VendyBW VendyBW komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihu jsem popravdě četla docela dlouho. Ne že by mne nudila či tak, ale nebylo tolik času. Takže první část knihy jsem četla dlouho a pak jsem se snažila dočíst a zjistit, jak to vše bylo. Samozřejmě se mi zase kniha líbila, všechny detaily, zase jsem si tipla vraha špatně....ale co mě trošku mrzí, tak to byl závěr. Čekala jsem více detailů, více napětí, prostě víc...

08.03.2021 3 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Samozřejmě jsem nejdříve viděla film a ten se mi moc líbil. Po pár letech jsem sáhla po knize a kniha je určitě lepší. Lépe popisuje pocity, dané situace a člověk se lépe sžije s hlavní postavou. Líbí se mi přemýšlení v knize, návrat do minulosti. Pěkné. Po dočtení jsem si film pustila znovu.

12.08.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem měla na doporučení a hezky se četla. Filmy bohužel nezvládám a tak čtu s touto tématikou knihy. Kniha se mi líbila, bylo to napínavé, smutné, bolestné a i sem pozitivní změna událostí. Nevěřila jsem, že takto to nakonec vše dopadne...

12.08.2020 4 z 5

Rebel Rebel Amy Tintera

Když jsem byla v knihovně pro první díl, ptá se mne knihovnice, zda nechci i druhý. Týden poté jsem vracela první díl a půjčovala si druhý (natěšená). I druhý díl se mi moc líbil, líbilo se mi vyprávění z 2 pohledů, ač místy jsem byla popletená, kdo nyní vypráví. Děj nevázl, žádné prodlužování a samozřejmě napínavé. Pěkná kniha. Oba díly skvělé.

12.08.2020 3 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Ač to není přímo styl literatury, který bych si zvolila pro chvíle pohody - četla se mi moc pěkně. Knihu jsem si koupila až po shlédnutí filmu. Moc se mi líbila mapka, tu jsem často používala a pro mou představu vzdáleností byla skvělou pomůckou. Příběh je krásně sepsaný, děj je napínavý a člověk se dozví mnohem více pocitů, trápení a detailů nežli ve filmu. Ale na film se podívám ráda znovu.

15.07.2020 3 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Tak tohle jsem měla hodně rychle přečtené a nemohla jsem se skoro odtrhnout. A šup rychle na další díl Rebel. Pro starší čtenáře to asi nebude úplně to pravé ořechové, hlavní hrdinové jsou mladí, ale i když já nejsem nejmladší - hodně mne kniha vtáhla do děje a četla jsem kdykoliv se dalo.

15.07.2020 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nezklamala, jako žádná kniha od autora. Chvíli trvalo než to nabralo směr a spád, ale vše mělo smysl. Zase super příběh.

18.04.2020 3 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Úžasná série, stojí za přečtení. Příběh mne hodně pohltil a četlo se samo. Děkuji autorovi. Zatím nejlepší, co jsem četla.

03.10.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pohodové čtení, trošku pak zamotané, ale vymotala jsem se. Ideální na dovolenku nebo jen tak. Líbilo se mi.

25.07.2019 3 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Toto bylo trochu jiné kafe, mnohem silnější, než co jsem zatím četla. Autorka krásně píše, ale příběh je velmi emotivní, smutný. Ale určitě přečíst, člověk si pak uvědomí, co má a měl.

06.07.2019 5 z 5

Skleněný les Skleněný les Cynthia Swanson

Po knize jsem sáhla v knihovně. Velmi dobře a rychle se četla, byla napínavá, vtáhla mě velmi brzy do děje. Trošku zklamáním je pro mne závěr. Byl na mě příliš rychlý. Jako thriller ji neberu, zažila jsem kvalitnější thrillery. Ale stojí za přečtení. Moc pěkně napsané, chytlavé a i napínavé.

27.06.2019 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

S první částí knihy jsem se hodně trápila, ale nevzdala jsem to a knížka stála za to. Líbil se mi napínavý děj, uvažování hrdinů a nečekané závěry. Doporučuji.

12.06.2019 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Po knize jsem sáhla už jen kvůli názvu. Kniha se četla pohodově, sama. Pobavila jsem se, příjemná oddychovka. Nic dramatického, na mé cesty do práce autobusem šité na míru.

01.03.2019 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kdysi dávno jsem viděla film, který se mi líbil. Knihu jsem si přečetla až nyní. Film si pamatuji matně. A kniha super. Je to trošku něco jiného než série HH, ale splnilo to očekávání. Skvělý závěr a promyšlenost. Napínavé, nezklamala.

11.02.2019 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Kniha byla hezká, ale na mě příliš zdlouhavá. Ale na tu dobu krásně sepsáno.

05.12.2018 3 z 5

Leguma. Povídky z Chrudimi a okolí Leguma. Povídky z Chrudimi a okolí Ivan Baborák

Příjemné čtení. Sice jsem tuto dobu nezažila, ale knížka mne bavila a zasmála jsem se rošťárnám hochů.

26.09.2018 3 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Kniha se mi pěkně četla, jak jsem se dostala do děje, šlo to samo. Děj je zajímavý, pro ty co neznají. Takový jiný svět, co se prolíná s tím naším. Pěkné a pro mě nové. Děkuji.

19.09.2018 4 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi líbila, v první části se mi pletly osoby. Konec byl skvělý. Ale asi sem čekala více...

06.09.2018 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddechovka, hezky se četlo.

10.08.2018 3 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Moc jsem se na knihu tesila a jsem nadsena. Kdo ma vztah k houbam, urcite lepsi. Hezky psane, ctive a napinave do posledni vety.

19.06.2018 5 z 5