Reset

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem… -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/165301/reset-reset-Kqf-165301.jpg 4.1341

Reset (1.)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Reboot

Kniha Reset

Ticiana

Wren a Callum supr. On se mi teda pozdával vic. Kniha je hodně ctiva. Nechybí akce i kdyz zrovna ta poslední mohla byt popsána do větších detailu. Pribeh se mi libil ale nebyla jsem z něho úplně paf proto 4*. A ted na druhej dil.

Maitter

Nedočteno. Nakolik zajímavý, natolik nepromyšlený námět; emotivně popsaná „absence emocí“ (já vím, Star Trek – obzvlášť Enterprise – to u Vulkánců dělá také, ale to Tinterovou neospravedlňuje); po zhltnutí tisíce a jedné dystopie mě odradila předvídatelnost.

mrousek

Chvilku mi trvalo, než jsem se ke knize dostala, neboť jsem od ni měla nízké očekávání, ale abych byla upřímná, překvapila mě. Wren a Callum byla úžasná dvojice a já si naprosto vychutnávala jejich popichování, humor a dokonce i ty těžší časy.
Ale abych byla upřímná, spoustu věcí mi tam nedávalo smysl, často mi přišlo, že závěry byly příliž ukvapené a nezlobila bych se, kdyby spoustu věcí bylo podrobněji popsáno.
Nicméně tak či onak příběh doporučuji.

Ellie23

Resetu jsem se dlouho vyhýbala, měla jsem tuhle knihu koupenou už téměř rok. Dostala jsem se k ní teprve teď a vlastně vůbec nechápu, proč jsem ji tak dlouho nechtěla číst. Tahle kniha byla jedno velké překvapení. Příběh je neuvěřitelně čtivě napsaný a je napsaný pouze z pohledu Wren, což mi vyhovovalo. Už od začátku byla nějaká akce takže nemusíte čekat do strany 100 než se kniha rozjede. Co se týče postav, tak Calluma jsem si zamilovala. Wren mi byla také sympatická, spoustě lidí na knize vadilo to, že Wren byla na začátku knihy bezcitný vraždící nástroj, který plní každý rozkaz a postupem času se to změnilo hlavně díky Callumovi, ale mně to takhle vyhovovalo. Nemohu této knížce nic vytknout a určitě doporučuju.

Havel0303

Téma hodně podobné sérii Divergence. Nic moc děj, spíš to bylo moc předvídatelné. Bylo to málo popsané a celkově strohé.

makul

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Těším se na druhý díl.

šneki
20.10.2018

Moc jsem od této knihy nečekala, ale byla jsem příjemně překvapená, jak dobře se mi četla. Navzdory lehce naivnímu příběhu mě to opravdu bavilo.

trudoš
25.09.2018

Naběhl jsem si podobně jako v případě knihy Loď mezi hvězdami, jenže tentokrát zcela dobrovolně. Ať se totiž Reset tváří jak chce, pořád zůstává romantickou sci-fi pro dospívající, a je třeba k tomu takhle přistupovat. Především proto, že Amy Tintera kašle na logiku a svět si přizpůsobuje vlastním potřebám, což se odráží už v základním motivu resetů, tj. oživlých a vylepšených, kteří mají být bez citů. Jenže emocí je tu jako hub po dešti, až si jeden říká, jestli soudruzi z USA neudělali někde chybu ve výpočtech. Nemluvě o tom, že autorka opomíjí fakt, že nenávist, vztek i rozhořčení, patří taky do množiny.
Zápletka románu je pak prostinká, jak jen může být - „bezcitná“ resetka se zamiluje do „city“ disponujícího reseta a společně pak unikají před „bezcitnou“ korporací, jež svírá v pařátech celé lidstvo. Příběh končí v okamžiku, kdy hrdinové převlečou kabáty, a pokračování příště. Za tohle jsem zaplatil 399 Kč? Nebýt nepopiratelné čtivosti, rozbrečel bych se nad vyprázdněnou peněženkou.

Scarlet
Scarlet