Veronika2692 Veronika2692 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Podlehla jsem šílenství této knížky a taky zakoupila. Krásná obálka, námět knihy mě také zaujal, i když běžně toto vůbec nečtu. Nemůžu ale říct, že bych z ní byla úplně nadšená, jako většina čtenářů zde. Možná mám ještě na tuto knihu čas, možná se ke mě ještě toto téma úplně nedostalo, nevím. Každopádně dobře napsané, o tom žádná, ale asi ne úplně kniha pro mě, možná se k ní zkusím vrátit za pár let.

18.03.2022 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Mě se kniha líbila, jak námětem, tak stylem psaní (od autora jsem četla první knihu). Jen na mě bylo všechno najednou moc rychle vyřešeno během posledních 20 stran. A je pravda, že hlavní hrdinka na svůj věk trochu moc vyspělá a dospěle přemýšlející.

04.03.2022 4 z 5

Plavba smrti Plavba smrti Yrsa Sigurðardóttir

Už jsem od Yrsy dvě knihy četla a musím říct, že tato zřejmě zatím nejslabší. To ale neznamená, že by byla špatná. Opět trochu mystična, ponurá islandská atmosféra, příběh také pěkně promyšlený. Jen mě to celé rozuzlení na posledních stránkách knihy trochu vadilo, bylo to rychlé vysvětlení, jak se celý příběh stal. Ale poslední kapitola s dvojčaty byla moc pěkná. To mě vlastně zajímalo nejvíc, jak to dopadlo s nimi.

14.02.2022 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Colleen dávám plný počet hvězd, jako první její knížku jsem četla minulý rok Pravda nebo lež, která mě nadchla, teď jsem dočetla Nelituju ničeho a opět paráda. Jedná se o trochu jiný žánr nebo spíš úplně jiný, ale zažila jsem u této knížky spoustu emocí a prožívala příběh s Clarou i Morgan. Moc se mi to líbilo a rozhodně pořídím další její knihy. Doporučuji :)

24.01.2022 5 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Znovu geniální, Rileyho prostě žeru. Přečetla jsem všechny jeho knihy a doufám, že jich ještě dost napíše. Skvělý příběh, který se parádně čte, postavy sympatické, prostě super.

09.01.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Další fajn kniha od Darcy. Tato asi více uvěřitelna, než jiné od ní. Líbila se mi, všechny její knížky jsou výborně napsané, čtou se vlastně sami. Hlavní postavy taky sympatické.

30.11.2021 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Wow, jsem nadšená.. výborně zpracované téma, o tomhle jsem četla poprvé a opravdu zaujalo. Je to už moje třetí kniha od autora a myslím, že se směle může vyrovnat jeho první - Ta přede mnou.

17.11.2021 5 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Lucy Foley

Dávám plný počet hvězd. První kniha od autorky a opravdu mě dostala, strašně mě bavila, krásně zamotané, propletené příběhy jednotlivých postav, neuvěřitelně skvěle napsané a závěr jen třešnička na dortu. Paráda.

31.10.2021 5 z 5

Ztracená sezóna Ztracená sezóna Dot Hutchison

Opět parádní, jako předešlé díly, i když musím souhlasit s ostatními, že tak dobrá, jako první díl nebyla. Ale prostě mě styl Dot opravdu sedí, strašně dobře se mi čte. Příběh krásně vymyšlený, citlivý, nestává se mi u mnoha knížek, že bych slzela, ale u Dot skoro u každé. Moc se mi líbila

15.10.2021 4 z 5

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Opět pecka, p. Fitzek je opravdu výjimečný, všechny jeho knihy se mi moc líbí. Neskutečně napínavé, čtivé a ty závěry, které vás naprosto dostanou, protože něco takového nečekate, no nemám k tomu více slov.

27.09.2021 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Darcyiny předešlé knihy se mi líbily více. Chápu, že se teď jedná o novou sérii a vlastně vzhledem ke konci tohoto příběhu, si nejspíš další díl pořídím, ale nemůžu říct, že by mě nadchla nějak zvlášť. Až v druhé polovině knihy vyjde najevo, o co celou dobu jde, Claire a Dorran jsou pravděpodobně téměř nesmrtelní, vzhledem k tomu, co vše přežijí. Ale nebylo to špatné.

16.09.2021 3 z 5

Stín Stín Ursula Poznanski

Skvělá Urszula, její knížky jsou prostě pecka. Strašně napínavé, vůbec jsem netušila, kdo byl pachatelem až do konce. Za mě super.

06.09.2021 5 z 5

Země divů Země divů Zoje Stage

Nevím, co bych ke knížce napsala. Je opravdu zvláštní. Úplně jiná než její první Dětské zoubky, která mě naprosto nadchla. Toto je úplně jiný žánr, ale horor tedy určitě ne. Na mě už moc mysteriózní nebo jak to nazvat, moc nadpřirozena. Ne že by mě úplně nebavila, ale také nemůžu říct, že bych z ní byla nadšená, takový slabý průměr.

24.08.2021 2 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Moc hezký příběh s nádechem mysteriózna, líbil se mi. Lauren jsem všechno věřila, ne už tolik jejímu manželovi. Vlastně ale byla možná hlavní postava detektiv, rozhodně dostala spoustu prostoru. Jen nevím ten konec, asi jsem čekala velkolepější závěr. Ale i tak výborná kniha.

04.08.2021 4 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Wow, opravdu jedním slovem skvělé. Měla jsem ji doma strašně dlouho, od vydání, ale zapomněla jsem na ni a teď ji našla. Předchozí dva díly mám taky přečtené, ale tenhle teda opravdu stál za to. Moc mě to bavilo, výborný thriller a ten konec, ten ní skoro vehnal slzy do očí, jak to bylo dojemné. Už mám předobjednany další díl a moc se na něj těším. Dot vymyslela úžasný příběh.

20.07.2021 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Další paráda od Fitzeka, jeho knížky se čtou skoro sami, opravdu výborný styl psaní. Příběh znovu zaujal, jen možná už trochu překombinovaný, občas jsem se ztrácela. A hlavně jsem opět neuhodla závěr, to mě vůbec nenapadlo, takže překvapení na konec :)

01.07.2021 4 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Výborné pokračování BirdBox. Líbilo se mi vyprávění příběhu z pohledu Malorie i jejich dětí, došlo i na zvraty, které jsem nečekala. Občas mi vadilo sáhodlouhé popisování toho o čem přemýšlí a na co myslí Malorie. Ale jinak paráda, líbila se a závěr moc pěkný :)

22.06.2021 4 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Tohohle autora jsem si opravdu oblíbila a to je to teprve moje druhá knížka od něj. Těch zvratů a rozuzlení, paráda, jsem z toho nadšená, vůbec jsem takovy konec nehadala. Ale přesto musím říct, že se mi Pacient od něj líbil o trochu více, nez tato kniha.

09.06.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Příjemná duchařinka, bavila mě. Krátké kapitoly nutí číst pořád dál a knížky od Darcy mají vždy ideální délku. Žádné zbytečně protahování, jde se na věc. Fajn knížka

02.06.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

(SPOILER) No prostě jako vždy, paráda..já ji žeru, skvělý příběh,který se výborně čte. Postava Eriky, no co k ní říct, tu bych nejradši profackovala. Překvapení se opět konalo, celou dobu jsem totiž Patrickovi věřila. Ale vše nakonec dopadlo úplně jinak, jsem nadšená :)

22.05.2021 5 z 5