Reset

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění).
Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem…
-- 1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165301/reset-reset-Kqf-165301.jpg 4.1261

Reset (1.)

The Reset (2011)

Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

PajusenkaB

Velmi originální nápad a opravdu nádherně zpracovaný nápad. Děj je krásně rozložený, knížka nutí číst dál a dál. Ačkoli je tak tlustá, měla jsem ji přečtenou za chvíli. Určitě se zařazuje do mých oblíbených knih a ráda si ji přečtu znovu. Občas mi ovšem vadili romantické pasáže, které byly docela ohrané, nicméně ani to nemohlo pokazit můj dojem z knihy.

jolisek123

Knížka pro mě ze začátku velmi originální, v druhé polovině se to zvrtlo do klasického románku Wren a Calluma, což se ovšem dalo čekat. Také konec knížky byl jaksi moc uspěchaný, jakoby autor měl dopředu určený počet stran, do kterého se musí vejít. Čekala jsem tam více popisu a soubojů. Jinak pro mě velmi hezky napsaná, rychlé čtení na večery:-)

JennieeW

Hrozně dobře se čte... A ten námět je taky dobrý...
Tahle kniha mě dostala ale, ten konec byl vážně moc rychlý.... přijde mi že ještě rychlejší než Callumův reset...

maia

Dobře se čte, zajímavý námět podložen vztahem hlavních hrdinů. Rychlý konec, zkusím druhý díl.

Mark.

Děj byl napínavý, stále se něco dělo. Nechybí akce, trocha detektivky a hororového napětí. Líbilo se mi pojetí postav, nebylo to přehnaně romantické, ale s pevným poutem a to především mezi Wren a Callumem. Z jednoho úhlu se mi konec zdá být useknutý a z druhého ne. Ani nevím jestli se mi chce do druhého dílu. Našli tábor Resetů. Mám obavy, že mohu být druhým dílem zklamaná. No jo, ale to že utekli, k žádnému valnému výsledku s ostatními Resety nikam nevede, takže jo. Jsem zvědavá na druhý díl.

anibeni

Čtivá kniha, dobrý námět, jen konec byl nějaký rychlý...

petra4080

Tohle bylo vážně fajn, obzvlášť když člověk ví do čeho jde. Nápad dobrý, knížka se příjemně čte, nejde o nic hlubokého ale to jsem od této knihy ani nečekala.
Jen ten konec mě trochu zklamal, najednou useknuto a přečti si další díl...

MayaTom

Velmi čtivá kniha. Od začátku mě pohltila. Jediné co mě zklamalo byl konec. V jedné kapitole byl děj, který by vystačil na třetinu kniky. Navzdory tomu hodnotím kladně.

warca

Je to skvělý nápad. Zpracování je sice malinko horší, ale rozhodně mě kniha nenudila a nezklamala.

Ailee

Četla jsem kdysi dávno a ještě teď si vzpomínám, jak jsem špačkovala, že s vydáním druhého dílu tak otálejí. Když jsem se ho konečně dočkala, chtěla jsem si to dát pěkně od začátku, i když mi spousta věcí z děje v hlavě uvízla hned napoprvé, což samo o sobě značí, že mě to muselo tenkrát zaujmout. A líbilo se mi to i teď, třebaže jsem věděla, co mě čeká. Mělo to takové příjemné vyrovnané tempo, člověk se u toho i zasmál a Calluma si snad nejde neoblíbit:-D Ano, je to typická YA dystopická knížka, ale co naděláme:-)

WallopX

Knize jsem musela dát 5★. Klidně bych jí dala více.
Stihla jsem ji přečíst za 1 den a nemohla od ní odtrhnout oči. Vážně doporučuji.

lulu28501
10.11.2016

Super kniha.
Miluji takovéhle knihy.
Doporučuji přečíst.
Nutně potřebuji další díl :D

