O čem se nemluví

Napínavý román o malém městečku v Minnesotě, kde nic není tak klidné – ani tak bezpečné – jak se zdá, inspirovaný děsivým skutečným příběhem z autorčina rodného města. Život Cassie McDowellové v 80. letech v Minnesotě se zdá být naprosto v pořádku. Cassie žije na farmě, má ráda školu a sní o nejhezčím klukovi ze třídy. Ano, jsou tu ty podivné večírky jejích rodičů a celá řádka jejich výstředních hostů, ale na ty už si zvykla. To vše se ale změní, když někdo začne v Lilydale lovit. Lovit lidi. Místní chlapci jeden po druhém mizí a jeden po druhém se zase objevují – násilničtí, náladoví a uzavření. O tom, co se jim stalo, se začínají šířit šokující fámy. Stejně divoce bují obvinění, kdo za to může, a začínají se vynořovat nebezpečná tajemství místních občanů. Pak temnou změnu prodělá i Cassiina sestra. Má-li přežít, musí si Cassie najít cestu světem dospělých, kde je každý hřích ospravedlněn a neodpustitelná je pouze pravda....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475894/big_o-cem-se-nemluvi-oKf-475894.jpg 2.85
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Unspeakable Things, 2020

Kniha O čem se nemluví

Mesicnililie
včera

Název i popis knihy mě zaujal a myslela jsem si,že to bude napinavé čtení ale opak je pravdou. Vyprávění z pohledu 13 leté dívky je určitém směru zajímavé ale to je asi vše. Konec je jak ustřihnutý. Nemá mnoho otázek. Celkově mě knížka spíš zklamala.

Refadora
21. listopadu

Moc hezká knížka s výborně vykreslenou atmosférou a propracovanou hlavní hrdinkou. Kniha je vyprávěna v první osobě 13 letou dívkou a toto vyprávění působí velmi autenticky a je v něm cítit i určitý vývoj v průběhu času a dospívání hrdinky. Děj není příliš zamotaný. Spíše než o akci jde v knížce o prožívání situace jednou z aktérek. Rozhodně nejde o typický thriller a i anotace je částečně zavádějící. Půl hvězdičky bych strhla za ne úplně uzavřený konec- nezískala jsem všechny odpovědi, které mně zajímaly. Převládá ve mně ale velmi příjemný pocit z příběhu a prostředí.