Moje nejmilejší psí historky

Tato překrásně ilustrovaná knížka obsahuje deset nejoblíbenějších příběhů o psech z pera Jamese Herriota podle vlastního výběru nejslavnějšího veterináře. Všechny již byly dříve vydány v českém jazyce jako součást jeho jiných vyprávění, některé v poněkud jiné podobě. V nové, původní, rozkošné předmluvě vypráví autor o svých vlastních psech, beaglovi Samovi, teriéru Bodiem a dalších milovaných zvířatech. Z následujících okouzlujících stran živě vystupují věrohodně popsané charaktery Jocka, který se za žádných okolností nevzdává boje o svou pozici psí jedničky, Brendyho s jeho nutkáním prozkoumávat odpadkové koše a dalších výrazných psích individualit. Ve výběru však najdeme i něžné příběhy opuštěných psů, kteří získali nový domov a novou naději jako zlatý teriér Roy, i příběhy o důležitosti psů pro život osamělých stárnoucích lidí. Nevyhnutelně zde jsou i tři příběhy o pekingském psíku Tricki Woo, Herriotovu oblíbenci - jak v knihách tak ve filmu a televizi. Ilustrace Lesley Holmesové vystihují nejen charakter každého ze psů ale také dokumentují krásnou yorkshirskou krajinu, v níž James Herriot žil a v níž se jeho příběhy odehrávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/2686/moje-nejmilejsi-psi-historky-2686.jpg 4.6124
Literatura světová, Povídky, Příroda, zvířata

Vydáno: , Baronet

James Herriot’s favourite stories, 1991

Kniha Moje nejmilejší psí historky

Ágnes007

Populární britský veterinář James Herriot sice začal psát až v padesáti letech, ale už první kniha Zvěrolékař na blatech se stala hitem. Jeho knihy se těší čtenářské oblibě již několik generací. Byly přeloženy do mnoha jazyků, dočkaly se i zfilmování.
V této půvabné knize najdeme deset nejoblíbenějších příběhů o psech z veterinární praxe, které vybral sám autor, doplněných něžnými ilustracemi Lesley Holmesové.
Dočteme se například o Brendym, vášnivém objeviteli obsahu odpadkových košů nebo o Gypovi, který za celý svůj život štěkl jen jednou.

lenyleny
07.04.2021

Výběr příběhů o psech z jednotlivých knih o zvěrolékaři Herriotovi do jedné útlé knihy - výborný nápad. A i když jsem všechny vlastně již četla ( až na jednu) ráda jsem si je připomněla. A jako vždy to bylo takové příjemné a milé pomyslné pohlazení po duši.

Han-nah
09.02.2021

Před rokem jsem přišla o svého parťáka Áju, skvělý pes, správný čistokrevný útulkáč. Tato kniha s psími historkami je balzám na duši. Při čtení si připomenu otevřené okénko auta, hlava venku a vlající uši. Na psí loučce sníh a jediné znamení, kde je pes byl trčící ocas. Drápky jsme nemuseli stříhat, byl to hraboš, sousedi se smáli, ať ho přihlásím ke kopáčům. Spala jsem na pohovce, kam on nesměl a já se vzbudím a Ája natažený podél mně s šibalským kukučem. Touto nádhernou knihou jsem si ho zase připomněla. Příště to bude o kočičkách. Ješte, že autor vydal tolik krásných knih.

Massek
31.01.2021

Další výběr povídek zvěrolékaře, tentokrát je spojuje psí téma. Zpočátku jsem byl trochu na vážkách, nejsem pejskař ani domácí chovatel, předtím přečtené Yorkshirské povídky byly převážně o hospodářských zvířatech a měl jsem pocit, že mi asi budou bližší. Ale zbytečná obava, příběhy jsou opět skvělé. A teď se vrhnu ještě na ty kočičí :)

VeruMalfoy
06.01.2021

Stejně jako u kočičích historek, které také tento autor sepsal, je i tato kniha vhodná pro všechny milovníky pejsků. Příjemné se čte a je velice zábavná. Autor i zde nezklame čtenářovo očekávání. Rozhodně doporučuji.

LunaL.
13.03.2020

Krásná kniha složená z oblíbených příběhů autora doplněná hezkými obrázky (nejen) psů. Nejvíce se mi líbila povídka První štěknutí, ale všechny stály za přečtení! Určitě se k ní někdy vrátím.

26.03.2019

Jak jinak, než znovu famózní čtení, které je milé, odpočinkové a pro relax přímo stvořené.

Chesterton
15.05.2018

Mám ráda psy, kteří mají svého pána. V pražském bytě a s mou přirozenou leností je nejlepším přítelem po člověku květina a kniha:) Příběhy z této knihy by mě však v důchodovém věku určitě motivovaly k uvažování o změně názoru! Laskavé, hřejivé, lidské pohlazení. A ten zdravý vztah to je krom úžasných ilustrací TOP této útlé knížky.