Veru.Viti Veru.Viti komentáře u knih

Záměna Záměna Caro Martini

Tak tohle jsem vůbec nečekala. Knihu jsem koupila za pár korun jen díky barevné obálce. Když jsem se pouštěla do čtení, tak jsem se malinko bála, že to bude otřesná blbost. A jako malinko to blbost byla. Co si budem. Ale bavilo mě to od začátku do konce. Jasmína tedy působila spíše jako puberťačka než téměř třicetiletá žena. Almy mi bylo chvílemi opravdu líto. Jako celek to ale působilo skvěle. Určitě dopuručuji jako takové odpočinkové čtení.

24.06.2019 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak nemít přečteného Saturnina jsem brala jako takové osobní selhání. Po tom, co jsem byla i v divadle a film patří k mým oblíbeným, jsem to musela dohnat. A kniha je boží. Nebo jinak: Saturnin je boží. Já ho mám ráda v jakémkoli formátu. Je to tedy jedna z mála knih, kdy mě filmové zpracování baví více než kniha. Nic to ale nemění na tom, že by to měl přečíst každý. Doporučuji.

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Zajímavá kniha. Určitě ji ocení všichni, kteří mají rádi lékařskou tématiku. Je tam vše docela podrobně rozepsané. Já musela odečíst dvě hvězdičky kvůli konci. Ten mě opravdu zklamal. Po celé knize, kde se postupně buduje Noahův charakter mě ten konec prostě zklamal. A to hodně.

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Tohle bylo příjemné odpočinkové počteníčko. Molly mě bavila a fandila jsem ji. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Nemohla jsem dát plný počet, protože se mi Simon líbil víc, ale určitě doporučuji.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Byla jsem neuvěřitelně zvědavá jaký je ten všemi opěvovaný Nesbø. Určitě jsem od toho čekala mnohem více. Jsem přesvědčená, že po dalším dílu už nesáhnu. Opravdu jsem se jen překonávala, abych to dočetla. První poloviny knihy pro mě byla obrovskou nudou. Pak se to naštěstí docela rozjelo, takže nakonec dávám 3 hvězdičky.

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Knihu jsem začala číst, protože už jsem se konečně chtěla podívat na seriál. A mám ráda nejprve knihu. Musím říct, že jsem se jí prokousávala docela dlouho. Některé pasáže mě moc nebavily, ale celkově jsem byla celou dobu zvědavá jak to dopadne. Takže celkově hodnotím knihu kladně.

19.06.2019 4 z 5

Přítel Stesk Přítel Stesk Zuzana Nováková (p)

Přítel stesk určitě nebude kniha pro každého. Téma mě zaujalo, ale styl psaní bohužel moc ne. Nedokázala jsem se do příběhu vcítit a užít si jej. Musím říci, že první kniha z edice Tvář mě zaujala určitě mnohem více.

19.06.2019 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Opět neuvěřitelně čtivá kniha. Jestli něco B.A. Paris umí, tak mě donutit dočíst knihu ještě ten den, kdy jsem ji číst začala. Prostě mě to tak baví, že ani oběd mě nedonutí přestat. To, jak to dopadne jsem bohužel tušila asi od poloviny příběhu, ale i tak mě kniha bavila. Před čtením jsem se ani nepodívala na anotaci, takže příběh pro mě byl stoprocentním překvapením a jednoznačně doporučuji.

02.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

ACH MŮJ BOŽE! Já prostě Paní Spisovatelku Alenu Mornštajnovou zbožňuji. Strašně jsem se snažila si knihu trochu šetřit, abych si ji užila, ale nebylo to reálné. Přes veškerou snahu jsem si ji pošetřila jen na tři dny a jsem nadšená. Všechny knihy od této autorky mají u mě vždy plný počet. Tato kniha není výjimkou. To je taková paráda. Od první do poslední stránky. Od obálky přes střídání kapitol otce a dcery. Určitě doporučuji.

30.04.2019 5 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Tohle mě bohužel nebavilo. Moje mamka má knihu moc ráda. Ale sto lidí - sto chutí. Mě opravdu nebavila. Je to hodně odpočinková kniha, která pro mě nemá žádnou přidanou hodnotu. Není to asi špatně napsané - jen jsem od toho čekala o mnoho víc. Méně uspěchaný konec a trochu více toho kolem.

