veronika_m veronika_m komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dala bych hvězdiček snad i 10.
Po dlouhé době kniha, stejně jako první díl, kterou jsem hledala s nelibostí každého sebemenšího vyrušení.
A i historické události byly pro mě zcela nové. O německo-českých vztazích toho bylo napsáno plno, ale že se obdobné hrůzy děly i mezi Čechy a Poláky, jsem netušila.
Děkuji autorce za nádherné knihy!

13.01.2022 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Katastrofa!!! Takovou hovadinu jsem snad nikdy ještě nečetla. Ale smekám před PR nakladatelství, protože jinak absolutně nechápu, jak je možné, že tu knihu provází taková hysterie...

14.08.2015 odpad!

1984 1984 George Orwell (p)

Za mě trochu těžkopádné čtení, to se týká stylu.
Ale dějově? Masakr! Zejména v dnešní době. Pokud u toho člověk přemýšlí, tak mu místo nutně mrazit v zádech!

20.11.2022 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná kniha, četla jsem prakticky jedním dechem. A za mě i obohacující na téma středověkého života.

08.05.2020 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Opravdu velmi krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. A současně velký výlet do neznalosti, jak na tom vztahy bílých a černých byly ještě v 60. letech děsivé.

08.05.2020 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Velmi čtivá kniha. Krásně nakombinovaný humor se smutnou realitou - jen se podívejte, kolik žen v okolí žije dost podobně, tedy ne svůj život, ale život svých blízkých... Jen nejsou tak vykonstruované. Ale pro mě místy velmi realisticky smutné... Dávám 5 hvězd, i když za "ha", které je možná ne úplně šťastně přeloženo, bych skoro i jednu strhla ????

05.03.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Čtivá detektivka a zajímavý námět.

06.09.2020 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak nevím, super čtivá kniha jako všechny ostatní. Ale tady aby člověk odstřihl přemýšlení a jen četl pro napínavost. Protože vše ostatní je tak extrémně za vlasy přitažené, že jsem v průběhu knihy chtěla mnohokrát knihu odložit, že to prostě nemám zapotřebí. Takže za čtivost 5* a za děj 1*, celkem 3...

20.01.2019 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Tak nevím. Začala jsem číst asi s příliš velkým očekáváním a pořád jsem čekala na něco, až jsem byla na konci knihy a to něco nepřišlo. V podstatě jsem knihu dočetla jen proto, že když už jsem byla u konce, tak jsem ji i dočetla. Ale rozhodně bych ji nikomu nedoporučila.
Před touto jsem četla Šikmý kostel, který naopak považuji za jednu z nej knih, která mě naprosto pohltila, tak možná jen Žitkovské bohyně přišly v nepravý čas.

02.02.2022 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

(SPOILER) Do knihy jsem se začetla od první stránky. Za čtivost bych tedy dala 100%.
Pak 70% knihy se mi velmi líbilo, byť některé scény byly pritažené za vlasy, ale nevadilo mi to. Ta brutalita této doby mi připadala uvěřitelná a rozhodně bych tam nechtěla žít.
A pak najednou cvak a děj začal být za mě úplně neuvěřitelně vykonstruovaný a pro mě neuvěřitelný. A to, že pachatel své zlo páchal od počátku proto, aby tak přivedl zpět svého ztraceného bratra, v zemi, která je tak rozlehlá a v podmínkách, kde individualita nehraje roli, tak to bylo už přes čáru. Prostě kdyby zůstalo jen u vyšetřování, bylo by lépe. Pro mě autor tou kombinací knihu hrozně shodil.

21.11.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Série má dle mého sestupnou tendenci. První díl mě nadchl, druhý byl o kousek slabší a tento zase.

15.06.2020 3 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Čteno jedním dechem. Perfektní, moc se mi líbila a dobře četla!

12.05.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zhltnuto jednim dechem. Moc krásná a čtivá kniha s příjemnou dávkou emocí.

05.02.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Za mě velmi dobře napsané a krutý výlet do života / hlavy / myšlení / pocitů feťáka. A jak málo stačí, aby se člověk dostal na šikmou plošinu. Reálie jsou samozřejmě v dnešní době retro, ale princip cesty k závislosti nadčasový. No možná by to dnes bylo ještě jednodušší.

22.03.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Detektivka je sice čtivá, ale vadilo mi, že celou dobu není žádné vodítko k pachateli (nebo já ho minimálně neviděla) a pak najednou simsalabim a tradááá Kim má jasno. No, nevím, Toto mi vadilo.

06.09.2020 2 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Škoda posledních pár stran na téma Billy... Jinak super

21.04.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasně milá a velmi čtivá kniha. Pohladila mě na duši, vyloudila plno úsměvů a nakonec i slzy.

14.08.2015 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi čtivá detektivka. Až na to, že je Kim supermanka a funguje dál, i když je zbitá jak řešeto... :-)

06.09.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Opět velmi čtivá. Ale tentokrát mi připadlo, že se někteří občas chovali jako bez mozku... :-) Ale nic dramatického, co by otrávilo čtení :-)

24.05.2020 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Děsivý děj, o kterém všichni víme, že to tak bylo. Takových knih je třeba, aby si všichni uvědomili, jak může být politika některých jedinců nebezpečná.
Docela dobře se četla, ale rozhodně nebude patřit do mých nej a současně si myslm, že jsou jiné s tou tématikou, které jsou zpracované lépe.

08.05.2020 4 z 5