Reset

Před pěti lety byla dvanáctiletá Wren Connollyová třikrát střelena do prsou. Po 178 minutách vstala z mrtvých jako resetka: silnější, rychlejší, odolnější a bez emocí. Čím déle jsou totiž reseti mrtví, tím méně v nich zůstává po oživení lidského. Wren 178 je nejnebezpečnější reset v Texaské republice. Nyní ve svých sedmnácti letech slouží v polovojenské jednotce společnosti KLEZ (Korporace pro lidskou evoluci a zalidnění). Wren je jako zkušená bojovnice pověřena výcvikem nových resetů, ale její poslední nováček – Callum Reyes – je nejhorší, jakého kdy viděla. Callum byl oživen 22 minut po své smrti, a tak prakticky zůstal člověkem. Má příliš pomalé reflexy a nepatřičné otázky a jeho nikdy neuvadající úsměv vyvádí Wren z miry. Pořád však odpovídá za jeho výcvik. Když Callum odmítne splnit rozkaz, dostane Wren poslední šanci ho srovnat – jinak ho bude muset zlikvidovat. Wren dosud vždy uposlechla každý rozkaz a ví, že když se vzepře, bude také zlikvidována. Ale zároveň se nikdy necítila tak živá jako s Callumem… 1. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165301/reset-reset-Kqf-165301.jpg 4.1370

Reset 1.

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

Reboot, 2013

Kniha Reset

Lokina

Jak zde uvádějí předešlí uživatelé, kniha je opravdu čtivá a má zajímavé téma. Kniha je cílena pro mladší ročníky než jsme já a v příběhu se to hodně odráží. Do první poloviny knihy to bylo vážně dobré, ale začalo se to lámat po útěku hrdinů. Po tom to začalo být až moc romantické a naivní. Zachraňovalo to jen, že tento úsek byl aspoň doplněn o nějakou akční scénu.
Wren se ze začátku sice jevila jako ledový zabiják, ale jen co poprvé zahlédla Calluma, se tato maska začala rozpadat a stala se z ní jen teenagerka (co má speciální schopnosti) zahlcená pocity a myšlenkami, které jsou pro tento věk typické.
Závěr byl napínavý a líbil se mi, ale akce mohla být více rozvedená.
Najde se tam i pár věcí, které by chtěly dovysvětlit, snad ve druhém díle najdu odpovědi.

VendyBW
15.07.2020

Tak tohle jsem měla hodně rychle přečtené a nemohla jsem se skoro odtrhnout. A šup rychle na další díl Rebel. Pro starší čtenáře to asi nebude úplně to pravé ořechové, hlavní hrdinové jsou mladí, ale i když já nejsem nejmladší - hodně mne kniha vtáhla do děje a četla jsem kdykoliv se dalo.

04.06.2020

Čtivé,
Škoda, že ke konci jde jenom o romantickou frašku...

heliiinka
25.04.2020

Nápad s resety je tak skvělý! Atmosférou mi to připomínalo Divergenci a oboje mě hodně bavilo.
ALE záporáci nebyli pořádně záporní, nebo nám neřekli, proč jsou vlastně záporní. Jak psal někdo níže, bylo to vykonstruované a postavy neměly motiv pro to, co dělaly.
Přesto je to nesmírně čtivé a ještě jednou nápad resetů mě fakt baví.

ComicGuy899
15.04.2020

Solídne béčkové sci-fi, ktoré sa na nič nehrá.

Nič nového nepredvedie, ale ani neurazí.

Pani spisovateľka si jednoducho našla svoj štýl, ktorým si k sebe pritiahne nejakú určitú skupinu knihomoľov, ale širokú verejnosť neosloví. Čo vyslovene neznamená, že je kniha zlá.

Práve, že naopak.

Mne osobne sa kniha páčila a s radosťou som si prečítal aj pokračovanie.

Lenže to je len môj názor.

Je to pre mňa tak špecifický nápad, že ho poriadne neviem opísať. Príbeh má niečo, čo väčšina bestsellerov nemá. Je skromný. Možno aj preto mi príde tak pútavý. Nehrá sa na žiadne Hry o Život či Divergenciu. Proste rozpráva príbeh o dievčati, čo ožila po 178 minútach snažiac sa zaškoliť do svojho "oboru práce" nováčika, ktorý narozdiel od nej má ešte priveľa citov.

Škoda, že ta séria skončila tak skoro.

Ktovie ako by sa s tým Pani Tinterová vyhrala, keby to bolo dostatočne ocenené.

Nič sa, ale nemení na tom, že je to zručne napísaná kniha s dobrým príbehom, len nechápem, prečo to tak málo ľudí pozná.

Za mňa plná spokojnosť a môžem len odporúčať...

Kacennnka
03.11.2019

Takže prostředí se mi fakt líbilo a i ten nápad byl fajn. Vlastně se to četlo fakt super a zároveň to odsýpalo. Nicméně jsem si ale ke konci uvědomila, že zas tolik se toho nestalo, nic nevysvětlilo, Wren a Callum mi byli úplně ukradení a celkově to nebyla zas taková jízda, jako jsem čekala. Prostě postavy neměly moc důvody dělat to, co dělaly, celé to bylo uměle vykonstruované a byla tam řada detailů, místo kterých mohlo být nějaké rozumné vysvětlení.

Ticiana
06.08.2019

Wren a Callum supr. On se mi teda pozdával vic. Kniha je hodně ctiva. Nechybí akce i kdyz zrovna ta poslední mohla byt popsána do větších detailu. Pribeh se mi libil ale nebyla jsem z něho úplně paf proto 4*. A ted na druhej dil.

Maitter
21.07.2019

Nedočteno. Nakolik zajímavý, natolik nepromyšlený námět; emotivně popsaná „absence emocí“ (já vím, Star Trek – obzvlášť Enterprise – to u Vulkánců dělá také, ale to Tinterovou neospravedlňuje); po zhltnutí tisíce a jedné dystopie mě odradila předvídatelnost.