Hilda se vrací

Po fenomenálním úspěchu první knížky se modrovlasá rozumbrada vrací ve dvou nových dobrodružstvích! Přestože se s maminkou přestěhovala do uspěchaného města Trolberg a kouzelnou zalesněnou krajinu nechala daleko za sebou, brzy zjistí, že ani v jejím novém domově není nouze o překvapení a magické bytosti. I když se ve městě ze začátku nudí, a dokonce se v něm ztratí, naštěstí kolem sebe má staré i nové kamarády – věrného Větvíka, tajemného zraněného havrana či nezbedné domácí skřítky. Díky své zvídavé povaze a dobrému srdci odhalí, kam mizí ztracené věci i jak se žije světě, kde jsou fyzikální zákony tak trochu postavené na hlavu. Zkrátka i Trolberg může být fantastické místo, v němž straší přízrak obrovského psa a kde se každoročně koná záhadná Ptačí slavnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311664/hilda-se-vraci-ZG7-311664.jpg 4.8150

Hilda 2.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno · Paseka

Hilda and the bird parade, Hilda and the black hound

Kniha Hilda se vrací

elenai

Za mě trošku slabší než díl předchozí. To městské prostředí mi tak úplně nesedlo a u prvního dílu jsem se navíc pěkně nasmála. Ale Hilda a Černý pes byl skvělý příběh, který mimo jiné pěkně zobrazuje skautské hnutí.

lenkaabooks
06.12.2018

Dva komiksové příběhy modrovlasé Hildy. Přestěhovaly se s maminkou do města a zpočátku se holčička nudí. Ale pak se zapíše do Skauta a pozná různé magické bytosti.
Je to milé, ilustrace skvělé, těším se na další díly.

Broučice
27.11.2018

tato kniha byla velmi zajímavá a vtipná, ale i napínavá.

Hadati
20.11.2018

Příběh pokračuje, kde první skončil. Hilda se se svou matkou musí odstěhovat do města a srovnat se s velkou změnou prostředí – z divočiny na město. Po čase si zde najde i kamarády a zapíše se do skauta. Objeví se zde i další fantasy tvorové jako jsou třeba domácí skřítci.

RemiBlack
20.10.2018

2018/48
Druhý díl Hildy, aneb další půvabná (a taky pořádně šílená, záleží na úhlu pohledu ;)) jednohubka. První díl byl o fous lepší (díky magické krajině), ale ani u druhého se nebudete nudit!

Jizi
18.09.2018

Hilda se vrací ve dvou milých příbězích, které mohou být svým obsahem a sdělením pro dospělé příliš prosté (nesnažte se za každou cenu zapadnout, mějte rádi zvířátka, pomoc druhým je důležitější než uznání, nikdy se nebojte zbytečně předem, protože věci mohou být jiné, než se na první pohled zdají a i dospělí chybují, obzvlášť, když se uchýlí ke zkratkovitému myšlení a závěrům, jež jsou nejvíc nasnadě), ale kresba, colorování i lettering jsou krásné, odkaz na komiks přítelkyně Philippy (který mi, mimochodem, přišel dost o ničem) zábavný a celkově je to prostě takový hezký komiks, který třeba u té mé šestileté vyvolal vysloveně nadšení.

Atlantis
18.03.2018

Druhý díl Hildy je stále úžasný komiks. Baví mě ty malé vtípky (skautík a jeho beruška), dojímají mě nádherné konce (závěrečná strana) a hlavně se mi líbí hlavní postava. Hilda se chová jako malá holka, není to jen zmenšenina dospělého člověka.
Ale oproti prvnímu dílu něco chybí, ta poslední špetka do pěti hvězd. Možná je to tím, že už vím, že od tohoto světa můžu čekat cokoliv, nebo je to přesunem do města, ale první díl měl prostě něco málo navíc.

tichoslapek_
09.03.2018

Hilda je prostě kouzelná. Její nový přítel, domácí skřítek Tontu je stejně úžasný jako Větvík. O skvělé příběhy postaráno a my se královsky bavili.

komiksy humor Skandinávie

Luke Pearson