Draci na hradě Ruinově

Nejneuvěřitelnější příběhy se nemusejí odehrávat v dalekém vesmíru, ani v hlubinách oceánů. Stačí se sehnout a pozorně se zahledět na koberec, kde prožívají své každodenní starosti i radosti Kobercoví lidé. Nebo na smítko prachu vznášející se v průvanu. I tahle nepatrná tečka může být pro někoho stejně velká jako pro nás celá naše planeta. A to už vůbec nemluvíme o tom, co se stane, když se obyčejná jízda autobusem změní ve výpravu napříč dějinami lidstva. Pro Terryho Pratchetta byl už od mládí okolní svět neobyčejně pestrou a neprobádanou krajinou a díky jeho vševidoucím očím si můžeme na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je, když třeba taková želva opustí svou zahrádku a vydá se do pole. Můžeme se setkat s prvním pravynálezcem, vydat se na lov Sněžného muže a zažívat další skvělé příběhy, při kterých se nám bude tajit dech. Protože málokdo má ten dar, aby dospělým vrátil růžové brýle jejich dětství a dětem způsoboval příjemné mrazení spojené s očekáváním neočekávaného, aby v nich jednou provždy zasel pocit, že celý život je jedno krásné dobrodružství - v případě této knihy vše v podobě čtrnácti půvabně hravých fantastických povídek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/395378/draci-na-hrade-ruinove-Z3f-395378.jpg 421

Dragons at Crumbling Castle (2014)

Povídky, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Talpress

Kniha Draci na hradě Ruinově

kuky921

Pěkně zpracovaná kniha s veselými ilustracemi. Některé povídky jsou povedenější některé už méně...

Nifredil

Já se smála. A smála jsem se nahlas. Je to opravdu fantasticky zábavné. Jo a pro děti. Rozhodně to je i pro děti. A taky to moc není Zeměpolocha a vůbec, ani trochu, to nevadí.

T.erez

Tuto knihu je vhodné brát jako knihu pro děti, která potěší i dospělé. Osobně jsem se u povídek pobavila, nicméně kdo by očekával něco podobného Zeměploše, bude téměř jistě zklamaný.

petrarka72
10.12.2018

Povídky, které napsal Terry Pratchett jako náctiletý a k tomu jiný překladatel... Jako by do chuti meruňkového koláče lehce pronikala chuť jádra z meruňkové pecky. Přesto o hvězdu víc než falešnému Falešnému plnovousu.

Eridan
23.08.2018

Kniha je na první pohled jiná, než ty ze série Zeměplocha. Má pevný obal, velký font a spoustu vtipných ilustrací. I obsahem spíše připomíná příběhy o Nomech nebo Nefalšovano kočku. Jsou to Terryho povídky z doby, kdy psal sloupek do novin pro mládež a nebylo mu ani 20 let. Příběhy, jazyk i hrdinové jsou proto jednodušší, než ty ze Zeměplochy. Budete však poznávat tu bezbřehou fantazii a kombinování známých motivů (např. král Artuš, vtipní mniši nebo chybující kouzelníci). Co vás čeká? Cestování v čase, hon na sněžného muže, příběh o prvním pračlověčím vynálezci, nebo o tom, jak Santa hledal práci. Nejvíc si je skutečně užijí děti, pro dospělé to budou oddechové příběhy, které příjemně utečou. Hodnotím 3 hvězdami v porovnání se sérií Zeměplocha, v porovnání s jinými autory si klidně ještě hvězdu přidejte.

smazenaryba
09.08.2018

Moc fajn pre decká aj pre dospelých. Klasické motívy a jednoduchý štýl rozprávania zaberie u detí a kopec narážok a odkazov zasa u dospelých. Trochu som sa bál že pôjde o typický projekt pochybnej kvality, kde sa vydavateľ snaží zarobiť na autorovi ktorý už nežije/nepíše, no ide o poctivú záležitosť ku ktorej sa pristupovalo s láskou a rešpektom. Krásne spracovanie knihy.

Naias
13.04.2018

Raná tvorba sira Terryho Pratchetta je zábavná, plná fantázie a slovných hračiek (ako sa uňho stalo dobrým zvykom), síce akási nevybrúsená a nevyvážená, občas s pointou pôsobiacou ako antiklimax, avšak značne hravá. Asi polovica príbehov sa odohráva v Divnokraji, kde sa stávajú všelijaké magické veci, čo sa však nepozdáva radným pánom, lebo mágiu nie je možné zdaniť. Zato mne sa veľmi pozdával somár Kvik, ktorý toho vedel na somára dosť veľa. Vysvetlil to tým, že na toto zviera ho premenila čarodejnica. Predtým bol žabiak. Predtým ropucha, predtým strom a ešte predtým krásny princ, zakaždým sa totiž pohádal s dákou čarodejnicou. Teda treba uznať, že dokázať sa poškriepiť v podobe stromu je majstrovský výkon. Hoci táto zbierka poviedok majstrovská nie je, i tak je to milé stretnutie s mladšou verziou nám tak dobre známeho a obľúbeného autora.

Silmarien
27.04.2017

Úžasná knižka plná drobných príbehov výborná ako začiatok veľkého fantasy dobrodružstva pre deti. Deti to už bude baviť, dospelých to neunudí, ideálna knižka na spoločné čítanie na dobrú noc. Milé (hoci čiernobiele) ilustrácie a skvelá plejáda výborných nápadov.