VeruMalfoy

Příspěvky

Chlapec, krtek, liška a kůňChlapec, krtek, liška a kůňCharlie Mackesy

Kniha plná moudrosti. Dokonce bych řekla, že mě chytla za srdce mnohem víc, než Malý princ, a to už je co říct, protože pro něj mám velkou slabost. Možná je to ale tím, že už jsem Malého prince nějaký ten pátek nečetla. Co stránka to poučení a podnět k zamyšlení. Knížku rozhodně doporučuji úplně všem čtenářům. Myslím, že každý si v ní najde to svoje. A rozhodně se nemusíte bát, že by vám čtení trvalo nějak dlouho, měla jsem přečteno za hodinu. Určitě se ale ke knížce několikrát vrátím.

16. února


PanicovéPanicovéDiana Gabaldon

Kniha je dobrá, ale určitě nedosahuje kvalit Cizinky. Možná bych jí ani nezařazovala do série, protože jí spíše škodí. Jamieho příběh je kraťoučký, vlastně do půlky knížky, pak nás čeká slovo autorky, a pak následují tři naprosto nepozměněné kapitoly Cizinky. Škoda, že nejsou psaný aspoň z Jamieho pohledu. Takhle mi přijdou v knížce naprosto zbytečný.

16. února


CizinkaCizinkaDiana Gabaldon

Knížku jsem poslouchala v audio verzi a naprosto mě pohltila. Zvládla jsem jí za týden. Příběh samotný je okouzlující. Sice jsem nejprve viděla seriál, než jsem se pustila do knížky, ale i tak musím říct, že knížka je mnohem lepší. Pokud tedy milujete seriál, tuhle sérii vám rozhodně doporučuji. Hned jdu číst dál. :)

16. února


RosalindaRosalindaDelia Fiallo

Sice nejde o úžasně napsanou knihu, proto ji nemůžu dát plný počet hvězd, ale jde prostě o srdcovku, s kterou jsem vyrůstala. Proto tak vysoké hodnocení.

16. února


Oběť bez tvářeOběť bez tvářeStefan Ahnhem

Výborná detektivka o pomstychtivým spolužákovi. Je plná napětí a zvratů. Pokud máte rádi detektivní příběhy, tak určitě stojí za přečtení. Hlavním postava mi lezla na nervy, ale vedlejší postavy jsou velice příjemné. Hlavní postava vidí hlavně sebe a neuvědomuje si, jak moc svým sobeckým chováním ostatním ubližuje. K tomuto poznání detektivovi pomůže až vrah.

02. ledna


Dánská dívkaDánská dívkaDavid Ebershoff

Příběh samotný je úžasně čtivě napsaný. Co mi ale vadí, je fakt, že je napsaný takovým bezstarostným, až pohádkovým dojmem. Autor se zde naprosto vyhýbá těžkým emocím a situacím, které by v tomto příběhu měly nastat.

02. ledna


ČaropisciČaropisciRobert Jackson Bennett

Tento první díl série mi doporučila kamarádka. Vůbec jsem nevěděla, co od něj čekat. Nakonec jsem byla mile překvapena. Děj plyne svižně a napínavě. Kniha se čte doslova jedním dechem. Vše jsem s hlavní postavou prožívala, vlastně s dívkou i s klíčem. :D Vše skončilo velice zajímavě a už se těším na daří díly. Dokážu si podle knihy představit i seriál. Myslím, že by byl fakt super.

02. ledna


Není kouře bez ohýnkuNení kouře bez ohýnkuAgatha Christie

Myslím, že tahle kniha je celkově jedna z nejhorších knih od Agáty a to mám autorku opravdu ráda. Děj byl celkově předvídatelný a už na začátku jsem tušila, jak všechno dopadne. Chyběl mi moment překvapení.

02. ledna


Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Pár předchozích dílů bylo slabších, kromě prvního a čtvrtého, ale tento se autorovi opět moc vydařil! Výborně jsem se při čtení bavila a několikrát jsem se i hlasitě zasmála. A dokonce se po celou dobu knížky nenacházíme na zámku Kostka, což je taky vítaná změna. Výborné čtení!

02. ledna


Christian DiorChristian DiorFrançois-Olivier Rousseau

Moc jsem se na knihu těšila, zajímal mě život Christiana Diora. Knihu jsem dostala zadarmo k nákupu. Teď jsem opravdu ráda, že jsem jí nemusela kupovat. Čekala jsem víc. Kniha byla strohá, bez energie, prostě bez příběhu. Moc se mi to nestává, ale tady jsem se opravdu musela nutit do čtení. Nemám ráda nedočtené knihy. Kdybych ale byla zvyklá knihy nedočítat, tak myslím že tuto nedočtu.

02. ledna


ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Tato kniha vypráví o tom velice tenké hranici mezi láskou, vášní, nenávistí a šílenstvím. Jedno zde souvisí s dalším a vše je propojeno. Kniha nám ukazuje, co vše je schopen člověk udělat, spáchat, aby neztratil svého partnera, svou drahou polovičku.

