Hilda a trol

Hilda a trol https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408928/bmid_hilda-a-trol-yWf-408928.jpg 4 16 3

Hilda série

Hilda je neposedné modrovlasé dievčatko, ktorej predstavivosť a radosť objíme každú dušu. Hilda býva so svojou mamičkou na samote blízko hôr. Rada objavuje svet a podniká rôzne dobrodružné výpravy. Jej svet je plný fantastických vecí: trolov, obrov, trpaslíkov, kráčajúcich hôr... Vidí, čo iní nevidia alebo ani nechcú vidieť. A možno práve preto si našla plno priateľov po celom svete. Detský komiks, ktorý pobláznil hlavy všetkým deťom telom i dušou! Ak vás zaujala kniha, mrknite aj na seriál.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Albatros (SK)

Hilda and the Troll

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK
05.08.2019 5 z 5

Neuveriteľné milé, chutné a zlaté. Až človeku chýba, že to nemá komu čítať. Napriek tomu, že ide o komiks pre deti, aj dospelý si v ňom nájde svoje. Nielen preto, že je Hilda sympatické dievčatko, ale jej príbehy sú ako vtipné, tak aj zakončené ponaučením.

Fantasysvet
Fantasysvet
09.06.2019 4 z 5

Luke Pearson má nezameniteľný rukopis. Jeho hra s perspektívou, miešanie farieb, detaily ukryté na celej ploche obrázkového poľa, a predovšetkým v krajine, v ktorej sa jeho hlavná hrdinka pohybuje, sú neopísateľné. Ukazujú vám, že si autor na svojej práci dáva záležať, všetko má premyslené, kombinovanie rôznych výtvarných techník zvládnuté na jednotku – v tomto smere držíte v rukách štýlový komiks, ktorý osloví nielen detského čitateľa a zberateľa tohto typu populárneho média, ale aj náročnejšieho konzumenta, pretože je nesmierne živý. Čokoľvek, čo sa na jeho stránkach bude odohrávať, budete intenzívne prežívať všetkými svojimi zmyslami.

Chybičkou krásy je ale scenár. Rozprávanie pokrivkáva na nejednoznačnosti a rozhodnutí uvrhnúť vás priamo in medias res (do stredu diania). Pokiaľ teda nie ste vytrénovaným čitateľom, ktorý zvláda hľadať náznaky medzi riadkami, v tomto prípade medzi jednotlivými panelmi, a nemáte natoľko bohatú predstavivosť, že si isté dieliky dokážete pospájať aj vtedy, ak máte ešte menej informácií, ako býva pri tomto médiu zvykom, bude vám v Hildinom prvom príbehu niečo chýbať.

Ďumbierka
Ďumbierka
06.05.2019 4 z 5

Milo prekvapená. Tento komiks sa mi veľmi páčil :) odporúčam aj mladším aj starším. Ilustrácie sú skvelé. Modré vlasy a mačko-líštička s parôžkami? To je rozkošnosť ❤️