Kniha radosti

Jeho Svätosť Dalajlama a arcibiskup Desmond Tutu sa raz začali rozprávať o veľmi dôležitej téme – o radosti. Obaja nositelia Nobelovej ceny za mier, významní duchovní majstri a morálni vodcovia našich čias sú známi aj tým, že sú to najnákazlivejší šťastní ľudia na svete. Túto knihu si od začiatku predstavovali ako trojposchodovú narodeninovú tortu: ich vlastné príbehy a ponaučenia o radosti, najnovšie zistenia v náuke o hlbokom šťastí a denných tréningoch, ktoré vychádzajú z ich vlastných citových a duchovných skúseností. Obaja si prešli veľkými osobnými i politickými nepriazňami, a obaja sú tu pre čitateľov, aby sa s nimi podelili o vlastné príbehy zápasov a znovuzrodenia. Teraz, obaja osemdesiatnici sa chcú vyznať z toho najdôležitejšieho – teda skutočnosti, že aby ste boli radostní, musíte tešiť ostatných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328269/kniha-radosti-T63-328269.jpg 4.681
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Noxi

The Book of Joy, 2016

Kniha Kniha radosti

Veňa2

Kniha plná moudrosti, ale také humoru. Těžší na čtení, nejedná se o oddechovku, ale to jsou všechny seberozvojové knihy. Kdo má blízko k Dalajlámovi nebo tomuhle ,,směru myšlení'', tak rozhodně doporučuji :)

mybrave

Kniha plná moudrosti, laskavosti a nutí k zamyšlení. Jde o záznam rozhovorů Jeho Svatosti Dalajlámy a arcibiskupa Desmonda Tutu. Rozebírají to co jim přináší radost a co lidem brání radost prožívat. Vlastně co brání lidem prožívat naplněný život. Pro mě osobně jde o úžasnou ukázku tolerance, kde se setkávají dvě náboženství bez jakékoliv zášti. Oba ctění muži jsou schopni si ze sebe dělat legraci, přátelsky se škádlit a kniha je ukazuje i jako obyčejné lidi.

mončičák434

Mnoho starostí a málo radosti? V knize zjistíme, že s laskavostí, humorem a tolerancí sdílené starosti už nemusí být starostmi a sdílená radost může pomoci zlepšit náladu i ostatním. Kniha radosti přečtena, přečtena mnohokrát a pokaždé v ní najdu to, co momentálně potřebuji.

Terezz1
19.10.2020

Velmi moudrá, laskavá kniha plná jedinečných rozhovorů dvou svatých mužů, se zajímavým cvičením radosti na konci. Myslím, že se k ní ještě určitě vrátím.

Niu
18.08.2020

Pro mne netypická forma rozpravy. Bavilo mě, s jakou lehkostí autor zachytil rozhovory dalajlámy a arcibiskupa, s jakou lehkostí oni mluvili o radosti i bolesti. Uklidňující čtení okořeněné humorem, který vyvažoval ta těžká a smutná témata, která doprovázely životy hlavních představitelů, ale i celého světa. Jak jsme malincí, když se podíváme na lidstvo jako na celek. Určitě bych ráda aspoň zprostředkovaně přes internet i knihy dál poznávala tyto osobnosti. Oceňuju na závěr cvičení, jak si vnést do života víc radosti. Zdravím všechny, kteří usilují o lepší svět :o)

marprot
30.07.2020

Velmi inspirativní kniha, která nabízí klid. Plná hluboce pravdivých myšlenek, které by si každý měl položit. Určitě se vyplatí ji přečíst, alespoň některé části, s časovým odstupem znova. Určitě se ale nejedná o knihu na jeden večer. To by byla škoda.

Petrush
17.05.2020

Velmi pěkná, pozitivní, inspirativní kniha o tom, jak v životě prožívat více radosti. Myslím, že kdyby se člověku podařilo aplikovat byť jen pouhé jedno procento přečtených doporučení, tak už jen to určitě povede k větší spokojenosti.

Hawkey
28.04.2020

Jsem spokojená. Rozhovory o radosti a o jejím praktikování v běžném životě. Lépe se vstřebají, pokud jsou čteny dávkovaně.
Myslím, že pokaždé, když knihu otevřete - znovu a znovu - v ní najdete něco nového, co vás může inspirovat.