Rebel

Wren 178 si myslela, že se své lidskosti nadobro zbavila už před pěti lety. Když tehdy zemřela a vstala z mrtvých po 178 minutách jako resetka, získala nové užitečné vlastnosti, které z ní učinily dokonalého vojáka Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění (KLEZ). Pak se ale objevil Callum 22 a rázem všechno převrátil vzhůru nohama. Po útěku od KLEZ jsou oba připraveni začít nový život v rezervaci pro resety. Jenže Micah 163, reset, který rezervaci řídí, má temnější plány: chce vyhubit lidi. Všechny. Micah celé roky buduje armádu resetů a nyní je připraven zahájit invazi do měst. Callum je odhodlán lidi chránit. Wren už nechce o boji nikdy ani slyšet. Na jedné staně stojí Micah, na druhé KLEZ. Wren a Callum váhají někde uprostřed mezi nimi. Zdá se, že jim zbývá jen jedna možnost…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270466/rebel-JJg-270466.jpg 4.3124

Reset 2.

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Rebel, 2014

Kniha Rebel

Veronika33

Druhý diel série bol ešte pútavejší ako predchádzajúci, najmä vďaka môjmu obľúbenému striedaniu postáv. Dej bol o poznanie akčnejší a je vidieť, že autorka sa viac rozpísala a vypilovala príbeh. Séria ma príjemne prekvapila a určite si ju niekedy znova prečítam.

Lokina

Druhý díl jsem dočítala s různorodými pocity. Na jednu stranu se mi příběh líbil, mělo to velmi dobrý nápad s resety, povedené akční scény (mohly být delší) a mé oblíbené vyprávění z pohledu alespoň dvou postav.
Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá, zachránila to až následná konfrontace s Micahem, díky tomu se v knize začalo něco dít a nenudilo mě to. Celé Micahovo působení v ději mi přišlo jako nevyužitý potenciál. Podle mého autorka už nevěděla jak dál a zapříčinilo to jen jeho ledabyle ukončený pád.
Závěrečná bitva není nijak propracovaná, ale nabízí to nejlepší z knihy. Očekávaný konec byl trochu sentimentální a Wren s Callumem se chovali přesně jako dva teenageři, kteří nemají nic jiného na práci než se jenom líbat a objímat, zhruba poslední dvě stránky byly fajn a kniha měla sice maličko otevřený, ale zajímavý konec.

VendyBW
12.08.2020

Když jsem byla v knihovně pro první díl, ptá se mne knihovnice, zda nechci i druhý. Týden poté jsem vracela první díl a půjčovala si druhý (natěšená). I druhý díl se mi moc líbil, líbilo se mi vyprávění z 2 pohledů, ač místy jsem byla popletená, kdo nyní vypráví. Děj nevázl, žádné prodlužování a samozřejmě napínavé. Pěkná kniha. Oba díly skvělé.

Ticiana
08.08.2019

Tak druhej dil jsem přečetla v podstatě za den. A musim říct, ze se mi libil vic než první. Střídavě kapitoly Calluma a Wren, hodně akce a pak trosku otevřeny konec, který mi ani nevadil. Bylo to nápadité a líbilo se mi i jakou proměnou prošli hlavní hrdinové. A taky ze série ma jen dva díly.

Ellie23
13.03.2019

Druhý a závěrečný díl série RESET. Po překvapivém prvním díle jsem se ihned vrhla na druhý díl. Je trochu slabší, ale i tak si zachovává čtivost a akci. Ze začátku se v knize nic moc nedělo a museli jsme čekat na nějakou akci. Přišlo mi, že tahle kniha je trochu uspěchaná, například některé boje trvaly maximálně 3 stránky a byly ukončené dříve než začaly. Myslím, že autorka mohla děj trochu protáhnout a vůbec by to neuškodilo. V této knize mlžete vidět jak se postavy postupem času měnily a to se mi líbilo. Celou sérii hodnotím velmi kladně.

Havel0303
13.03.2019

Hodnotila bych to stejně jak Reseta. Málo rozvinutý děj, celkově strohé.

werush
25.02.2019

Knížka mě bavila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout

Bookgirl
21.10.2018

Pokračování mě rozhodně nezklamalo. Knížka byla stejně úžasná, ještě více nabitá akcí a přečetla jsem ji během jediného dne. Líbilo se mi střídání pohledů Wren a Calluma, zamilovala jsem si Addie. Rozhodně fajn knížka o které si myslím, že by si zasloužila mnohem více pozornosti!♥