Veronika, prostě Nika

Veronika, prostě Nika https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63613/bmid_veronika-proste-nika-ZYK-63613.png 4 61 11

Novela rozvíjí příběh školačky, která po nepochopitelném jednání staršího muže a ztrátě dětské důvěřivosti začíná hlouběji přemýšlet o životě.

Knihomolka506
23.01.2021 5 z 5

"Z doby kamenné "
Knihu jsem měla půjčenou od teď už bývalé spolužačky ze základky. Pěkný příběh malé holky , která po něčí chybě začne přemýšlet o životě a nad sama sebu... Příběh o dětském rozumu bych si klidně přečetla znovu.

VeruMalfoy
06.01.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila díky letošní knižní výzvě, do které jsem se pustila. Myslím, že jsem ji jako malá vůbec nečetla. Veronika byla opravdu kvítko. Byla prostě jako každé malé dítě. Jen možná trošku víc neposlušná. Děj plynul rychle a pohodově. Jen ke konci se stal zajímavý zvrat. Občas mi vadily nějaké slovní obraty nebo až moc přemrštěný věci, ale většinou se mi kniha líbila.

Mikanadeta
22.07.2020 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, přečteno během jednoho dne. Nika mi byla velmi sympatická, těmi lumpárnami.

georginaa
06.07.2020 5 z 5

Působivý dívčí román poukazuje na důvěřivost dospívající dívky, která se snaží pochopit jednání dospělých. Jak jsme vychováni, tak plno způsobů zdědíme ať chceme nebo ne. Je ale na vahách, jak se mysl vyrovná s různými problémy. Co si do života odneseme a co určitě nechceme dělat.

Květinka008
20.06.2020 2 z 5

Napsané hezky, ale... Jako dospělé se mi ta knížka moc nelíbila, především kvůli hlavní hrdince. Málokdy je mi postava tak nesympatická, přirovnala bych to ke Tjorven z knížky My z ostrova Saltkrakan :-/

Kopretina
26.11.2019 3 z 5

Knihu jsem poslouchala čtenou. Nika mě štvala, vadilo mi, že to vždy za ní někdo odskákal a milovala jsem ji, protože podobné stvoření s jménem Veronika mám doma. Za mě průměr.

RMarkéta
27.08.2019 5 z 5

Veronika byla opravdu hodně živá holčička a pěkná bláznivka, ale zase nebyla hloupá. Takové nápady se rodí spíše v hlavách chlapečků, i když moje neteř je přesně taková. Neuplyne ani týden, aby nepřišla domů s rozbitým kolenem nebo nějakou modřinou nebo boulí. Nevím, kde tolik energie bere. Ta by utahala i vola. Vyřídilku má taky pěknou. Doma mají zatím jen králíka Huga, fenku Báru a na zahradě Paní ježkovou. Z knížky jsem si jako malá odnesla jedno velké poučení. Určitě ji doporučuju i dnešním dětem, které nezapomínají číst.

koki.veru
20.05.2018 5 z 5

Moje oblíbená knížka z dětství. Teď jsem se k ní díky čtenářské výzvě vrátila :-)

blaninka3
19.05.2018 4 z 5

Bible mého dětství :-)

sabanka
20.10.2012

Ponaučné!Chválím!Nika by se z toho měla ponaučit

Sisi74
08.03.2012

Jedna z mých oblíbených knížek, které jsem četla několikrát.

zvířata, fauna nebezpečí škola

Jaromíra Kolárová