Doppler

Doppler https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8768/bmid_doppler-i4j-8768.jpg 4 515 122

Doppler série

Hlavní hrdina autorova druhého románu se po zdánlivě bezvýznamném pádu z kola dostává do hluboké osobní krize, kterou řeší tím, že se zcela stáhne do sebe, opustí ženu a děti a dosavadní pohodlný způsob života a rozhodne se přestěhovat do lesa. Společnost mu dělá losí mládě, jehož matku zastřelil kvůli potřebě jídla. Je to tedy román o lidské osamělosti, přechodu od aktivity k pasivitě, soukromém protestu proti společnosti a proti tomu, co se považuje za správné a korektní, proti konzumu a blahobytu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vakát

Doppler , 2004

evickakyticka
06.02.2024 1 z 5

Tak tohle bylo divné čtení. Hlavní postava to asi neměla v hlavě v pořádku. Že by nějaká psychická porucha? Ještě, že kniha měla málo stran. Dočíst se to dalo, ale žádný zázrak se nekonal.

Kochy84
05.09.2023

Divná knížka. Takhle nesympatičtí jsou všichni Norové?
Nemůžu říct, že bych pohnutky hlavního hrdiny nechápal, některé mi dokonce přišly opravdu fajn, ale ten člověk mi strašně lezl na nervy. Další díly si nechám ujít.

DaveAdam
01.09.2023 1 z 5

Několikrát jsem u toho usnul. Nedočteno.

tlllk
18.07.2023 3 z 5

Sebestredný blb.

Hana62
06.04.2023 2 z 5

No,co vím určitě, další díly číst nebudu. Prý to mělo být nevšedně humorné, čtivé a bůhví co ještě. Za mě dočteno jenom proto, že knížky neodkládám.

katerina5544
07.02.2023 odpad!

Ve chvili kdy Doppler zacal remcat kvuli manzelcine těhotenství jsem knihu odložila,to bylo fakt hnusny a ne vtipny. Sobecky blb, ktery se vykaslal na rodinu a dal uz se mi opravdu cist nechtelo. Za me velke zklamani.

Ajinka126
15.01.2023 3 z 5

Začátek románu super. Uvedení charakteru se povedlo. Ten samotný popis jeho mentálních problémů byl skvělý! Nebyl povrchní (typu- jsem v depresi, tak kolem sebe kopu), naopak si troufám říct, že černá z velmi osobní zkušenosti. Některé momenty byly až děsivě přesné.

Jenže ve druhé půlce se to malinko zlomilo a mě už nestačilo jen řešit, kde sežene !balik cukru" a kde prodá maso. V nějaký wow konec jsem doufala a tím, že to skončilo "a pokračování příštěš" mě to vážně zklamalo.

Káča Máča
22.09.2022 5 z 5

Tak to bylo hodně nevšední a originální! Doppler mě svým přístupem k životu i myšlenkami fakt bavil a v lecčem se dala spatřit nečekaná hloubka. Určitě to nebylo moje poslední setkání s autorem.

marketa3815
23.06.2022 3 z 5

Celkem čtivá ptákovina o krizi středního věku. Místy mi seděl absurdní humor, ale na celou knížku je to trochu málo. Naprosto bez přesahu.

kikies
14.03.2022 odpad!

Za mě teda fakt strašná blbost. Ten chlap mě vyloženě s*al, jeho přístup k životu, to jak se vykašlal na rodinu; celá jeho filozofie by možná měla pár použitelných myšlenek, ale....! Jako takhle, můžu mít pochopení pro člověka, který opovrhuje společností, moderním světem, zašije se někde na své zahrádce, na statku a žije si svým životem, stará se sám o sebe a je soběstačný, toho můžu možná i obdivovat. Ale tenhle lempl, co se sobecky na všechny a všechno vykašle, squatuje ve stanu na cizím pozemku, je agresivní vůči ostatním, vykrádá cizí spíže, nadává na konzumní společnost, ale zároveň si nedokáže odpustit to své mléko.... jako pardon, ale to má být co? A tohle mu jako má vydělávat?

