem dostala doporučení od jednoho člověka, kterého si moc vážím. Moc se mi líbila. Učí člověka, jak lépe zvládat zaměstnání, ať už na vedoucí pozici nebo na nižších pozicích. Učí člověka lidskosti, která se v této době už takřka vytrácí. Knížku doporučuji všem lidem, kteří chtějí vést tým pracovníků a nebo prostě chtějí lépe vycházet se svým šéfem.


7 návyků skutečně efektivních lidí
? - leden 2022
7 návyků skutečně efektivních lidí 2007, Stephen R. Covey

Dlouho jsem si tuhle knihu chtěla přečíst a nakonec nezklamala. Myslím že by měla patřit k základním knihám, co se týče osobního rozvoje a zařadila bych jí i k základním knihám, co se týče pracovní morálky zaměstnance a zaměstnavatele. Kdybychom všichni před nástupem do práce četli tuto knihu, tak si myslím, že by se všem pracovalo lépe. I co se týče vztahu mezi partnery, dokáže nám kniha také pomoci lépe porozumět našim protějškům.


Největší obchodník na světě
? - leden 2022
Největší obchodník na světě 1994, Og Mandino

Tato kniha je důkazem, že i velká, krásná poselství se dají vměstnat i do malé, tenké knížky. Je ten typ knihy, který budete číst několikrát, abyste si postupně vryli do paměti všechna její krásná životní ponaučení a hluboké myšlenky. Já se k ní určitě vrátím několikrát, protože je plná mouder a čte se doslova jedním dechem. Pozvedne vás na duchu a po jejím dočtení se budete cítit jedineční.


Dům v Bretani
? - leden 2022
Dům v Bretani 2013, Marta Davouze

Knížka se mi moc líbila a ano, dala jsem ji na jeden zátah. Líbilo se mi, jak je tady popsán život v cizině. Teď, když je cestování obtížnější, je tohle čtivo jako balzám na duši. Chápu, že né každému sedne humor autorky, ale mě se líbil. Ano, byly tam pasáže, u kterých jsem si říkala, že už to autorka trošku přehání, ale těch bylo opravdu minimálně. Pokud tedy chcete cestovat aspoň knižně, když je to teď těžší, tak vám tuto knihu doporučuji.


Do vody
? - leden 2022
Do vody 2017, Paula Hawkins

Už od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah, ale i tak mě konec velice mile překvapil, protože jsem takové završení nečekala i přes správné odhalení vraha. Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu různých postav a líbilo se mi i to, jak se vzájemně doplňovaly, ale neopakovaly. Knížku jsem přečetla za jeden večer.


40 dní pěšky do Jeruzaléma
? - leden 2022
40 dní pěšky do Jeruzaléma 2015, Ladislav Zibura

Jedná se o opravdu úžasně napsaný cestopis. Je tak skvěle napsaný, že si připadáte, jako byste právě na popisovaných místech byli spolu s autorem. Kvůli této knize jsem šla spát až nad ránem a nelituji! Úžasný zážitek. Dokonce jsem se několikrát zasmála. Autor si cestu do Jeruzaléma prošel za 40 dní a já jsem tuto knihu přečetla za jeden den.:D


Kouzelná továrna
? - leden 2022
Kouzelná továrna 2019, Morgan Rice

Jak už tady bylo zmíněno, Oliver Blue je opravdu trošku jako Harry Potter. Celkově se mi ale škola pro vidoucí líbí tak moc, že už čtu druhý díl. Škola je vymyšlená opravdu originálně a čtení o ní jsem si opravdu užívala. Postava Hitlera v příběhu překvapila.


Pouze udatní
? - leden 2022
Pouze udatní 2020, Morgan Rice

Druhý díl opravdu skvělé série, jen škoda že musím čekat na další díly. Vše se vyvíjí opravdu zajímavým směrem, směrem, který jsem tak úplně nečekala. Jsem zvědavá, kdo s kým nakonec skončí, a jestli ten, co má být králem, jím nakonec opravdu bude.


Na dně v Paříži a Londýně
? - leden 2022
Na dně v Paříži a Londýně 2015, G. Orwell (pseudonym)

Velice poutavá a zajímavá knížka o tom, jaký je život na dně společnosti, doslova na ulici. O to zajímavější je tento příběh tím, že ho napsal tak známý autor. Autor nám ukazuje, že se člověk i z úplného dna může vyšvihnout na vrchol a splnit si sny.


Koule Kandry
? - leden 2022
Koule Kandry 2019, Morgan Rice

První díl se mi líbil mnohem víc než tento. Přijde mi, že je Oliver naprosto nepřipravený na to, čemu musí čelit. Přijde mi, že ho vždy někdo jiný vytahuje z bryndy, zachraňuje, a že nebýt jiných, nikdy by nedokázal to, co dokázal. Nelíbí se mi, že i když je slabší než protivníci, tak ho všichni obdivují a považují za hrozbu a úžasně mocného vidoucího. Kvůli tomu všemu mi občas příběh přišel trošku přitažený za vlasy. Navíc fakt, že se vidoucím stal jeho lidský bratr, je naprosto na hlavu postavený. Kdyby aspoň furt nemyslel jen na Olivera, ale také na pomoc temné straně… Jeho chyby, kterých se dopouštěl, protože měl hlavu plnou jenom Olivera, byly pro mě zcela nepochopitelný.