Zajímavá kniha. V polovině jsem byla opravdu překvapena zvratem, který nastal. Amy byla skutečně až moc chytrá. Čekala jsem dramatičtější konec, ale když si to tak vezmu, tak jí vlastně všechno až děsivě vyšlo. Jejího manžela, vraha, ale i oběti v jednom, mi bylo opravdu líto.

02. ledna


Pouze kdo je hodenPouze kdo je hodenMorgan Rice

Od knížky jsem nic moc nečekala a o to větším překvapením se pro mě stala. Příběh byl místy předvídatelný, ale i tak napínavý. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Škoda, že autorka víc nerozvinula povahy vedlejších postav, a že jsme o nich věděli tak málo. Rozhodně si chci přečíst další díly.

02. ledna


V nahotěV nahotěMarie Lebedová

Skupinu Voxel znám a tahle knížka byla zajímavá tím, že byla napsána z pohledu manželky, které nestoupla sláva svého muže do hlavy a dál hledá svou vlastní cestu životem velice zajímavými způsoby poznávání sebe -svého těla a duše.

02. ledna


Vražda v MezopotámiiVražda v MezopotámiiAgatha Christie

Wow, tak tenhle příběh byl opravdu velice, velice promyšlený! Žasla jsem nad detaily, které byly vysvětleny až na konci knihy, a kterých jsem si nejdřív vůbec nevšimla! V téhle knize je opravdu vidět obrovský intelekt autorky a hluboká promyšlenost jejích příběhů! Knížku jsem přečetla jedním dechem. Hlavní postavou, kromě detektiva, zdravotní sestřičku, jsem si moc zamilovala.

02. ledna


Metro 2033Metro 2033Dmitry Glukhovsky

Knihu jsem slyšela jako audio a byla skvěle načtena, díky čemuž jsem si její děj fakt užila. Myslím, že kdybych jí četla v papírové verzi, bylo by pro mě mnohem těžší udržet pozornost, kvůli ruským názvům, jménům a občasným zvoláním, které bych asi neuměla přečíst. Celková atmosféra audioknihy byla opravdu napínavá. Už se těším na druhý díl.

02. ledna


Půlnoční sluncePůlnoční slunceStephenie Meyer

Asi takhle, 3 hvězdičky dávám knížce pouze z nostalgie a to jen proto, protože jsem jako teenager měla tuhle sérii opravdu ráda. Doslova jsem tím světem knižním i filmovým žila. Započal mé pobláznění všemi upíry.

Samotná knížka je zbytečně táhlá. Spousta věcí se v ní opakuje stále dokola. Edwardovy myšlenky jsou zajímavé jen občas, a to jen, když se neopakuji, což se bohužel neděje moc často. Některé pasáže, které nebyly v původní sérii, jsou opravdu zajímavé, doplňují celkový příběh, ale je jich bohužel málo. Alicin příběh v knize je opravdu zajímavý. Škoda, že není více rozvedený do detailů.

Celkově je kniha dobrá a bylo velice příjemné si díky ní zavzpomínat na staré časy, ve kterých se stalo Stmívání obrovským hitem.

Jen je škoda, že si překladatelé a editoři nedali větší práci při kontrole chyb. Tolik překlepů, nesmyslných slov a dokonce i vět, špatně přeložených, jsem snad ještě neviděla v žádné knize. Je mi z toho smutno.

02. ledna


Metro 2034Metro 2034Dmitry Glukhovsky

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.

02. ledna


Metro 2035Metro 2035Dmitry Glukhovsky

Přijde mi, že tento poslední díl ztratil mystický náboj, což je škoda. A právě tím tajemnem a trošku i hororovým nádechem si mě knihy získaly. Ovšem zase zde bylo krásné uzavření série a nádherné vysvětlení zápletky. Dávalo smysl. Opět nechyběla ani romantická linka, což mě potěšilo. Série má takový hořkosladký konec, což se mi také líbilo, protože nebyl naštěstí úplně pohádkový.

02. ledna


Jak si správně přátJak si správně přátPierre Franckh

Moc krásná, jednoduše napsaná a krátká knížka o tom, jak si v životě správně přát splnění svých přání. Knížku jsem přečetla za jeden večer. Byla plná rad a tipů, jak zlepšit svůj život. Vím, že takových knih existuje mnoho, ale u této knížky se mi líbila stručnost a jasnost. Je pravda, že jsem dlouho přemýšlela, jestli si po mnoha přečtených knihách k tomuto tématu přečíst i tuto knihu, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala. Autor odpověděl na mnoho mých otázek a dal mi mnoho důkazů, že jeho rady opravdu v praxi fungují. Knihu doporučuji těm, kteří mají rádi tento typ čtiva.

02. ledna


Bohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neBohatý táta, chudý táta - Co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy neRobert T. Kiyosaki

Knížka je pro začínající lidi v této oblasti určitě dobrá, jako odrazový můstek, ale rozhodně člověka nenaučí investovat. Jen člověku ukazuje, jaký je rozdíl mezi bohatým a chudým jedincem, který většina z nás, zabývající se touto tematikou, určitě zná. Od knihy jsem čekala víc konkrétnějších rad v posouvání se v této oblasti dál na základě velkého knižního jména a popularity, kterých se mi nedostalo, což je škoda.

