Ztracená sezóna

Musí ji najít! Za každou cenu... Čtvrtý díl oblíbené série Sběratel je tady! Osmiletá Brooklyn Mercerová zmizela. Ačkoli jsou agenti FBI Eliza Sterlingová a Brandon Eddison zvyklí na takové případy, tenhle je skutečně rozhodí. Únos se totiž stal na výročí zmizení Eddisonovy vlastní mladší sestry, k němuž došlo před lety. Zneklidňující je také podobnost zmizelé dívky s Elizou – mohly by skoro být matka s dcerou. Eliza je odhodlána vyřešit tento případ za každou cenu, ale čím víc se do něj noří, tím víc ji děsí to, co vychází najevo... Osmiletá Brooklyn Mercerová zmizela. Ačkoli jsou agenti FBI Eliza Sterlingová a Brandon Eddison zvyklí na takové případy, tenhle je skutečně rozhodí. Únos se totiž stal na výročí zmizení Eddisonovy vlastní mladší sestry, k němuž došlo před lety. Zneklidňující je také podobnost zmizelé dívky s Elizou – mohly by skoro být matka s dcerou. Eliza je odhodlána vyřešit tento případ za každou cenu, ale čím víc se do něj noří, tím víc ji děsí to, co vychází najevo. Po celé zemi totiž mizely dívky podobné Brooklyn už několik desítek let… Má ještě děvčátko naději na záchranu? Čtvrtý díl oblíbené série Sběratel začíná velkým závodem s časem!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476282/big_ztracena-sezona-0re-476282.jpg 3.941

Sběratel / Záhrada motýľov 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

The Vanishing Season, 2019

Kniha Ztracená sezóna

MarkétaI.

(+ SPOILER) Kniha dočtena.. konečně.
Kniha mi dala zabrat. Nebavila mě.
Ztratilo se dítě, ale místo abych četla o pátrání, hledání a vyšetřování, tak čtu o kávě, proteinových tyčinkách, svatebních šatech a spálené ruce (dodám, že to byla NEHODA, kdyby někdo pochyboval). A taky se tam mají všichni rádi a je to vlastně jedna velká spokojená rodina, kdy každý člen prožil nějaké trauma..
A jak se tak snažím přečíst knihu o jídle a vztazích, zničehonic se zjistí kdo je únosce. Až se divím, že to trvalo tolik let, když tady stačilo mrknout očkem :-)
Ale abych nebyla jenom kritická, tak musím zmínit, že to nebyla nejhorší kniha kterou jsem četla, takže nějaké hvězdičky přece jenom budou.

Nixa

Tohle je určitě nejslabší díl z celé série, bohužel... První díl (Sběratel motýlů) byl naprosto geniální, pak už to šlo trochu dolů, i tak jsem si čtení užívala, ale tento díl mi nenabídl nic moc nového. Nic se tady nevyšetřuje a vlastně ani moc neděje. Celý tým byl jedna rodina, pořád samé telefonáty a psaní zpráv mezi sebou, kafíčka a večere. Je fajn číst o tom jak si všichni rozumí, ale tady už toho bylo opravdu moc. Konec byl ale moc fajn a s celým týmem jsme se hezky rozloučili.

Míša02

Čtvrtá kniha ze série mi bohužel nabídla méně, než bych si přála a než bych chtěla. Docela mi začíná vadit, že se všechny případy (tuším, že ve všech čtyřech dílech) nějak osobně týkají těch, kdo je vyšetřují. Ze začátku jsem měla docela problém se do knihy začíst a měla jsem zmatek ve jménech. Přijde mi, že autorka trochu moc rozebírá osobní vztahy a všechno co se děje kolem, ale vyšetřování nikde. S tím souvisí další věc, která mi docela vadila. Nikdo absolutně netuší, kdo je pachatel, nevědí vůbec nic a najednou šup a na půl stránce zjistí kdo vrah. Na konci mi ale došlo, že autorka se vlastně nesnaží napsat klasický detektivní příběh, ale snaží se zobrazit hlavně pocity, což se jí daří moc dobře. Skvělých bylo tak posledních sto stran. Zbytek byl trochu o ničem. Z celé série je stejně nejlepší kniha Sběratel motýlů a tu už asi nic nepřekoná.