Melcrovka
18.10.2016

Váhala jsem v hodnocení mezi 2-3 hvězdami. Líbila se mi série Divergence Veronicy Roth, tak jsem si chtěla přečíst jinou distopii. No a zjistila jsem, že je to jak přes kopírák. Je to náctiletá love story s bojovými scénami a vzpourou proti systému. Navíc je to stejně jak divergence psáno z pohledu hlavní dívčí postavy a psychologie tam určitě není nijak dobře propracovaná. Dívka je na začátku popisovaná jako "ledová a bez citů", ale nějak podivně rychle se toto téměř skokově mění. Respektive ani na začátku jsem tu chladnost hlavní hrdinky z textu nepociťovala.
Kniha je ovšem čtivá, opravdu odpočinková. Příběh je totiž tak jednoduchý, že u toho opravdu nemusíte vůbec přemýšlet a nechávat si čas na "vstřebávání", jak to u hutnějších děl u mě bývá.

Arocrynn
16.10.2016

Skvělý nápad, ale...
(Pozor, následující text obsahuje "bojler", protože bez spoilování to u této knihy ani nejde.)
Máme tady virus, který dokáže oživit některé mrtvé; virus způsobí, že čím později se po smrti probudíte, tím jste zdatnější, rychlejší, snadněji a rychleji regenerujete svoje zranění apod., na druhou stranu za to zaplatíte oslabením (možná až ztrátou) emocí, schopností empatie atd. Když jste měli "resetí smůlu", tak jste se probudili do 60 minut po smrti a zas tak moc se od obyčejných lidí nelišíte. Dobře. Jsou to jasná a jednoduchá pravidla: virus - reset - starší reset - více schopností - méně emocí...
Potom tady máme dívku, která se resetovala po 178 minutách - a v celé knize nepotkáte "staršího" reseta! Na začátku nám ji autorka vykresluje jako nekompromisního, výkonného a bezkonkurenčního zabijáka, který sice má základní pocity (vždyť není robot a autorka nikdy nenapsala, že nemají vůbec žádné emoce), ale kvůli viru jsou takové nemastné, neslané, spíše "zvykové" než uvědomělé. Jenže! Najednou se tam objeví "resetí štěně" (jak jinak, když byl mrtvý jen trapných 22 minut) a našemu emočně plochému zabijákovi číslo 178 stačí pohled do hlubokých hnědých očí, na čokoládově hnědou kůži a (v dané situaci až) na přiblblý úsměv štěněte a stává se z ní uzlíček nervů, který se utápí ve sladko růžovém emočním žužu vlastních hormonálních bouří. Eeee??? Kde se stala chyba?! To už ten virus nepůsobil? Nebo jej "vypotila" při pohledu na to štěně? Bože!!
Tak mám dojem, že jsem koupí knihy dostala Kinder vejce, takové dva v jednom. První polovina knihy je pěkná dystopie s originálním námětem. Ta druhá je červenou knihovnou pro náctileté, kteří ještě věří, že z každé pusy se jim budou rosit kosti a běhat ledové pilky po zádech (nebo to bylo mrazení??).
Rozumím, autorka se rozhodla pro dobře vymyšlenou dystopii, jenže se nedokázala vymanit z mladistvého patosu a najednou potřebovala někde udat ty úžasně vymyšlené věty o "hlubokém pohledu do očí, mrazení v zádech a něžných dotycích" - a možná z nedostatečné zkušenosti to celé nedokázala ukočírovat. Škoda, kniha mohla být mnohem, mnohem lepší. Rozhodně na to měla!

Frajerka
10.10.2016

Nádherná kniha! Jen co jsem ji otevřela a přečetla si prvních pár slov, byla jsem nemilosrdně vcucnuta a vtažena do děje. Realita pro mě přestala existovat. Námět mi připadal originální a celé se to četlo hodně rychle. Má to sice skoro 400 stran, ale mně to připadalo sotva jako 200 :) Ani jsem se nenadála a byla jsem zase vyvrácena do všedního života, kde jen čekám, až si budu moct zajít do knihovny pro pokračování :)

LusSyNDA
19.09.2016

Hezká kniha, připomínala mi trochu Divergenci :-) Prostředek byl strašně dlouhý, nejvíc se mi líbil konec knihy, ale oproti prostředku byl zase strašně rychlý :-(

Pajuška59
14.09.2016

Tato kniha je opravdu skvělá. Hned při první kapitole mně vtáhla do děje a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kniha není psána nějak složitě a je vhodná k odpočinkovému čtení. Všem doporučuji si ji přečíst :)

hlina
13.08.2016

Velmi čtivé, jen trochu jednoduchá dějová linka.

