Kouzelníkův únik z reality

Může magický les změnit domýšlivého kouzelníka? Po všech stránkách neúspěšný profesionální kouzelník Anton zabloudí v národním parku Tiveden mezi nadpřirozené bytosti a jako trest za to, že odmítl pomoci víle, je označen znamením smrti. Ochránci parku mu radí splnit tři úkoly, aby se prokletí zbavil a přestaly ho stíhat nehody, které ho mají dohnat k sebevraždě. Anton však ničemu z toho nevěří a ani přes očividné důkazy ze sebe nehodlá dělat hlupáka, poskakovat nahý okolo májky a ládovat se tajemnou malinovou roládou. Nakonec se do světa kouzelného lesa nechá vtáhnout, jen aby vzápětí zjistil, že kdyby zmizel, nikomu by nechyběl, a že je ještě větší ztroskotanec, než si o sobě myslel. Má dvě možnosti — buď se bude chovat tak jako dosud, nebo se pokusí splnit úkoly, zbavit se znamení smrti a svůj život změnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324560/kouzelnikuv-unik-z-reality-noS-324560.jpg 4.2148

Den stora verklighetsflykten (2016)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Host

Kniha Kouzelníkův únik z reality

Parwana

Skvělá kniha, bavila jsem se od začátku až do konce. Výtečná oddechovka ;)

LaCucaracha

Tohle je neotřelé čtení. Fantazie a nadpřirozeno, ale přesto ne fantasy. Přesně to sedí k seveřanům. I ta atmosféra je okamžitě severská a vtáhne vás, asi za to můžou ta jména. Je to i zábavné, občas se člověk musí prostě pousmát, ale vyloženě humornou knihou bych to zrovna nenazvala. Nikdo neklouže po slupce od banánu, humor je zde reprezentován převážně ironií a sarkasmem. Přečetla jsem si to s chutí, knížka se čte dobře, bavila mě, je to takové odlehčené čtení se zajímavými nápady. Jednu hvězdičku srážím jen za konec, ten byl na můj vkus dost klišoidní, čekala bych něco víc vzhledem ke zbytku knihy.

alzbeta7728

Dobře vystavěný příběh sympaticky-nesymatický hrdina, tak akorát magického dění. Doporučuju.

Moška

Ale to bylo kouzelné čtení! Opravdu moc se mi to líbilo.

hurwajz

Pohádková knížka pro dospělé........aneb jak sarkastický a věčné nespokojený kouzelník díky tomu, že nepomohl malé dívce, se do problému dostal a musel splnit "quest", aby se kletby zbavil a rozumu nabyl..........moc pěkná knížka.

i.snd

Když se kouzelník s myslí logickou ocitne v kouzelném lese pohádkových bytostí, jasně mu tento kontrast zbortí vlastní konstrukci sobectví.
Čtení mě bavilo. Ale těch rolád, i když mám sladké ráda, bylo i na mě moc.

Nenu
30.12.2018

… tak tuhle knížku jsem si užila.

Gingeriin
01.11.2018

Antonův příběh byl přesně můj šálek čaje. Samozřejmě šálek čaje bylinkového (protože celá atmosféra knihy se mi zdála tak nějak provoněná heřmánkem, šalvějí a bezem) a neslazeného (hlavní hrdina je opravu smolař, skoro jako já). Ze stránek na vás dýchne duch mystična, fantastiky, tajemna a pohltí vás i s ponožkami. Mně samotné chvílemi přejel mráz po zádech, ale kniha je vcelku humorný počin.