Francie

Francie https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2143/bmid_francie-7uo-2143.jpg 4 82 6

Děsivé dějiny Francie vám odhalí odpornou pravdu o vzpurných Francouzích, od temného středověku aľ po vražedné okamľiky 19. století. Dozvíte se například, který král si myslel, že je ze skla, kdy pekli ve Francii chléb z cihelného prášku nebo jak hráli nebe-peklo-ráj francouzątí lupiči. Přečtěte si také trapné fakty o podivínských králích, náladových královnách a rebelech, kteří je bez milosti popravovali, když jich měli dost. Zjistěte vše o krutých hladomorech, nebo období teroru, kdy celá Francie žila ve stínu gilotiny.... celý text

Literatura naučná , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

France

jajsemenyk
16.07.2021 4 z 5

Žasnu nad tím, kolik zajímavých informací se do této knihy vešlo.

VeruMalfoy
06.01.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Sice jsem si tak v půlce uvědomila, že už jsem ji v dětství četla, ale to nevadí. Dobře napsanou knihu si člověk rád přečte i víckrát.

inachisio
28.08.2020 4 z 5

Žasnu, kolik vtipu a informací se vejde do tak úzké knížky.

Terisek99
12.07.2017 5 z 5

Poučná. Dobře se četla.

Judi007
16.03.2017 5 z 5

Dle mého je tato kniha nejlepší z celé série Děsivých dějin. Je zkrátka užasná!!!

Peter.Melon
14.05.2012 3 z 5

Co je to gilotina?Jaké války Francie vedla?S kým?Kdo to byl Ludvík XIV?To vše a mnohé jiné se dozvíte po přečtení této humorně-poučné knihy.Dávám jí 60 procent.Je celkem dobrá a vhodná hlavně pro mladší generaci čtenářů.