veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Na tuto knížku jsem četla hodně negativních recenzí, takže jsem se toho trochu bála. Ale nakonec jsem byla opět unešená. Vůbec mi nevadilo, že tam nebyla žádná akce. Byla to taková ta knížka, když dočtete příběh a říkáte si: "Hm, jak asi budou žít dál? co se stane s tím a tím?"
A hrozně moc doufám, že bude další díl. :)

12.11.2018 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Nový originální příběh akorát lehce předvídatelný. Každopádně jsem z něho nadšená a těším se na pokračování. Líbily se mi všemožné promyšlené detaily od imunity po nekonečně dokonalý Nimbus.
Takže za mě dobrý :)

06.11.2018 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Skvěle napsaná kniha. Myslím si, že autorka nás pustila do svého života a ukázala nám část sebe.

18.10.2018 4 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Začátek mě velice bavil, ale druhá půlka už byla slabší. Bohužel bych tuto knihu thrillerem nenazvala. Od toho žánru si představuji něco jiného.

28.06.2018 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knihu jsem si pomalu dávkovala a užívala si každou stránku, každou větu, každé písmenko. Hrozně se mi líbil začátek, jak jsem se pomalu dozvídala co se vlastně stalo. U vyprávění kapitol se střídají postavy a doba, kdy se děj odehrává.
Zařadila bych to mezi lehčí thrillery.

28.03.2018 5 z 5

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

První půlka byla vážně super! Bylo to vtipné a milé. Ale druhá část knihy už mě vůbec nebavila a musela jsem se do čtení nutit.

03.10.2017 3 z 5

Je to prostě úžasný. Akorát chyba byla, že jsem jako první viděla film. Takze už to nebyl takový zážitek.

05.06.2017 5 z 5

Nejdřív jsem se musela do čtení nutit a pak přišel zlom a konečně jsem se začetla. Od knihy jsem očekávala trošku víc. Mělo to opravdu pomalý rozjezd. Ale bylo to opravdu krásně divné.

02.06.2017 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Když jsem knihu dočetla byla jsem z ní smutná. Není to veselé čtení, ale kniha se čte velmi lehce a neuvěřitelně vás vtáhne do děje.
V první části knihy se řeší, že žena přestala jíst maso, ale i vajíčka, mléko a oblečení vyrobené z kůže vyhodila. Její rodina je radikálně proti tomu. A to si myslím, že je špatně. Protože kdyby jí více podpořili nebo jí aspoň pochopili, třeba by to nedopadlo, tak jak to dopadlo.
V druhé části už je to o něco horší, už se do toho zatahují i psychické problémy. A po dočtení jsem si řekla, že je úplně jedno jestli má člověk o tři kila navíc nebo míň. Je jedno jestli maso jí, nebo ne. Hlavní je, aby tomu člověku bylo dobře.
Tuto knihu nenechte bez povšimnutí. Třeba vás zasáhne jako mě.

25.04.2017 4 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Velmi zajímavý příběh o útěku do Evropy. Vtáhne vás to do děje a donutí vás zamyslet se nad tématem uprchlíků. Uvědomíte si, že uprchlíci jsou přeci jen také lidé. Chtějí si zachránit svůj život a život rodiny. Chtějí si najít domov. A o tom celém to je.
Neházejme je do jednoho pytle.

18.04.2017 4 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Hilda mě nezklamala. Je to opravdu ten nejkrásnější komiks. Super na tom je, jak to je propojené se Slaďákem :)

07.04.2017 5 z 5

Věčné mládí Věčné mládí Alix Girod de l´Ain

Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst a ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Jediné, co se mi na této knize líbilo, byla obálka.

27.03.2017 2 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Krásně zpracované, ale jinak příběh celkem o ničem. Za mě dvě hvězdy, ale jsem si jistá, že si to najde své fanoušky. :)

22.03.2017 2 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Celkem jednoduchá a ne zas tak špatná kniha. Člověka to i trochu zasáhne. Když jsem se pak dívala na internet, opravdu jsem takové skupiny našla a sevřelo se mi úplně hrdlo. Nechápu, jak si může vzít někdo dobrovolně život. Ano, záleží to na tom člověku, jak se rozhodne to utnout, ale je to hrozně sobecké vůči rodině a kamarádům. Ta osoba se možná vysvobodí od všeho možného trápení, ale on sám způsobí ještě větší trápení lidem, kterým na něj záleželo.

19.03.2017 3 z 5

Dům za zdí Dům za zdí David Mitchell

Hned ze začátku mě hrozně zajímalo, co se v tom domě děje. Jestě teď mi běhá mráz po zádech. Je to úžasně poutavá a lehce děsivá kniha.
Doufám, že bude druhý díl. Do té doby... jdu ze sebe oprášit prach.

07.03.2017 4 z 5

Já se vrátím Já se vrátím Adriaan Van Dis

Kniha, která vás nutí přemýšlet.
Zamyslet se nad svým životem. Nad tím koho milujeme a už tu dlouho nebude, nebo už nadobro odešel.

10.02.2017 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tato kniha je zvláštní. Zvláštní je hlavní postava, zvláštní jsou postavy kolem a zvláštní je styl psaní. Věty jsou velmi krátké, strohé a nejsou vůbec nijak zabarvené.
Nápad dobrý, ale málo rozpracovaný.

14.05.2019 3 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)

14.09.2018 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Na tuto knihu jsem slyšela spoustu negativních ohlasů. Nechápu proč! Miluji tuhle knihu. Čte se hrozně lehce a je to milé odpočinkové čtení.
Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Líbilo se mi číst o šťastné a nešťastné lásce, o vztahu mezi matkou a dcerou. Líbilo se mi číst o obyčejném životě.
Velké plus za to, že v pozadí se vždy odehrávala politická situace, nebo co se zrovna v té době nebo roce stalo. Vždy to bylo jen tak zlehka naťuknuté.
Styl psaní mi trochu připomínal knihu Francouzská jízda od I. Peroutkové - která mimochodem taky stojí za přečtení.

28.06.2018 5 z 5

Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Tohle jsem měla napsat v přítomném čase Helle Helle (p)

Kniha nenadchne ani neurazí. Příběh se čte velmi rychle, ale pořád očekáváte, že to začne trochu gradovat. Ale to se nestane. Je to obyčejný příběh, kde je všechno, ale zároveň nic.

29.03.2018 3 z 5