Bronzový poklad

Vyprávění učitele, archeologa a spisovatele E. Štorcha o dávných dobách a našich praprapředcích jsou natolik zajímavá, že jeho knížky patří stále ke čteným. Tentokrát přijměte pozvání do společnosti lidí žijících na našem území v době bronzové. Hrdina příběhu, Skrček z rodu Medvědů, nevyniká silou a pro malou postavu je často terčem posměchu. je ale neobyčejně bystrý a statečný. Chytrost a odvaha mu pomohou očistit památku otce neprávem nařčeného ze zločinu, najít jeho vrahy a také Medvědům vrátit dobré jméno. Na cestách s vyslancem vzdáleného rodu prožije mnoho napínavých i nebezpečných situací, často jde o holý život. Podle plánku najde bronzový poklad veliké ceny. KNIHA VYŠLA VE FORMÁTU A4 BEZ PŘEBALU (KMČ)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2929/bronzovy-poklad-JtQ-2929.jpg 4.2405
Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Bronzový poklad

Barza

Ke knize jsem se dostala az vdospelosti, predcitala jsem ji detem. Synove se vzdy zlobili, ze koncim v nejnapinavejsim, jejich fantazie patrne jela na plne obratky, a to je ostatne dobre. Jen jsme byli smutni z toho, jak skoncil hlavni hrdina, ale i to k zivotu patri. Chvilemi mi prislo vypraveni lehce zdlouhave, ale jako diteti by mi to neprislo. Jeste jsem nasla v knihovne Minehavu od stejneho autora, tak se pustime i do ni.

VeruMalfoy

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh je pěkný, ale nijak zvlášť mě neuchvátil... Čekala jsem asi trochu víc. Četla jsem, že patří ke slabším dílům autora, takže možná jinému příběhu od něj dám v budoucnu ještě šanci, uvidíme.

Fany09
09.12.2020

Kniha je moc dobrá.

Luigi1
10.05.2020

Krásně vyprávěný příběh malého chlapce vzrůstem ale ne odvahou,kterou očistí svého otce a rod Medvědů

FilipV77
29.03.2020

Četl jsem jako malej, před více než 30 lety, a měl jsem tu knížku hrozně rád. Dnes jsem ji přečetl během pár hodin a vždy si během toho vybavil nějaké střípky příběhu. Ale naštěstí ne tolik, aby mě každá další stránka něčím nepřekvapila. Konec jsem skoro obrečel. Smutné konce jsou častou součástí Storchova rukopisu. Ale o to více zaujmou.

Hani77
20.01.2020

V minulosti jsem se nedostala přes 1.kapitolu. Teď se mi to díky ČV podařilo překonat a až na některé pasáže, které mě nebavily, je to zajímavý příběh. Svatbu tam tedy nenajdeme, tehdy to nebylo moderní, ale pohřbívat museli (ČV 2020, téma č.17).

alekis
11.12.2019

Člověk se může dostat ke klasice, určené dětem, až kdoví kdy a skoro omylem. Rozpětí mezi prvním čtením Lovců mamutů a Bronzovým pokladem činí pěknou řádku let... Zatímco Lovci - tehdy - naprosto okouzlili, Poklad, bohužel, už ne tolik, už to nebylo tak vzrušující a napínavé, jako kdyby mi bylo právě teď osm nebo deset let... Přesto jsem si užila cestu do starých dob, a docela v reálu jsem si představila, jak to tam vypadalo a probíhalo.
A už vůbec skutečnost, že kniha vznikla na základě opravdového nálezu, je nesmírně vzrušující, i když okolnosti uložení pokladu byly asi jiné...

Snad je možné vložit sem zajímavé informace o nalezení pokladu v roce 1929:

jprst
07.09.2019

Jedna z oblíbených knih mého dětství, ostatně jako většina ostatních knih jejího autora.