vera5841 vera5841 komentáře u knih

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Milý obyčejný příběh obyčejné dívky. Na knize je trochu znát, že tento třetí díl nebyl úplně plánovaný. Ovšem celkový dojem je příjemný a věřím, že dívky v Lařině věku se v tom poznají. Sice nejsem úplně fanda páru LJ+P, ale i tak by mě zajímalo, jak to s nimi nakonec dopadlo... Autorka to nechala na naší fantazii a tak "měj se krásně, Laro Jean!"

07.12.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Tohle je prostě WOW. Od knihy jsem se doslova nemohla odtrhnout a hltala jsem každou stránku. Smrtka byla ještě taková pohádka o dokonalém světě. Ale co když ten svět není tak dokonalý? O tom nás přesvědčí Nimbus. Ve Smrtce se řešily otázko okolo smrti a nesmrtelnosti. Nimbus to posouvá ještě dál a zamyslíme se nad lidstvem jako takovým. A konec? Nečekaný! Už vyhlížím další díl

21.11.2020 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Nereálná POHÁDKA pro dospělé ženy. Ona je panna, on je kleptoman... A netají se tím! Naopak! Vykládají to všude a komukoliv, jakoby to byla přednost. Ona je krachující cukrářka a on milionář, jedinečný důvod dát se dohromady a dokazovat si své čisté úmysly. Je to bezduchý příběh, který naopak prosí, aby jste u něj nepřemýšleli... Avšak je docela krátký a čte se dobře, takže proč na jeden večer nevypnout mozek? Sice jsem se u toho nelámala smíchy, ale pár pousmání ze mě kniha dostala. Každopádně Haily by si měla najít nové kamarády
PS: možná je to překladem, ale vážně netuším, jak dostal prsten do TŘEŠNĚ

21.11.2020 2 z 5

Hrdina z hor Hrdina z hor Suzanne Enoch

Knihu jsem si koupila, protože jsem po sérii Cizinka zatoužila vrátit se zpět na skotskou Vysočinu. No asi to nebylo úplně to, co jsem očekávala. Většina knihy je o roztouženém vzdychání obou hrdinů. Fiona polovinu knihy vzdychá, jak byla políbena (vážně jsem si v polovině knihy moc přála, aby přišlo "na věc" aby se jim uklidnily hormony), aby se nakonec přiznala, že už nějakou dobu líhává s hajným "no a ?" To mi do časových a místních poměrů moc nesedělo. Konečné rozuzlení příběhu mi přišlo rychlé a vše se vyřešilo tak nějak samo. Bohužel myslím, že jsme si se Suzanne moc nesedly a tímto se s ní i loučím

21.11.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Hořkosladký příběh muže, který ve svých 59 letech ztratil smysl života a chce spáchat sebevraždu. Navenek působí jako starý mrzout, ale čtenáři se odkrývá jeho těžký osud. Spíše než "humorný" příběh, bych jej označila jako "skrytě smutný". Kniha mi byla doporučována jako něco výjimečného, avšak výjimečná mi nepřišla. Přesto to byl zajímavý příběh, který stojí za přečtení a přiznám, že i mně na konci slza ukápla.

21.11.2020 4 z 5

Draci na hradě Ruinově Draci na hradě Ruinově Terry Pratchett

Hezké, milé pohádky pro větší děti. Rozhodně povzbudí a nakopnou fantazii. Pro mě příjemné oddechové čtení. Doufám, že se jednou dočkám prcka, kterého by tato kniha mohla nakopnout ke čtení

10.11.2020 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Vůbec jsem neváhala, zda knihu číst. Přeci jen moci se zase vrátit do Panemu, Kapitolu a ... nebudu lhát a přiznám se... k dalším Hladovým Hrám. Jaké bylo překvapení, že desáté hry vypadají úplně jinak, než jsme zvyklý. (Silné plácnutí do čela) Jasně i Hry se přeci musely nějak vyvíjet. To samé platí pro Snowa. Část knihy jsem si říkala, že je to celkem fajn kluk, i když sobecký, namyšlený a arogantní. Ale na druhou stranu, moc dobře víme jak dopadne a jaký záporák z něj bude. Z konce knihy až mrazí. Přistihla jsem se, že doufám, že vše dobře dopadne a Korja začne nový život, ale přitom jsem věděla, že se to nestane a postupně potkáme starého známeho.