Potolu
18.01.2022 4 z 5

Já ani nevím, co o téhle knize napsat. Svým způsobem jsem se docela bavila (jak např. mrsknul tím losim masem na lavici na rodičovské schůzce). I ta filosofie o píli a o tom, co je v životě (ne) důležité je zajímavá
... Další díly číst asi nebudu. :-D Ale intak bylo fajn zabrousit do jiných čtenářských vod...

kjší
03.01.2022 2 z 5

Milé veľmi light čítanie, možno až príliš (postava manželky doslova neuveritelna), viac postavovych linii, no zavrecnu pointu som nezaevidoval u žiadnej z nich. detto veľa nakusnutych tem, no žiadna nedotiahnuta. Namiesto záveru hláška "to be continued" a.k.a. kúpte si pokračovanie.trochu podraz.

ujira
04.11.2021 4 z 5

Mnoho rezonujícího a absurdního se odehrává v útlé norské novele. Je třeba vydat se novou cestou. Sžít se s lesem, samotou, potomstvem a losy, jen tak být sám sebou a být k smíchu i k politování.

petrarka72
18.09.2021 5 z 5

Vynikající zážitek! Nečekaný - protože autorů, kteří umějí napsat absurdní situace a zřetězit je do pozoruhodného, přitom uvěřitelného tvaru se silnou výpovědí, je málo - a mezi Nory bych je rozhodně nehledala. Chápu, že pro mnohé to není komfortní čtení, neidealizovaný útěk (skoro) mimo civilizaci, svérázné chování k rodině a dalším spolulidem čili živým (ale Doppler fakt, že NEMÁ lidi rád, deklaruje v každé druhé větě!) a téma vyrovnávání se s otcem, tedy mrtvým, byť svérázně, nejsou příjemná témata. A řekněme si upřímně, hlavní postava je na pěst. Doppler osciluje mezi poctivostí v hledání sebe sama plus konzistencí ve zdolávání nastoupené cesty a totální sebestředností plus nesnesitelností reakcí prakticky na cokoliv; jeho ideálním představitelem by byl Jaroslav Dušek... Užila jsem si to se smíchem a skřípáním zubů ve vyváženém poměru.

Leyla
31.08.2021 3 z 5

Spadneš z bicykla a bum! Zmena ako hrom. Možno som čakala trochu viac (moja chyba haha), ale bolo to fajn. Také rozmýšľanie o živote, o ľudoch, o prírode (možno) v rámci nejakej osobnej krízy. Aj pokračovanie si prečítam.
Zopár myšlienok, čo ma zaujali / rozosmiali:
- Teletubbies! Normálne má človek chuť ich zomlieť na kompost.
- Žijete jeden vedľa druhého a v niektorých šťastných zábleskoch života možno aj spolu. .. Sú to dva extrémy. Dve planéty.
- Mám pocit, že my, čo žijeme teraz, musíme vyhynúť a musí prísť nový druh človeka. S čistým hárkom a menej agresívnymi vlastnosťami. Menej samoľúby človek. Typ človeka, ktorý bude mať nadhľad.

Iveta248
22.06.2021 4 z 5

Netradičný príbeh muža - otca detí- ktorý sa rozhodol vzdať všetkého pohodlia a vymožeností civilizácie a rozhodne sa pre život v lese. Zaujímavé názory, pohľady na ľudí, civilizáciu a prírodu

Mirin1349
24.05.2021 2 z 5

Ano, Dopplere, všichni jsme to pochopili. Jste na svou chloubu pyšný. Jsou ale i vhodnější branže, ve kterých to můžete dokonce i názorně ukázat a můžete tak ušetřit čtenáře, kterým je to šumák. Příběh jako takový potenciál měl, ale zpracování mi prostě nesedlo. Pár situací tam mírně zábavných bylo, jako celek mi to ale přišlo prostě takové nanicovaté.

iška
16.05.2021 3 z 5

Ke knize jsem přišla díky letošní Knižní detektivce na Martinus.cz, ale asi jsem čekala více. Pokračovat dalšími díly nebudu.

Mishi
03.05.2021 2 z 5

Pardon, ale to byla blbost. Myšlenka návratu k přírodě je mi blízká, ale tohle pojetí mi fakt nesedlo. Čekala jsem, že se dozvíme více o tom, jak se mu žije v lese, jenže jsme se dozvěděli jen to, že žije v lese. A to ještě stylem, že bivakovat v Norsku přes zimu ve stanu je lambada. Víc se toho dozvídáme o lidech, které potká a vede s nimi absurdní rozhovory, i když je nemá rád. Humorné mi to nepřišlo.
Jednu hvězdičku dávám za losa a druhou za totem.

zuziV
18.04.2021 odpad!

Bohužel pro mě krok vedle - nejspíš se řadím mezi "pilné". Hlavního hrdinu bych asi pojmenovala podle jeho největší části těla, neseděl mi svým chováním od začátku do konce. Neberu to ani jako vtipný pokus o nadsázku. Určitě po dalších knížkách autora nesáhnu, nevyhovoval mi ani příběh, ani postavy, ani styl vyprávění.