Tajemství spálené chaty

Tajemství spálené chaty https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30333/tajemstvi-tajemstvi-spalene-chaty-VtQ-30333.jpg 4 187 17

Tajemství série

První příběh, jak to vlastně všechno začalo a jak se v Peterswoodu spřátelila pětice dětí: Pip, Bětka, Larry, Daisy a Špekoun, dvě dvojice sourozenců a kluk všechno vím-všechno znám. Svedl je dohromady první vyřešený detektivní případ a děti se staly slavnými detektivy - „Pátrači“, jak si samy začaly říkat. V noci oheň zničil chatku s doškovou střechou v jejich vesnici. Byly v chatce skutečně cenné dokumenty, jak tvrdil majitel? Kdo založil požár? Bylo to z pomsty, nebo chtěl zahladit krádež?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Mystery of the burnt cottage , 1943

happy-smile
happy-smile
08.11.2022 5 z 5

Přečte v rámci čtenářské výzvy. Moc pěkný návrat do dětství - dokonce jsem si tu knihu po letech docela dost pamatovala. Parta malých detektivů je prostě neúnavná a baví. Celou tuto sérii můžu s potěšením doporučit, a to nejenom dětem.

jan.para
jan.para
09.09.2022 5 z 5

Literatura mého dětství.

AlixPrincess
AlixPrincess
10.07.2022 3 z 5

Doteď jsem ani netušila, kolik knih od Enid Blytonové jsem vlastně přečetla...
Bohužel už si moc nepamatuju, co se tam vlastně dělo :-)

sgjoli
sgjoli
06.07.2022 5 z 5

Série "Tajemství" je jedna z těch, na které s radostí vzpomínám a které si spojuju s dospíváním. Tenhle úvodní díl seznamuje čtenáře s partou pěti děcek a jednoho psa, které spojí dohromady jedna záhada, kterou se rozhodnou vypátrat a předstihnout tak neoblíbeného vesnického poldu, co nemá rád děti. Dětské vyšetřování "případu" - na rozjitření dětské fantazie mi to před X lety, když jsem tohle četla první, přišlo výborné.
Z pohledu dnešní generace dětí by mohlo být až s podivem, jak dobře se dětští hrdinové této knihy odkázali zabavit v dobách předpočítčových a předinternetových. A mně se to děsně líbí a ještě dnes to ve mně dokáže probudit chuť přestat trávit tolik času online a být místo toho offline a skutečně něco zažívat. Což může znít trochu podivně, když ve vás tohle vyvolá zrovna dětská kniha, ale tak nevadí... Člověk je v dnešní době někdy tak moc zažrán do technologií, že čas od času takovýto podobný "kopanec" není vůbec na škodu.
Každopádně tohle je strašně fajn návrat do dob mé začínající puberty, kdy jsem tuhle sérii náhodně objevila v knihovně. A nutno říct, že jsem si to opakované přečtení po letech zase užila. Hezky napsané, dobrodružné, s fajn záhadou. Takové příjemné letní čtení.

pepa4081
pepa4081
11.12.2021 5 z 5

Další, tentokrát hodně dlouhá, série od Enid Blytonové. První díl mi trochu vadila přezdívka špekoun a pan Goon, ale rychle jsem si zvykl a jako vždy jsem nadšený.
Nanejvýš uspokojivé.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem jako dítě milovala! Nějaký příběh v ni tu a tam je sice slabší, ale celkově si pamatuji, že se mi knížky jako celek líbily. Přečetla jsem všechny v sérii.

emilieselden
emilieselden
12.11.2020 3 z 5

Jedna z klasických knih mého dětství. Knih, které mě přivedly ke čtení. Milovala jsem je.

JAnD
JAnD
01.08.2019 5 z 5

První kniha v sérii.
Na rozdíl od mnohých pozdějších dílů série zde mají svou roli i ostatní děti, zvláště Bětka.
Řešení nebylo neočekávané, ale dobře se to četlo. Existuje i audioverze.

brzda.
brzda.
23.04.2018 4 z 5

Tyhle knihy čtu ráda protože vždy můžu řešit případ spolu s hrdiny.

zuzi509
zuzi509
29.01.2018 3 z 5

Hezké,ale já jsem se knihou prokousávala.
Konec jsem nečekala, ale byl zbytečně dlouhý. Řeknu jenom:další díly se číst nechystám.

Elulilinka1
Elulilinka1
30.10.2017 5 z 5

Tuto knižní sérii mám velmi ráda, protože je delší než Tajná sedma nebo Správná pětka a také je o trošičku více dobrodružnější:)

msjadepaton
msjadepaton
05.02.2017 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla někdy před patnácti lety, když jsem v knihovně dělala pravidelné nájezdy na oddělení s dětskými detektivkami. Enid Blytonovou jsem měla z tohohle žánru nejraději a i když její Správná pětka je Správná pětka (a já byla tehdy nehorázně zamilovaná do Juliána), u mě vždycky tak nějak vítězila série Tajemství. Poslední dobou mě chytá nostalgická a tak jsem se rozhodla se do té série znovu pustit.
Musím říct, že mě nezklamala. Jednoduché, milé a nenáročné, ale pořád zábavné. Tyhle knihy mě udržely u čtení i v období krize, kdy nám na základní škole začali nutit povinnou četbu a já díky tomu pomalu ztrácela o knihy zájem. Trochu jsem se bála, že jsem si tuhle sérii kvůli tomu trochu moc zromantizovala a že jako dospělou už mě nebudou bavit. Jsem ráda, že to není ten případ. Působí na mě stejně i po všech těch letech a já je můžu jen doporučit, ať jste jakkoliv mladí nebo staří :).

nikikostadinova
nikikostadinova
05.12.2015 5 z 5

Mohu říct, že tato kniha mě nakopla do čtení dalšího pokračování tajemství, velmi pěkně napsané

Mishell14
Mishell14
06.10.2015 4 z 5

jedna z prvních knížek díky nímž jsem si zamilovala četbu super :)

knihomilka
knihomilka
03.10.2013 4 z 5

Veľmi pekné, milé.

andy.vindy
andy.vindy
27.09.2011 5 z 5

JE to zajímavý příběh o tom co jsou lidi schopni udělat pro prachy

Mike-Lány-88
Mike-Lány-88
25.08.2011 4 z 5

Myslím že první knížka "TAJEMSTVÍ". Docela zajímavě napsáno.....4 hvězdy.