VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Moby Dick: Bílá velryba (komiks) Lance Stahlberg

Krásný, smutný a strhující příběh, který jsem četla už podruhé. Je to příběh o lidské posedlosti, která člověka vede až do úplné záhuby a spolu s ním i ty, jež se mu nechtěně připletou do cesty.

06.01.2021 4 z 5

Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Zločin lorda Artura Savila / Lord Arthur Savile's Crime (dvojjazyčná kniha) Oscar Wilde

Když jsem začala číst tuto knihu, došlo mi, že už jsem jí četla nejspíš před mnoha lety jako povinnou četbu na škole, ale to vůbec nevadilo. I tak jsem si knihu dost užila a hodně jsem se nasmála její lehkosti a přemrštěnosti charakterů postav. Kniha nám krásně ukazuje, že nemáme věřit všemu, co nám, kdo řekne a máme v první řadě používat vlastní rozum a úsudek. Vždy vše není tak, jak se zdá. Každý vnímáme stejnou okolnost jinak, protože záleží hodně na tom, jaké city nás k ní vážou. Poslední příběh knihy nám ukazuje, že dobré skutky, které jdou ze srdce, se nám vždy vrátí dvojnásob.

06.01.2021 5 z 5

Podpis čtyř / The Sign of the Four Podpis čtyř / The Sign of the Four Arthur Conan Doyle

Už jsem četla jednoho Sherlocka kdysi, ale vůbec si nepamatuji název knížky. Vím jen, že mě tehdy moc bavila. Stejně tomu bylo i dnes. Knížku jsem přečetla jedním dechem a konec mě dost překvapil. Rozhodně jsem ho nečekala.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Příběh se četl krásně svižně. Je čtivý a vtipný! Navíc ve hlavních dvou postavách jsem se místy dost viděla. A celá situace s posmrtným životem byla dost zajímavá a krásné vykreslená! Doporučuji přečíst!

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě na konci i rozslzet, na rozdíl od předešlých dvou dílů. Celkově se mi příběh dostal hluboko pod kůži. Byl promyšlený a plný emocí. Navíc ukazuje, co se stane, když se moc v rukách každého z nás vymkne kontrole a pohltí nás, ať už máme na začátku sebelepší úmysly.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Tak tenhle díl byl úžasný, plný akce a napětí! A skončil opravdu zajímavě! Líbilo se mi jiskření mezi oběma možnými páry, i když z filmu vím, kdo si Katniss získá. Také miluji tu pomalu vzrůstající vzpouru, která vede k vyvrcholení! Těším se na poslední díl!

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

K této sérii jsem se dlouho odhodlávala. Nakonec jsem však nadšená. První kniha byla velice napínavá a četla se prakticky jedním dechem. Příběh Katniss je vyvíjí zajímavě a jsem zvědavá na další díly!

V náruči světla V náruči světla Betty J. Eadie

Knížka se mi moc líbila! Je plná lásky, světla a porozumění. Rozhodně stojí za přečtení a doporučila bych ji hlavně lidem, kteří si procházejí těžkým životním obdobím.

Každý má svého anděla Každý má svého anděla Anselm Grün

Nádherná pozitivní četba o tom, že každý máme na cestě životem svého anděla ochranitele a sami se pro druhé můžeme v jejich očích stát andělem, plným láskou a pochopením.

Něco jako láska Něco jako láska Tracy Brogan

Hlavní postava mi dost lezla krkem. Děj byl hodně předvídatelný a takový laciný. Celkově však šlo i tak o milou oddechovku.

06.01.2021 3 z 5

Bolest šikanování Bolest šikanování Michal Kolář

Velmi silná a výborně napsaná kniha, která pomůže člověku lépe porozumět obětí i agresorovi. Je zde hodně případů z praxe.

Sára. Kniha třetí Sára. Kniha třetí Esther Hicks

Nádherné zakončení kouzelného příběhu. Nejhezčí knížka z trilogie. Štěstím jsem si pobrečela na pár posledních stránkách!

Francie Francie Terry Deary

Kniha se mi moc líbila. Sice jsem si tak v půlce uvědomila, že už jsem ji v dětství četla, ale to nevadí. Dobře napsanou knihu si člověk rád přečte i víckrát.

06.01.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Bylo velice příjemné si již po několikáté zopakovat tento kouzelný příběh. I u druhého dílu, jsem si i tentokrát všimla "nových" zajímavých drobností, které mi do sebe krásně zapadly.

06.01.2021 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 2 - Neobyčejné bytosti Ramin Zahed

Tato kniha se mi líbila o něco víc, než první díl o postavách. O zvířatech se čte přece jen lip. Část fantastických zvířat z filmu Fantastická zvířata a kde je najít byla velice zajímavá.

06.01.2021 5 z 5

Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Kouzelnický svět J. K. Rowlingové: Filmová magie 1 - Pozoruhodní lidé a kouzelná místa Jody Revenson

Knížka se četla lehce, rychle a příjemně. Hodně informací už jsem sice věděla, ale i tak bylo příjemné vrátit se do světa Harryho Pottera. Text doplňuje spousta krásných fotek a dárečků z papíru.

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Úžasná napínavá skotská detektivka se zajímavým párem detektivů a napínavým chytlavým dějem. Vrah byl totální psychopat a bylo dost děsivé, ale zároveň zajímavé nahlédnout do jeho chorobné mysli.

Příběhy z čarovné říše Příběhy z čarovné říše J. R. R. Tolkien

Pojednání o pohádkách mi přišlo zajímavé. Možná jen zbytečně zdlouhavé. Jinak jak pohádky, tak básničky mě moc bavily.

06.01.2021 4 z 5

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Dojemný příběh o statečném pejskovi. Pokud máte rádi knížky od tohoto autora, určitě vám doporučuji i tuto.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

U téhle knihy jsem se hned zamilovala do její autorky, Austenové. Její styl psaní a vyprávění je na dobu, ve které žila, prostě geniální!