Kniha radosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeho Svätosť Dalajlama a arcibiskup Desmond Tutu sa raz začali rozprávať o veľmi dôležitej téme – o radosti. Obaja nositelia Nobelovej ceny za mier, významní duchovní majstri a morálni vodcovia našich čias sú známi aj tým, že sú to najnákazlivejší šťastní ľudia na svete. Túto knihu si od začiatku predstavovali ako trojposchodovú narodeninovú tortu: ich vlastné príbehy a ponaučenia o radosti, najnovšie zistenia v náuke o hlbokom šťastí a denných tréningoch, ktoré vychádzajú z ich vlastných citových a duchovných skúseností. Obaja si prešli veľkými osobnými i politickými nepriazňami, a obaja sú tu pre čitateľov, aby sa s nimi podelili o vlastné príbehy zápasov a znovuzrodenia. Teraz, obaja osemdesiatnici sa chcú vyznať z toho najdôležitejšieho – teda skutočnosti, že aby ste boli radostní, musíte tešiť ostatných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328269/kniha-radosti-T63-328269.jpg 4.681
Žánr
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Noxi
Orig. název

The Book of Joy, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Kniha radosti

Přidat komentář
Veňa2
27. dubna

Kniha plná moudrosti, ale také humoru. Těžší na čtení, nejedná se o oddechovku, ale to jsou všechny seberozvojové knihy. Kdo má blízko k Dalajlámovi nebo tomuhle ,,směru myšlení'', tak rozhodně doporučuji :)

mybrave
18. dubna

Kniha plná moudrosti, laskavosti a nutí k zamyšlení. Jde o záznam rozhovorů Jeho Svatosti Dalajlámy a arcibiskupa Desmonda Tutu. Rozebírají to co jim přináší radost a co lidem brání radost prožívat. Vlastně co brání lidem prožívat naplněný život. Pro mě osobně jde o úžasnou ukázku tolerance, kde se setkávají dvě náboženství bez jakékoliv zášti. Oba ctění muži jsou schopni si ze sebe dělat legraci, přátelsky se škádlit a kniha je ukazuje i jako obyčejné lidi.


mončičák434
19. ledna

Mnoho starostí a málo radosti? V knize zjistíme, že s laskavostí, humorem a tolerancí sdílené starosti už nemusí být starostmi a sdílená radost může pomoci zlepšit náladu i ostatním. Kniha radosti přečtena, přečtena mnohokrát a pokaždé v ní najdu to, co momentálně potřebuji.

Terezz1
19.10.2020

Velmi moudrá, laskavá kniha plná jedinečných rozhovorů dvou svatých mužů, se zajímavým cvičením radosti na konci. Myslím, že se k ní ještě určitě vrátím.

Niu
18.08.2020

Pro mne netypická forma rozpravy. Bavilo mě, s jakou lehkostí autor zachytil rozhovory dalajlámy a arcibiskupa, s jakou lehkostí oni mluvili o radosti i bolesti. Uklidňující čtení okořeněné humorem, který vyvažoval ta těžká a smutná témata, která doprovázely životy hlavních představitelů, ale i celého světa. Jak jsme malincí, když se podíváme na lidstvo jako na celek. Určitě bych ráda aspoň zprostředkovaně přes internet i knihy dál poznávala tyto osobnosti. Oceňuju na závěr cvičení, jak si vnést do života víc radosti. Zdravím všechny, kteří usilují o lepší svět :o)

marprot
30.07.2020

Velmi inspirativní kniha, která nabízí klid. Plná hluboce pravdivých myšlenek, které by si každý měl položit. Určitě se vyplatí ji přečíst, alespoň některé části, s časovým odstupem znova. Určitě se ale nejedná o knihu na jeden večer. To by byla škoda.

Petrush
17.05.2020

Velmi pěkná, pozitivní, inspirativní kniha o tom, jak v životě prožívat více radosti. Myslím, že kdyby se člověku podařilo aplikovat byť jen pouhé jedno procento přečtených doporučení, tak už jen to určitě povede k větší spokojenosti.

Hawkey
28.04.2020

Jsem spokojená. Rozhovory o radosti a o jejím praktikování v běžném životě. Lépe se vstřebají, pokud jsou čteny dávkovaně.
Myslím, že pokaždé, když knihu otevřete - znovu a znovu - v ní najdete něco nového, co vás může inspirovat.

1