Veňa2 Veňa2 komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Opět skvělá knížka od Jojo Moyes

02.04.2024 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Jedna z nejlepších knih s válečnou tématikou. Ze začátku jsem byla lehce zmatená z postav, ale rychle jsem se v rodokmenu zorientovala :) Kniha se četla sama, opravdu výborně napsaná a příběh strhující. Jsem ráda, že nakonec vše dobře dopadlo (v rámci možností samozřejmě). Top!

10.02.2023 5 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Kniha, která přiblíží život Bohuslava a a Jany ,,po Miladě''. Těžko si představit, co museli nejbližší lidé Milady a samozřejmě samotná Milada, vytrpět. Nedokážu si ani představit, že bych se nemohla s mou mámou naposled rozloučit, obejmout se. Díky bohu, že komunistický stát je již minulosti, i když je nehorázné, že aktuálně máme ve vládě KSČM!!
Tyhle typy knih by měly být povinnou četbou, aby se taková tragédie už nestala. Z celého příběhu je mi úzko, ale bohužel to je smutným příběhem, který tuhle rodinu postihl. :(
Nicméně v knize se našlo pár gramatických chyb, za to hvězdička dolů.

01.06.2021 4 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Kniha plná moudrosti, ale také humoru. Těžší na čtení, nejedná se o oddechovku, ale to jsou všechny seberozvojové knihy. Kdo má blízko k Dalajlámovi nebo tomuhle ,,směru myšlení'', tak rozhodně doporučuji :)

27.04.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha mě velmi bavila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nicméně konec byl lehce předvídatelný. Kniha Nevítaný host je lepší. :)

27.03.2020 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Musím jet do Kodaně! Kniha se četla sama, nádherný příběh pro všechny romantické duše. :)

05.12.2019 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Krásný romantický příběh, pro všechny romantické duše. Jelikož miluju Paříž, tak se mi kniha líbila o to víc. Stran by stačilo méně, to je pravda.

27.11.2022 4 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

(SPOILER) To, co prožil tento lékař, je pro mě nepředstavitelné a díky bohu aspoň lehce happy end v podobě shledání se s manželkou a dcerou. :(

21.09.2021 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Skvěle napsaná kniha.

21.09.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první přečtená kniha od Roberta Bryndzy a rozhodně ne poslední. Kniha se četla sama, za dva dny jsem ji měla přečtenou. Bratra jsem do poslední chvíle vůbec nepodezřívala. Výborná kniha.

02.10.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Výborná kniha.

02.11.2018 5 z 5

999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu 999: Neobyčajné ženy z prvého židovského transportu zo Slovenska do Osvienčimu Heather Dune Macadam

Ze zacatku jsem se v tolika jmenech ztracela, ale skvele napsana kniha a jako vetsina knih z teto doby je velmi smutna.

21.11.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Oper skvela kniha od teto autorky, neodlozitelna. Ke konci knihy uz to bylo predvidatelne, zadny velky sok a odhaleni.

19.04.2023

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

(SPOILER) Ze začátku mě kniha moc nechytla a četla jsem ji celkem dlouho. Cca od půlky začal být příběh zajímavý, ke konci jsem stále doufala, že se Werner vrátí a prožijí s Marií společný život. Zbytečně dlouhá kniha.

22.09.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Opět výborná kniha, která vtáhne do děje hned na začátku a jen tak nepustí. Takový konec jsem nečekala ani náhodou. Doporučuji!

02.10.2019 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

První kniha od Jojo Moyes, která mě vůbec nebavila. Začátek se neskutečně táhl. V půlce jsem zalistovala na poslední stránky, abych se dozvěděla jak příběh dopadl a víc se k ní nevrátím.

02.10.2019 2 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Výborný a čtivý příběh! Velmi napínavé s nečekaným koncem.

02.11.2018 5 z 5

Tátovi a taky mámě Tátovi a taky mámě Vanda Schreierová

Knihu jsem ,,ukradla'' manželovi, abych si ji taky mohla přečíst. Je krásně a srozumitelně napsaná, rozhodně si koupím i knihu Mámě :)

25.10.2022 5 z 5

Hon na Escobara Hon na Escobara Steve Murphy

(SPOILER) Kniha je fajn tak od druhé poloviny, v první polovině knihy je popsán život obou agentů hodně podrobně. Což je zajímavé, ale řekla bych, že všechny čtenáře zajímá spíš hon na Pabla než jejich život :D

28.04.2022 4 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Kniha trhá srdce, je to až neuvěřitelné čeho byli lidé schopní :( moc smutné příběhy, některé pasáže hodně kruté, avšak reálné. Je to úžasná kniha, která mě hodně zasáhla. Ze začátku jsem měla trošku zmatek v rodinách a v tolika jménech. Čekala jsem happyend aspoň u jedné ze tří hrdinek v podobě setkání s manželem. Bohužel.

02.10.2019 5 z 5