VeruMalfoy VeruMalfoy komentáře u knih

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tenhle díl je napsán opravdu zajímavě. Zčásti přímým vyprávěním postav a zčásti normálním vyprávěním autora. Cítím, že tenhle díl nás vede k velkému vyvrcholení celého příběhu. Moc se mi líbil.

06.01.2021 5 z 5

Ošklivá pravda Ošklivá pravda Jeff Kinney (p)

V této knize bylo zas víc akce, takže mě bavila o něco více. Et předešlé slabší díly. Hlavní postava je však stále dost sebestřední. Snad z toho brzy vyroste.

06.01.2021 4 z 5

Psí život Psí život Jeff Kinney (p)

Tak tahle kniha se mi zas líbila rozhodně víc než ta předchozí. Byla trošku jiná než všechny dosavadní díly, protože byla z prázdninového prostředí, což příběhu prospělo.

06.01.2021 4 z 5

Poslední kapka Poslední kapka Jeff Kinney (p)

V této knize mi hlavní hrdina chvílemi až lezl na nervy... Ale snad za to mohl fakt, že se nejspíš dostával do puberty...

06.01.2021 3 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Tenhle díl se mi líbil mnohem víc než předchozí. Přišel mi tak nějak svižnější a záživnější. Mnohem rychleji mi jeho čtení uteklo.

06.01.2021 4 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Místy jsem se zasmála, ale upřímně, čekala jsem od knížky trochu víc na to, jak hodně se o ní jeden čas mluvilo...

Tajemství spálené chaty Tajemství spálené chaty Enid Blyton

Tuhle sérii jsem jako dítě milovala! Nějaký příběh v ni tu a tam je sice slabší, ale celkově si pamatuji, že se mi knížky jako celek líbily. Přečetla jsem všechny v sérii.

Návrat do Tibetu Návrat do Tibetu Heinrich Harrer

Po dočtení této úžasné, hluboké knihy cítím smutek a zoufalství. Je hrozné, čeho všeho jsou lidé schopni, aby získali území, která jim nepatří... Je tedy moc dobře, že tato kniha vznikla jako volné pokračování knihy “Sedm let v Tibetu”. Je třeba znát i smutnou historii světa.

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh je pěkný, ale nijak zvlášť mě neuchvátil... Čekala jsem asi trochu víc. Četla jsem, že patří ke slabším dílům autora, takže možná jinému příběhu od něj dám v budoucnu ještě šanci, uvidíme.

06.01.2021 3 z 5

Chápu poslání této knihy a je krásné vidět, jak silná je láska. Zároveň však mám smíšené pocity. Některé její části mi jsou velice proti srsti. Možná proto, že mi svými popisy hodně připomíná počínání sekt, což se mi velmi příčí a také to celkové četbě hodně ubírá na kráse i hloubce. Škoda.

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Film jsem ještě neviděla, ale po knize bych ráda! Kniha byla nádherná a dýchala na mě z ni každou chvíli srdečnost a občas i útrapy a strasti, které autor prožíval na své cestě Tibetem.

06.01.2021 5 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

Tuhle encyklopedii jsme měli doma, když jsem byla dítě a úplně jsem si jí zamilovala. Obrázky v ní jsou nádherné, ale i text k nim byl pro dítě srozumitelně napsán. Četla jsem jí tehdy několikrát.

06.01.2021 5 z 5

Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích Harry Potter & filozofie: kdyby Aristoteles byl ředitelem školy v Bradavicích David Baggett

Filozofie je mi blízká ze studentských let, kde jsem se ji dlouhodobě věnovala. I kvůli tomuto faktu se mi kniha, jež spojuje Harryho Pottera a filozofii moc líbila. Jediné, čeho na této knize lituji, je fakt, že nerozebírá z pohledu filozofie všech sedm knih. Škoda. I tak šlo ale o příjemné čtení. Doporučuji všem, kterým je blízká filozofie nebo je okouzlil Harry Potter.

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Kniha je přehledně rozdělena na kapitoly a tím i na různé magické bytosti a tvory, kteří obývají magický svět Harryho Pottera v různých oblastech - na obyvatele lesa, jezera a nebes. Dále kniha tvory dělí podle jejich povahy a funkci ve světě kouzel – vetřelci, změny podoby, služebné bytosti, temné síly a zvířecí společníci. Zvláštní kapitolu kouzelných bytostí tvoří skleník. Kniha je protkaná skicami, malbami a fotkami tvorů. Díky tomuto všemu materiálu včetně textu máte možnost nahlídnout do zákulisní tvorby všech zvířat, které se dostali nebo se měli dostat do celkové podoby potterovských filmů. Kniha je také doplněna o zajímavé citace z knížek, které tyto tvory charakterizují s pomohou tak čtenáři si lépe připomenout různé situace, při kterých se daná kouzelná stvoření v potterovském příběhu vyskytla.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Pěkný příběh, od kterého jsem ale tak nějak čekala lepší dějové zpracování. Bohužel však toto bylo místy slabé a málo uvěřitelné.

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Nádherný příběh věrnosti zvířete k člověku, za každé situace, ať už špatné či dobré. A krásně to ukazuje, že za naši dobrotu a lásku pro nás náš mazlíček udělá vše, co nám jen na očích uvidí. Když tedy někdy vidíme špatné zacházení se zvířetem, musíme vždy zakročit, protože i to má duši a srdce, jež se nám poté odvděčí.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Úžasná kniha, co donutí člověka k přemýšlení nad svým životem. Je plná pravd a rad, jak svůj život efektivně změnit. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Jeden příběh z povinné četby na školách. Bylo příjemné si ho znovu připomenout. Opět jsem se pobavila!

06.01.2021 4 z 5

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Úžasná kniha! Sice už jsem z této série četla o chlup lepší, ale i tak se mi děj moc líbil a měla jsem přečteno za chvilku.

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Viděla jsem filmové zpracování dřív (nové s Radcliffem), než jsem si přečetla knihu a obojí není žádná super hororová perla, ale dá se. Poprvé nejsem tak úplně schopná říct, co se mi líbilo víc, jestli film nebo kniha. Nutno podotknout, že film jsem už viděla před několika lety, když vyšel. I tak je ale kniha příjemná duchařská oddechovka na večer.