Valentine Valentine komentáře u knih

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Po přečtení jsem okamžitě zapomněla o čem to bylo, ač se to četlo pěkně.

24.07.2013 2 z 5

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Jednoduše okouzlující.

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Úžasný, dojemný a velice silný příběh, který by měl být rozhodně v povinné četbě. Moudrost obsažená v téhle pohádce by se měla nechat vepsat do nebe.

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Hodně originální knížka, moje první od Murakamiho, která mě donutila chtít si jich od něj přečíst co nejvíc. Prostě člověka nepustí - pořád si u ní tak přemýšlíte a přemýšlíte až se vám ani nechce přestat...

24.07.2013 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

K maturitě jasná volba - přečteno za chviličku, vtipné, čtivé, jednoduché.

Proměna Proměna Franz Kafka

Strhující, neotřelé, ke konci opravdu hodně smutné. Bylo mi chudáka Řehoře nekonečně líto. A Kafky taky... Výborné dílo.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Oblíbená knížka mého dětství. Sice si už vůbec nepamatuju o čem je, ale vím, že je perfektní :)

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Člověka to donutí se na chvilku zamyslet nad sebou samým, i nad celým světem. Skvělá myšlenka podaná příjemným způsobem.

24.07.2013 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Jelikož už jsem byla od Kinga zvyklá na poněkud "silnější kafe" nijak mě tato kniha nevyděsila. Četla se skvěle, ale chyběla jí tak trochu šťáva - je poznat, že v době jejího vzniku byli lidé zvyklí na o dost menší hrůzy než jsme dneska my. I tak, velice příjemné čtení s legendárním námětem. Výborně zpracované a myslím, že nebýt téhle knihy, bychom se v dnešní době ochudili o spoustu skvělých hororů.

24.07.2013

To To Stephen King

Úžasné dílo s dokonale propleteným dějem, který mě nenechal ani na chviličku vydechnout. V životě jsem se u knihy nebála tolik, jako právě u této bravurně napsané Kingovky. Tleskám, smekám a třesu se děsem a fascinujícím odporem ještě teď, po bezmála třech letech od přečtení. Jestli si tuhle knížku přečtete, už nikdy nebudete "nudně normální"... Vím o čem mluvím ;)

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Jednoduše kouzelné. Pohádka jak má být a ač nemám ráda happy endy, závěr téhle knížky mi přivodil husí kůži. Celá se báječně čte a je skvělá, ale konec je na tom zkrátka to nejkrásnější. Doporučuji!

18.07.2013 5 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Vůbec mě nenadchla. Předvídatelný děj, občas nevěrohodné postavy nebo jejich činy, nevysvětlená základní otázka "proč že je vlastně pro všechny tak moc důležitý" a tak dále a tak dále. Některá místa překvapivě za-srdce-jímající, ale na to, že je to Gaiman, jich bylo bohužel až žalostně málo.

14.07.2013 2 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Chevy Stevens (p)

Čtivé, neotřelé, napínavé. Rozhodně doporučuji, od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Kratičké části zabývající se konverzací hlavní hrdinky se svou psychiatričkou, které se vyskytují na můj vkus až příliš často, ačkoli po pár kapitolách se je naučíte efektivně přeskakovat, mě sice úplně nebavily, ale co už. Na kvalitě výrazně ubírají jen v části s vyvrcholením děje.

07.07.2013 4 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Poněkud roztahanější a jednotvárnější děj uzavírá epický závěr. Ač jsem tomu zpočátku nevěřila, opravdu stojí za to dočíst až do konce. Opět jsem se utvrdila v tom, že King se sice nezdá, ale přece jen je to král.

29.06.2013 4 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Skvělé, napínavé a překvapivé od začátku až do konce. Nic pro slabé povahy, ale přesto velice povedené dílo spojující vědu, psychologii a víru děsivým způsobem.

13.05.2013 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dechberoucí příběh o nevinném lidském nitru proměněném zkaženým vlivem touhy, zášti, závisti a podlosti. Příběh o lásce k životu a posedlosti smrtí. Jen bez těch nudných popisných pasáží by jistě byl o mnoho lepší...

10.05.2013 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Dokonalé završení naprosto dokonalého díla. Jedinou vadou na kráse shledávám tu, že série Zaklínač nemá více (konkrétně nekonečně mnoho) dílů... :)

26.04.2013 5 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Nechytla mě hned na prvních stránkách, ale když už ano, tak pořádně! Výborné čtení, nejde to jinak než jedním dechem. A celou dobu netušíte, co se v příští chvilce stane.

05.04.2013 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Výborně napsané, čtivé a kraťoučké - co by si mohl člověk od povinné četby přát víc? Jsem ráda že z povinnosti se změnila na příjemnout jednodenní nutnost. Perfektně hořkosladké od začátku až do konce.

29.03.2013 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dokonalé. Stejně jako celá série Zaklínač. Nejskvělejší dílo, které jsem kdy měla tu čest číst.

29.03.2013 5 z 5