13.10.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Začátek knihy mě moc nebavil, ale že se jedná o Jojo zkusila jsem jít dál. A ano, pomalu jsem začínala přicházet příběhu na chuť. V momentě kdy už jsem byla "zažraná" najednou "LUP". Posouváme se v čase a najednou úplně jiný příběh. Postupně se však příběhy spojí a já nemám slov. Je velmi zajímavé s hrdinkou prožít mládí, kdy je ještě hloupá a naivní, a zároveň ji poznat jako starší dámu, která si leda co prožila a jak se si životem stále nese křivdy mládí.

11.10.2020 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Knihu jsem brala do ruky s tím, že je to nějaká jednoduchá sci-fi pro děti (a mládež). Ale musím, říct, že WOW. Vůbec jsem nečekala, že mě tak chytne. I přes YA prvky doporučuji přečíst i "starším ročníkům". V knize je spousta překvapivých zvratů, které dodávají napětí. Především ale nutí k zamyšlení. I když budou lidé nesmrtelní a budou mít všeho dostatek - pořád to budou jen lidi.
A moc mě bavili úryvky z deníků, v těch bylo nejvíce zamyšlení

11.10.2020 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Vážně jsem se bála, že budu 350 stran číst vzdychání "ach ten je krásný, ach kéž by mě miloval,ach ty svaly,...." a ono ne! Ano je to romantická kniha a je v ní spousta romantických klišé... ale proto si romantiku vybíráme ne? Ovšem není to pro úplné káče. Prostředí je nádherné, oceňuji lehké prvky cestopisu. Zcela určitě budu i nadále s autorkou cestovat.
PS: Simon je fakt zmetek

10.10.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Příběh z poválečného období. Přišlo mi, že na počet postav je tam příliš mnoho nešťastných osudů a celkově těch šťastných momentů bylo poskromnu. Až je z toho člověku trochu úzko. Nutno podotknout, že i přesto je kniha čtivá a má spád

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Za mě možná krapet lepší, než druhý díl i když kvalit prvního dílu rozhodně nedosahuje. Moc se mi líbilo rozplétat tajemství boháčů. Co mě příšerně štvalo byla příšerná komunikace mezi Lou a Samem. Ovšem chápu, že kdyby byli schopni spolu mluvit a vše si na rovinu vyříkat, autorka by neměla o čem psát. Přeslazený konec to trochu kazí

Skutečné životy hrdinů Skutečné životy hrdinů Nicolas Carreau

Čekala jsem od knihy trochu víc. Téma je bezvadné. Ale zpracování mi přišlo trochu jako nastavovaná kaše. Pár zajímavých věcí, zabalených do spousty zbytečného textu, ve kterém se člověk místy až ztrácí.

04.09.2020 2 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Předchozí kniha se mi zdála dobře ukončená a tak jsem se trochu bála číst pokračování, aby mi to nezkazilo dojem z první knihy. Ale poté co jsem se od toho odprostila a zvykla si, že Will má takto velkou dceru to byl moc hezký příběh

Láska na Korfu Láska na Korfu Mandy Baggot

Trochu klišé a nepravděpodobný romantický příběh. Ovšem vsazený do nádherného prostředí, protkán zajímavými řeckými zvyky. Oddechovka na léto jako dělaná.

27.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četla na doporučení známé a musím říct, že překvapila. Shrnula jsem to jako "příjemně divná" Kniha nechává spoustu prostotu pro fantazii a spoustu volných konců, nechť si čtenář domyslí

27.08.2020 4 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Další báječný díl. Je až udivující, že i po tolika stranách stále baví.
Moc se mi líbilo, že tentokrát byla kniha rozdělena spíše na části a linie Claire a Bree se nemíchali dohromady jako v předchozím díle. Také jsem moc ráda za to, kolik prostoru dostal Lord John

27.08.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh Václava a lidí v jeho blízkém okolí. Paní Mornštajnová nám opět ukazuje, jak i drobná rozhodnutí muhou ovlivnit nejen náš život, ale i životy ostatních. Přestože se příběh čte lehce a příjemně, mám pocit, že je těch příběhů docela dost a ne každý osud bych musela znát k pochopení příběhu

13.06.2020 4 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Trošku naivní příběh, který je na první pohled o lásce. Ale ve skutečnosti je spíše o složitostech rodinných vztahů. Příjemný oddech

13.06.2020 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Od knihy jsem nic velkého nečekala, ale nakonec ve mě vyvolala emocinální bouři. S hlavní hrdinkou jsem prožívala štěstí, smutek, zmatení. Rozhodně jsem jí konečné rozhodování nezáviděla a řákala jsem si, že je to blbá situace, ze které prostě nemůře vybruslit. Nakonec kniha došla k poměrně přirozenému závěru se kterým jsem se ztotožnila

13.06.2020 5 z 5