AjinQa
11.08.2016

Opravdu úžasná kniha. Konečně nějaký nový námět, který je originální. Kniha se dobře četla, hlavní hrdinka byla příjemná. I vedlejší postavy se mi líbily. Doporučuji, 5*.

RiverSong
28.06.2016

Skvělá kniha. Velmi mě zaujal ten originální nápad. Už se těším na další díl, který se právě chystám číst. Doporučuji.

CHESS
02.06.2016

Úžasná knížka s bezvadným námětem. Dívka bez emocí, vycvičená k zabíjení a plnění příkazů. Na všechno zapomíná, když se do děje zaplete kluk. Jak jinak :) Rozhodně stojí za přečtení :)

Damonka18
29.04.2016

Reset. Na začátku bez emocí a kamarádů. A na konci skoro lidskou osobou a s láskou. Wren Stoosmasedmdesátka se za celou knihu změninla k nepoznání. Callum a Wren kdo by to řek že? :D

Zatím moje nejlepší kniha o rebélii. Ale líbilo by se mi kdyby autorka napsala povídku o Wren nebo dalších ( jěště před Resetem). Knize bych mohla dát tých hvězdiček víc než pět. Zaslouží si víc.

Black-stars
26.04.2016

Dávám obvykle knize cca 5 kapitol aby mě zaujala, tato nepotřebovala ani 3. Téma je neotřelé a zajímavé, je i napínavé a plné akce. Jediné co mi trochu vadilo bylo to jmenování čísly psané slovy (Wren - sto-osmasedmdesát) - přišlo mi to staromódní a těžko stravitelné (to psané číslo). Jinak se mi kniha moc líbila a oblíbila jsem si obě hlavní postavy... Jdu hned na dvojku (sice v angličtině ale snad mě to nezklame). Knihu doporučuji :-)

monz
30.03.2016

Teda to byla docela jízda. Dle anotace jsem nečekala, že mě příběh takto zaujme. Ale je to psáno lehkým stylem. Ke konci nám příběh trochu "sládne", ale i tak jsem zvědavá na dvojku. Oddechovka na dovolenou, jako vyšitá.

Nasko
16.03.2016

Reset je celkem dobře napsaná kniha a námět je z toho originálnějšího soudku, postavy také fajn... Ale nedokážu se přenést přes primitivní a přímočarý děj. Všechno jde vždy podle plánu, nikde žádný výrazný zádrhel... Působí to strojeně a nepřirozeně. Škoda.

Terezkaa69
09.01.2016

Kniha s velmi originálním nápadem. Zaujala mě, ale nemám chuť si ji přečíst znova. Knihu jsem přečetla za tři dny jedním dechem ale konec se mi moc nelíbil. Přeslazený, zvláštní.

baru.p
28.12.2015

Hezký nápad, ale podle mě málo rozvedený. Jednoduše napsané, kniha se mi hezky četla.

martinasudová
06.11.2015

Četla se mi velmi dobře...první polovina lepší, než druhá. Na mě trošku přeslazený konec.

Neme
03.11.2015

Velmi čtivá a napínavá kniha, která ke konci nepatrně ztrácí na dramatičnosti a na napětí. Jinak velmi akční a úžasná. Postavy jsou prokreslené a myslím, že si je mnoho čtenářů zamiluje :)

spaceblood
15.10.2015

Kniha dobrá . Mě osobně bavila víc ta první část knihy která se odehrává v KLEZu.Jinak oceňuji originální nápad (nikdy nepochopím kde na tohle spisovatelé chodí :) ) Každopádně je to moje první kniha kdy někdo vstane z mrtvých a není upír , nebo zombík. Jinak můžu jedině doporučit .

zmrtvýchvstání

Amy Tintera