Kniha radosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jeho Svätosť Dalajlama a arcibiskup Desmond Tutu sa raz začali rozprávať o veľmi dôležitej téme – o radosti. Obaja nositelia Nobelovej ceny za mier, významní duchovní majstri a morálni vodcovia našich čias sú známi aj tým, že sú to najnákazlivejší šťastní ľudia na svete. Túto knihu si od začiatku predstavovali ako trojposchodovú narodeninovú tortu: ich vlastné príbehy a ponaučenia o radosti, najnovšie zistenia v náuke o hlbokom šťastí a denných tréningoch, ktoré vychádzajú z ich vlastných citových a duchovných skúseností. Obaja si prešli veľkými osobnými i politickými nepriazňami, a obaja sú tu pre čitateľov, aby sa s nimi podelili o vlastné príbehy zápasov a znovuzrodenia. Teraz, obaja osemdesiatnici sa chcú vyznať z toho najdôležitejšieho – teda skutočnosti, že aby ste boli radostní, musíte tešiť ostatných....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328269/kniha-radosti-CcH-328269.jpg 4.535
Žánr:
Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Noxi
Orig. název:

The Book of Joy (2016)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (13)

Kniha Kniha radosti

Přidat komentář
hany77
15. dubna

Kniha plná míruplnosti, lidského pochopení, krásného a vzácného přátelství, pravdy a respektu k ostatním světovým náboženstvím...zaslouží si při čtení opravdu 100% pozornost, soustředit své myšlenky na text a obohatit tak svůj vnitřní svět o laskavost těchto dvou náboženských ikon. Slova jdou přímo ze srdce a tam vám i zůstanou...

monika9313
11. března

Kniha obsahuje několik velice pěkných mouder, jen možná až příliš často v knize opakovaných...
Doporučuji všem, kteří na sobě pracují...

barcc85
06.12.2018

Jednou větou:
Veliké pohlazení na duši!

aleska
23.10.2018

Kdybych měla skončit na pustém ostrově a směla si vzít jedinou knihu, byla by to tato. Tolik příběhů, věcí k zamyšlení, námětů pro vlastní růst pohromadě a zároveň podané velice přístupně a lidsky s pochopením pro naše slabosti a nedostatky. Pro mě je tato kniha oslava lidství a asi je nejlepší, co jsem zatím četla.

michal6111
18.09.2018

Krásná kniha, plná moudrosti, skromnosti, humoru, o lásce, o radosti a krásné životní fosofi.. Velice mne zaujala Dalajlámova odpověď na otázku: "Které náboženství je na světě to nejlepší?", odpověděl: "To které z Vás udělá lepšího člověka".

d.p.
15.09.2018

Dalajlama je nepochybně světová morální autorita a jeho etika je naprosto úžasná. Trochu prorocky mi zněla jedna ze závěrečných vět, která sdělovala, že náboženství už jsou tak trochu přežitá a aktuální jsou již jen na některých místech. Mnohem více než dogmata a bájné příběhy by si ve vyspělém světě mohla najít místo tato aplikovatelná etika pro všechny. Jsem rád, že ve čtenářské výzvě byla letos kategorie žánru, který běžně nečtete, protože to bylo nečekaně příjemné počtení.

Novotny79
27.06.2018

Nádherná kniha dvou moudrých mužů, plná humoru, ale i vážných témat. Vřele doporučuji.

sophie985
01.04.2018

Kniha je psychologická, filozofická a zároveň aj duchovná, veľmi príjemné čítanie s postrehmi na zamyslenie