Hilda se vrací

Hilda se vrací https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311664/mid_hilda-se-vraci-ZG7-311664.jpg 5 209 33

Hilda série

Hilda (komiks) série

2. díl

Po fenomenálním úspěchu první knížky se modrovlasá rozumbrada vrací ve dvou nových dobrodružstvích! Přestože se s maminkou přestěhovala do uspěchaného města Trolberg a kouzelnou zalesněnou krajinu nechala daleko za sebou, brzy zjistí, že ani v jejím novém domově není nouze o překvapení a magické bytosti. I když se ve městě ze začátku nudí, a dokonce se v něm ztratí, naštěstí kolem sebe má staré i nové kamarády – věrného Větvíka, tajemného zraněného havrana či nezbedné domácí skřítky. Díky své zvídavé povaze a dobrému srdci odhalí, kam mizí ztracené věci i jak se žije světě, kde jsou fyzikální zákony tak trochu postavené na hlavu. Zkrátka i Trolberg může být fantastické místo, v němž straší přízrak obrovského psa a kde se každoročně koná záhadná Ptačí slavnost.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Paseka

Hilda and the Black Hound , 2014

salamandrina
02.07.2017 5 z 5

První díl se mi možná líbil víc, ale to na věci nic nemění - Hilda je skvělá. Miluju humor toho komiksu, naštvanej havran, divný skřítkové, trollové, obří pes co skáče skrz auto... Krásný. Vždycky zvedne náladu.

veru_nedvedova
07.04.2017 5 z 5

Hilda mě nezklamala. Je to opravdu ten nejkrásnější komiks. Super na tom je, jak to je propojené se Slaďákem :)

rarášek
28.03.2017 5 z 5

Hilda objevuje krásy světa i ve městě. Miluju Větvíka. Taky se mi moc líbila vrána a velký mazlivý vlk. :)

jarynek
03.03.2017 5 z 5

Trochu jsem se po první knize bál, jak svět Hildy bude fungovat ve městě, ale bát jsem se nemusel. Druhá kniha je ještě lepší než první. Propracovanější je vztah Hildy a její maminky a roněž tak různá nelidská stvoření. Autorova fantazie nám ukáže, kde se nám v domácnosti ztrácejí všechny věci a čím dál víc jsem přesvědčen, že tomu tak skutečně je:). Skvělá kresba a příběhy, které zaujaly děti, ale i dospělým dokáže vrátit se na chvíli do prožitých dětských dobrodružství.

Márinka
22.02.2017 5 z 5

Ani druhá kniha s Hildou mne nezklamala. Krásné ilustrace, skvělé příběhy. Doporučuji pro děti i dospělé.

martinstefko
15.02.2017 5 z 5

Nakladatelství Paseka přineslo na český trh komiks, o němž jsme netušili, že zde chybí. Ale chyběl. Přineslo sem komiks, který má tak krásnou fantazii, že se chcete do stránek doslova propadnout a prožívat příběhy přímo vedle Hildy. Díky Lukově kresbě se vám to velkou měrou daří. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1373-hilda-se-vraci-95.html

LordMikes
17.01.2017 5 z 5

Výborná kniha, opět nezklamala mé očekávání. Výborný byl, třeba velký havran.

Antonella
17.01.2017 5 z 5

Hilda se mi moc líbila. Mám ráda takové komiksy. Líbil se mi i ten domácí skřítek a taky Puntík. Dobrodružství Hildy se mi hodně líbila

bosorka
09.01.2017 5 z 5

Líbilo se mi snad ještě o ždibíček víc než první Hildiny příběhy. Zvlášť pak Hilda a černý pes. Domácí skřítkové jsou výborní a Hilda-skautka, snažící se získat bobříka, je k zulíbání (dopadla bych nejspíše dost podobně jako ona, být zamala ve skautu). Je to magické, vtipné a zábavné. Myslím, že Hilda si získala celou naši rodinu. Nejmladší začínající čtenářka ji zbožňuje a ten starší mi včera hlásil, že on už to teda přečetl 3x.

LennyR
06.01.2017

Hilda je čtení pro děti s propracovaným světem a krásnou kresbou, které si užije i dospělák. Luke Pearson ve druhém díle Hildu zavede do velkého města, kde se to hemží skřítky, ptáky všech velikosti a jednoho černého psa.
Jak si s tím Hilda poradí se dozvíš zde:http://bit.ly/2jbUMiR

RomanTilcer
04.01.2017 5 z 5

Nejdřív to nejdůležitější: Hilda je skvělá! Připomene totiž to nejlepší z dětství – bloumání po městě, toulání po lese, stanování, objevování, hry...
Hilda je modrovlasá holčička s patřičnou dávkou zvídavosti, díky které naráží v severské krajině a tentokrát i ve městě na různý bytosti, jaký dospěláci obvykle nevídají – na trolly, pidimužíky, obry, skřítky a tak podobně. To všechno nám Pearson servíruje jemnou kresbou v tlumenejch pastelovejch barvách. Radost pohledět! Jediný, co mi trochu chybělo, byl porůznu skrytej humor, jakej umí do komiksu propašovat třeba Dan Černý… Hilda ovšem hraje hlavně na rozkošnost, a té má na rozdávání, především když dojde na výrazový schopnosti jejích velkejch kukadel.
Náležitě rozkošnej je i překlad.
Ať jste staří, nebo mladí, tohle byste měli zkusit!

Lost Soul
13.12.2016 3 z 5

Má očekávání byla po přečtení první Hildiny knihy veliká, proto jsem byla zklamaná. Úžasné ilustrace a velmi vtipné detaily, ale už to nebylo ono, první díl je pro mě prostě nepřekonatelný :(

Angiee88
05.12.2016 5 z 5

Opět Hilda a Vetvik nezklamali. Oba příběhy krasne vypracovane a dějově velice prijemne. Doporucuji.