30.04.2019 2 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Asi jsem od toho čekala malinko víc. Nebo asi nejsem úplně cílovka. Myslím, že je obrovská škoda, že je v knize věnován tak veliký prostor dotazníku. Možná vypíchnout jen ty nejzajímavější otázky a odpovědi... To byla obrovská škoda. Kdyby tam toto nebylo, zbylo by více času jít do hloubky. Takto bylo vše bráno jen okrajově a ve svém věku už jsem podobné věty slyšela mnohokrát. Pokud je cílovka hlavně v mladších holkách, tak je to asi dobře napsané. Já jsem od toho asi čekala víc.

30.04.2019 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jedeme pěkně dál. Druhý díl stejně dobrý jako ten první. Tohle bude parádní jízda. Neuvěřitelné, jaké vraždy člověk dokáže vymyslet. A jak dopodrobna popsat. A jak zaujmout čtenáře, který pak sedí doma po tmě a neví co vlastně dělat po dočtení takové knihy. Opět paráda.

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Celou sérii Roberta Huntera jsem začala číst na doporučení Knihánkova. Dopředu jsem tedy byla připravená na to, že některé scény tam budou popisovány hodně dopodrobna až nechutně. Celkově je ale děj napsaný perfektně, je to čtivé. Celé je to originální a charaktery postav jsou pro mě zpracovány naprosto skvěle. Takže stoprocentně pokračuji dál.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkář určitě není špatná kniha. Jen jsem měla daleko větší očekávání. Po Šelmě, kterou jsem doslova musela zhltnout na jedno posezení, mě Hračkář nechával docela chladnou. Děj mě nedokázal vtáhnout natolik, abych se třeba jen malinko bála. Určitě jsem četla strašidelnější thrillery. Každopádně se čte krásně, takže nelituji.

08.04.2019 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Nečekala jsem od toho nic a velmi mile mě to překvapilo. Jasně, že tam je hodně sexu, hodně tvrdého humoru, hodně černého humoru. Ale je to neuvěřitelně čtivé. V některých situacích jsem se musela nahlas smát. Určitě si budu muset přečíst i další díly. A doporučuji.

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Do další knihy od Patrika Hartla už asi nepůjdu. Bohužel mi přijde, že jeho knihy mají sestupnou tendenci. Jeho prvotina mě opravdu bavila, jenže s každou další knihou mě to baví méně a méně. Ani nevím, jestli jde nějak shrnout děj této knihy. Je tam přehnaně moc postav, každý tam trká s každým, nikdo v knihách Patrika Hartla není věrný. Některé názory nebo rozhovory mi přišly úplně nereálné (naivní, scestné) a v knize to působilo rušivě. Znovu ji určitě číst nebudu.

04.04.2019 3 z 5

Ulovila jsem ho v buši Ulovila jsem ho v buši Halina Pawlowská

Moje první kniha od Haliny Pawlowské. Baví mě její styl vyprávění. Kniha byla chvílemi smutná, chvílemi veselá, chvílemi se snažila poučit. Možná že mi připadaly veršované rady trochu mimo mísu. Jako klasické povídky by mě to bavilo o něco více. Kniha je vyloženě vhodná jako odpočinková. Přemýšlela jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec dávám jen 3, ale kniha určitě není špatná.

04.04.2019 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

A tohle se mi líbilo. Bylo to vtipné, milé, hezké, sarkastické. Některé povídky mě bavily více. Hrozně jsem se od začátku knihy těšila, jestli tou mrtvou labutí skutečně někdo někam házel. Smysl pro humor, který je v knize použit, je přesně šálek mé kávy. Bavilo mě to a určitě doporučuji dále.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi jsem od knihy po těch dokonalých komentářích čekala malinko víc. Humor tam určitě je, to knize nejde vzít. Možná trochu předvídatelný a chvílemi hodně vynucený, ale kniha vtipná je. O druhém dílu budu teprve přemýšlet. Hodně jsem četla, že první díl je nejlepší. Jinak jako odpočinkovou rychlovku určitě doporučuji.

Faja Faja Petra Stehlíková

Uff. Jak mi tohle mohla Petra Stehlíková udělat. Tohle je týrání čtenářů. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. To byla taková paráda. Chviličku mi to přišlo zdlouhavé, ale než jsem o tom stihla přemýšlet, tak se děj rozjel jako blázen a já se nestačila divit, že najednou koukám na poslední stranu knihy. S otevřenou pusou a okamžitě jsem žhavila internet, abych zjistila KDY vyjde další díl. Nebojte se ani vy, kteří fantasy běžně nečtete. Já také ne, ale tohle se mi líbilo moc.

13.03.2019 5 z 5