veru_nedvedova veru_nedvedova komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Počátek je moje první kniha od autora. Začátek mě zcela pohltil a udělal ze mě stoprocentní ateistku :D Kniha je velmi čtivá a zajímavá, autor má děj velmi promyšlený, že by mu mohl kdokoliv věřit, že se tento příběh opravdu stal.
Jediné co mě zklamalo je, že konec byl lehce předvídatelný a trochu bych ho proškrtala.

12.02.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Pane jo. Tak tahle kniha byla úžasný zážitek.
Ze začátku jsem měla problém, že nebyla vyznačená přímá řeč, ale rychle jsem si na to zvykla.
Každá postava je skvěle propracovaná a hrozně mě bavilo, jak jsem mohla každou situaci vidět ze tří pohledů.

08.12.2018 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tento díl byl zatím asi nejnapínavější. Skvělé, skvělé, skvělé.

25.10.2018 5 z 5

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Tuto knihu jsem začala číst z důvodu, že to byl úkol, část zápočtu do školy. Musela jsem si vybrat beletrii, kde hlavní hrdina bude mít nějaké postižení.
Musím říct, že já čtu neustále knihy, které vám drásají nervy. A tato dětská kniha mě rozložila mnohem víc, než jakýkoliv thriller.
Kniha se lehce četla a přitom vás vtáhla do děje tak moc, že jste nedokázali přestat.
Jediné co bych autorce vytkla jsou zdrobňování jmen. Pamela = Pamča. Vždy jsem z toho měla husí kůži.

26.03.2018 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Paráda! Třeštíková nezklamala. Čtení knihy jsem si neuvěřitelně užila. Skvělá zápletka, skvěle propracované postavy, skvěle volený jazyk.
Miluju její otevřené konce :)

03.10.2017 5 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Skvělá kniha! Člověk má zase o čem přemýšlet. Trochu mi to připomíná Proměnu od Kafky. Fakt pecka!

15.08.2017 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Co k tomu dodat, prostě HP je nejlepší. Akorát mě mrzí, že jsem jako první viděla film.

20.06.2017 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Mám z toho smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbí představa se na všechno vykašlat. Nehonit se za penězi a prostě jen objevovat krásy přírody.
Na druhou stranu mi přišel Doppler jako blázen a sobec, protože opustil svoje dvě děti a těhotnou manželku, aby on se měl dobře.
Nejlepší na tom bylo, že měl ochočeného losa. To je přece úplně boží. Ikdyž zabil jeho matku a to je odporný. Takže to má zase dvě strany.
Opravdu nevím, co si mám o té knize myslet.

08.06.2017 3 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Varování: Bez alkoholu a bez alkoholu to přečíst nelze.
Po této knize jsem sáhla opravdu jen ze zvědavosti. Ještě než jsem ji začala číst, prečetla jsem si na tuto knihu různé recenze. Pobavilo mě, že spoustu komentařů bylo o tom jak je kniha pohoršila, že v půlce museli přestat protože to je odporné a nechutné. Přitom si myslím, že tohle téma už určitě znají. No, každopádně to není o nic horší než Padesát odstínů. Jen s tím rozdílem, že tady není žádná omáčka kolem. V Odstínech jde hlavně o to, že hlavní hrdinka potká miliardáře a ten jí nutí utrácet jeho peníze. Je tam spoustu zážitků na vysoké úrovni a bla bla bla. Tady jde jen o lásku. Sice je to láska k sexu, ale co.
Není to můj šálek kávy, tuhle literaturu nevyhledávám, jak jsem říkala, četla jsem to jen ze zvědavosti. Ale ti lidi, co psali, že je to hřích i to číst

24.05.2017 3 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Sarkastický kouzelník, který zabloudí v lese, kde se děje něco úžasného. Feel-good román u kterého se cítím opravdu skvěle. Je to taková pohádka pro dospělé. A rada do života: Když potkáte v lese jinotvorku, určite ji pomocte natrhat kytičky. A když vám noční klepáč čtyřikrát zaklepe na dveře...neotvírat!

18.05.2017 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Po dočtení knihy jsem nevěděla, jestli ji mám vrátit zpět na poličku, nebo jestli jí mám spálit. Je to hrozné téma a nejhorší na tom je, že se to doopravdy děje. Navíc po dočtení této knihy se cítíte, jako když vás opravdu někdo sleduje.

07.04.2017 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Teď jsem knihu dočetla a pořád nevím, jak bych knihu ohodnotila slovy. Pořád přemýšlím jak bych se zachovala já. Ano, musí to být otřesné být na vozíku a vůbec se nehýbat. Každý člověk má plné právo se rozhodnout jak to ukončit, ale je třeba myslet na lidi, kterým se tím ublíží. Je to přeci jen sobecké. Kniha mě neskutečně vtáhla do děje a hrozně jsem si ji užila. Od téhle autorky si chci určitě přečist další knihy.

24.03.2017 5 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Kniha, která mi otevřela oči a pomohla mi pochopit, jak se lidé s autismem cítí. Je neuvěřitelné, že tohle napsal třináctiletý chlapec, který každý den prožívá překážky, které si ani neumíme představit.
Určitě ji doporučuji. Smekám.

11.03.2017 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Tato kniha mě zaujala svým názvem. Pobavilo mě to hned na začátku, kdy jsem se dozvěděla, že Veronika pracuje v knihovně. Já se jmenuji Veronika a také pracuji v knihovně a vrcholem všeho bylo, když se seznámila s Eduardem. To už jsem se vážně musela zasmát, protože můj přítel se také jmenuje Eduard.
Jinak kniha byla velmi zajímavá a opět to bylo čtení mezi řádky. Takže můj zážitek z knihy byl dvojnásobný. :)

14.02.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Tato kniha mě velice zklamala. Přečetla jsem si ji jen z důvodu, že kolem ní bylo velké haló.
Běž si za svými sny a následuj své srdce, to je už celkem klišé.

06.02.2017 odpad!

Anatomie: Příběh lásky Anatomie: Příběh lásky Dana Schwartz

U hodnocení téhle knihy jsem hodně váhala. Nejraději bych dala 3,5 z 5. Kniha se čte svižně a moc mě bavila. Jen mi to trochu zkazil ten konec. To bylo trochu přitažené za vlasy. Ale jinak to bylo super, takže moc doporučuji!

19.07.2023 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Příjemná strašidelná pohádka. Čte se rychle, jste zvědaví jak to dopadne a vypnete u toho hlavu

15.03.2022 3 z 5

Zloději dýmu Zloději dýmu Sally Green

Neurazila, ale nezařadila bych ji do své top pětky fantasy.
Nejvíce mě bavila linka princezny a lovkyně. Ostatní postavy jsem měla chuť přeskakovat.
Jsem ráda, že už to mám za sebou a do druhého dílu se určitě nepustím. :)

17.08.2020 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Kdyby mi bylo 13...tak možná. Ale tohle mě nebavilo. Bylo to hloupé a naivní. Nápad by se mohl zpracovat o mnoho lépe. Hvězdy nám nepřály jsou jen jedny, a tohle byla na ně parodie.
Věřím, že film je lepší.

27.06.2019 2 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Skvělá kniha. Bavilo mě nevšední prostředí, autorčin humor a styl psaní. Kniha je příjemně odpočinková a doporučuji ji číst při zkouškovém či jiném náročném období :D
Ubírám jednu hvězdičku za zbytečné erotické scény, které nejsou příliš povedeně napsané.

17.06.2019 4 z 5