Nenu

Petronela 16 to vyjádřila jasně a přesně, knížka mě moc zklamala, spisovatelka pořád vytěžuje Zahradu motýlů, vůbec mi nebylo jasné, proč se pořád vrací, nesmyslně, protože s dějem knížky to vůbec nesouviselo, k postavám dívek ze Zahrady. Ačkoli by se mělo jednat o agenty FBI, dialogy vedli jako děti ve třetí třídě na základní škole, jejich práce byla neefektivní, nic se nedělo. Škoda, k této autorce se už asi nevrátím, předchozí knihy se mi líbily. I když asi spisovatelce nic jiného nezbývá, svět se zbláznil do korektnosti a emocí, tak se tam pořád pláče, jí, pije kafe a ochraňují se děti, tím se nedá nic zkazit...

Síma97

Knižní sérii Sběratel jsem četla postupně tak jak jdou knihy za sebou. Musím říct, že kniha Ztracená sezona je mojí druhou nejoblíbenější ze všech. První knihu Sběratel motýlů to sice nepřekonalo ale i tak mě moc bavila dokonce i překvapila. Celou dobu jsem doufala, že to alespoň v tomto případě dopadne dobře a Brooklyn se najde živá. Četla jsem proto pořád dál a dál, nemohla jsem se odtrhnout. Málo kdy se mi stává že nad knihou přemýšlím i v průběhu dne, kdy ji nemám v ruce a u této knihy se mi to stalo. Prostě mohu jen a jen doporučit.

Atara16
16.12.2021

Já bych ocenila na začátku knihy aspoň zkratkově vysvětlení postav - ztrácela jsem se od začátku až do konce. Jinak knížku jsem přečetla jedním dechem a můžu říct že po sběrateli motýlů je tahle další co se mi líbila rozhodně víc než májové růže a letní děti.Akorát mi přišel konec takový zvláštní zničehonic skok o 3 roky později.... Doporučuji.

Petronela16
01.12.2021odpad!

Ajaj,tak toto hodnotenie odo mňa nebude až tak pekné, ale určite realistické, tak ako som to cítila.Ak mám hodnotiť v skratke ,tak to bola pre mňa nielen stratená sezóna ,ale ešte aj stratené €, nehovoriac o čase.Najlepsia kniha z tejto tetralogie bola tá prvá tuším Zberatel motýľov.Potom tie Májové ruže ma už hneď na začiatku nezaujali, tak som nečítala ďalej.Potom Letné deti...no dalo sa, no ale toto dielo bolo ...ani neviem ako to nazvať.
Neskutočne ma iritovali siahodlhé a podrobne opisy toho, čo si detektívi FBI zakaždým daju na raňajky, obed.... ,čo presne každý je,pije...neskutočne dobre si všetci rozumeju...spolu nielenže jedávajú, ale navštevujú sa, kde zase len jedia, pijú, perfektne si pokecaju a ja zisťujem , že na 130. strane ešte poriadne nezačali zisťovať niečo k veci a unesenemu dievčaťu.Takze potom som čítala na preskacku a to tak, že z každej strany len to , čo bolo k deju.Vobec som sa v tom nestratila, všetko som pochopila...no a ešte som pochopila jednu vec.S touto pani spisovateľkou končím nadobro.Ozaj koniec, lebo viac nervov ako pri tomto vytvore som už dávno nemala.A to nehovorím o tom že na slovo "holčička"som ostala totálne alergická v akomkoľvek tvare , páde atď...určite bolo v knihe použité aspoň 150tisickrat.Uf ,ale mi odľahlo ako som to sem zo seba vysypala.
Je mi jasné, že pôjdem proti prúdu, ale hviezdičky si zaslúžia úplne iné knihy.Pardon.

Veronika2692
15.10.2021

Opět parádní, jako předešlé díly, i když musím souhlasit s ostatními, že tak dobrá, jako první díl nebyla. Ale prostě mě styl Dot opravdu sedí, strašně dobře se mi čte. Příběh krásně vymyšlený, citlivý, nestává se mi u mnoha knížek, že bych slzela, ale u Dot skoro u každé. Moc se mi líbila