02. ledna


Cashflow KvadrantCashflow KvadrantRobert T. Kiyosaki

Tato knížka se mi líbí víc než předchozí, protože je dost praktická. Čtenář díky ní získá více rad, jak naložit s penězi ve svém životě, a jak s nimi hospodařit. Něco takového jsem čekala od prvního dílu, ale jsem ráda, že jsem to dostala aspoň v tomto druhém. Možná nás chtěl autor první knížkou uvést do situace nebo v tom byla čistě marketingové strategie, k čemuž se přikláním víc, a nebo obojí. Zajímavé čtení.

02. ledna


Pravidla úspěchuPravidla úspěchuJack Canfield

Knihu jsem poslouchala jako audio a zvládla jsem jí za pár hodin. Sice se v některých částech opakovala, ale myslím, že v tomhle případě, opakování důležitých věcí je matkou moudrosti, takže tady jsem to oproti jiným motivačním knihám vítala. Na příkladech ze života autora i jiných od lidí jemu blízkých, je vidět, že autor ví o čem mluví, a že si své rady sám vyzkoušel.

02. ledna


Jak získávat přátele a působit na lidiJak získávat přátele a působit na lidiDale Carnegie

Na knížku jsem dostala doporučení od jednoho člověka, kterého si moc vážím. Moc se mi líbila. Učí člověka, jak lépe zvládat zaměstnání, ať už na vedoucí pozici nebo na nižších pozicích. Učí člověka lidskosti, která se v této době už takřka vytrácí. Knížku doporučuji všem lidem, kteří chtějí vést tým pracovníků a nebo prostě chtějí lépe vycházet se svým šéfem.

02. ledna


7 návyků skutečně efektivních lidí7 návyků skutečně efektivních lidíStephen R. Covey

Dlouho jsem si tuhle knihu chtěla přečíst a nakonec nezklamala. Myslím že by měla patřit k základním knihám, co se týče osobního rozvoje a zařadila bych jí i k základním knihám, co se týče pracovní morálky zaměstnance a zaměstnavatele. Kdybychom všichni před nástupem do práce četli tuto knihu, tak si myslím, že by se všem pracovalo lépe. I co se týče vztahu mezi partnery, dokáže nám kniha také pomoci lépe porozumět našim protějškům.

02. ledna


Největší obchodník na světěNejvětší obchodník na světěOg Mandino

Tato kniha je důkazem, že i velká, krásná poselství se dají vměstnat i do malé, tenké knížky. Je ten typ knihy, který budete číst několikrát, abyste si postupně vryli do paměti všechna její krásná životní ponaučení a hluboké myšlenky. Já se k ní určitě vrátím několikrát, protože je plná mouder a čte se doslova jedním dechem. Pozvedne vás na duchu a po jejím dočtení se budete cítit jedineční.

02. ledna


Dům v BretaniDům v BretaniMarta Davouze

Knížka se mi moc líbila a ano, dala jsem ji na jeden zátah. Líbilo se mi, jak je tady popsán život v cizině. Teď, když je cestování obtížnější, je tohle čtivo jako balzám na duši. Chápu, že né každému sedne humor autorky, ale mě se líbil. Ano, byly tam pasáže, u kterých jsem si říkala, že už to autorka trošku přehání, ale těch bylo opravdu minimálně. Pokud tedy chcete cestovat aspoň knižně, když je to teď těžší, tak vám tuto knihu doporučuji.

02. ledna


Do vodyDo vodyPaula Hawkins

Už od poloviny knihy jsem tušila, kdo je vrah, ale i tak mě konec velice mile překvapil, protože jsem takové završení nečekala i přes správné odhalení vraha. Líbilo se mi střídání vyprávění z pohledu různých postav a líbilo se mi i to, jak se vzájemně doplňovaly, ale neopakovaly. Knížku jsem přečetla za jeden večer.

02. ledna


40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Jedná se o opravdu úžasně napsaný cestopis. Je tak skvěle napsaný, že si připadáte, jako byste právě na popisovaných místech byli spolu s autorem. Kvůli této knize jsem šla spát až nad ránem a nelituji! Úžasný zážitek. Dokonce jsem se několikrát zasmála. Autor si cestu do Jeruzaléma prošel za 40 dní a já jsem tuto knihu přečetla za jeden den.:D

02. ledna


Kouzelná továrnaKouzelná továrnaMorgan Rice

Jak už tady bylo zmíněno, Oliver Blue je opravdu trošku jako Harry Potter. Celkově se mi ale škola pro vidoucí líbí tak moc, že už čtu druhý díl. Škola je vymyšlená opravdu originálně a čtení o ní jsem si opravdu užívala. Postava Hitlera v příběhu překvapila.

02. ledna


Pouze udatníPouze udatníMorgan Rice

Druhý díl opravdu skvělé série, jen škoda že musím čekat na další díly. Vše se vyvíjí opravdu zajímavým směrem, směrem, který jsem tak úplně nečekala. Jsem zvědavá, kdo s kým nakonec skončí, a jestli ten, co má být králem, jím nakonec opravdu bude.

02. ledna


1 ...