Měsíční prach
? - leden 2022
Měsíční prach 1965, Arthur Charles Clarke

Další knížka že žánru scifi. Myslím, že budu muset přehodnotit své přesvědčení, že na scifi moc nejsem, protože tento příběh se mi moc líbil. Ano, chvílemi bylo poznat, že je knížka staršího data, ale i tak byla čtivá a plná dobrodružství a napětí.


1984
? - leden 2022
1984 2009, G. Orwell (pseudonym)

Silný příběh o tom, co všechno dokáže režim, když chce člověka zlomit a podvolit si ho. Z knížky mě chvílemi až mrazilo. Bohužel, některé pasáže byly zdlouhavé a ne moc záživné, i když chápu, že pro celkový pochopení příběhu byly důležité.


Radosti zimy
? - leden 2022
Radosti zimy 2018, J. Kinney (pseudonym)

Knížka mě ani nenadchla ani neurazila. Jde o takový průměr. Možná je to tím, že je knížka (a série celkově) dělané pro mladší čtenáře, ale spíše jí podle mě chybělo napětí předešlých dílů.


Na spadnutí
? - leden 2022
Na spadnutí 2019, J. Kinney (pseudonym)

Tenhle díl se mi líbil o trošku víc než ten předešlý. Přišlo mi, že je zde mnohem více vtipných situací, což knize určitě prospělo. Připomnělo mi to fakt, který už jsem psala u předešlých dílů, že autor má lepší a horší díly tak nějak na střídačku, až si člověk přijde, jako by byl na houpačce.


Dům na úskalí
? - leden 2022
Dům na úskalí 2005, Agatha Christie

Od začátku mi na postavě, která nakonec byla vrahem, něco nesedělo. Byla mi tak nějak proti srsti svým chováním a celkovým vystupováním. Takže jsem trošku tušila, že je vrah/pachatel. Pak jsem po nějakou dobu spolu s detektivem uvažovala i nad jinými postavami jako možnými pachateli, ale ke konci jsem se zas vrátila ke svému původnímu názoru ohledně vraha a ukázalo se, že jsem se nemýlila. Tak či tak šlo o skvělý příběh.


Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních
? - leden 2022
Čas přílivu / Tragédie o třech jednáních 1989, Agatha Christie

Díla této autorky člověk buď miluje nebo je nemusí a nevyhledává. Já je miluji stejně jako Anglii. Tento příběh se odehrává na anglickém venkově, a i když je začátek trošku pomalejší, tak jde opravdu o skvělou zápletku a rozuzlení.


Vraždy podle abecedy
? - leden 2022
Vraždy podle abecedy 1970, Agatha Christie

Tato detektivka už je několikátá v řadě od autorky a řekla bych, že je jedna z nejlepších, které jsem od Agathy četla. V seriálu jsem postavu detektiva moc nemusela, ale v knížkách jsem si ho hodně oblíbila. Naštěstí už jsem seriál viděla dávno, takže si děje jednotlivých příběhů nepamatuji.


Záhada na zámku Styles
? - leden 2022
Záhada na zámku Styles 2001, Agatha Christie

Řekla bych, že jde o jednu z nejslabších knih slavného detektiva. Jeho případy nečtu po pořádku, a proto vím, že už jsem četla i lepší. Nelíbilo se mi, jak se zde slavný detektiv choval v některých momentech a situacích.


Smrt staré posluhovačky
? - leden 2022
Smrt staré posluhovačky 2006, Agatha Christie

Tuhle knížku jsem slyšela jako audioknihu a byla jsem naprosto ochromena jejím přednesem a prožíváním ze strany čitatele. Navíc příběh byl taky velice záživný, až jsem si některé scény doslova představovala před očima. Doporučuji.


Třikrát vražda z posedlosti
? - leden 2022
Třikrát vražda z posedlosti 1982, Patricia Highsmith

Tuto knihu jsem poslouchala jako audioknihu a poslouchala jsem ji doslova plna napětí a očekávání. Kniha mi brala v jednom kuse dech. Byly zde 3 napínavé příběhy zpočátku naprosto normálních lidí, kteří se pak vždy dali na špatnou cestu. Každý příběh je jedinečný a zaujal mne něčím jiným. Knížku rozhodně doporučuji přečíst.


Pět malých prasátek
? - leden 2022
Pět malých prasátek 1959, Agatha Christie

Naprosto skvělý příběh. Když jsem teď zjistila, že má i film, tak jsem rozhodnuta, že ho musím vidět. Do poslední chvíle jsem si nebyla tak úplně jistá, kdo je vrah. Závěr mě mile potěšil, protože dává smysl.


1 ...