Valentine Valentine komentáře u knih

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Trcohu mě to zklamalo, ale je asi pravda, že bych neměla srovnávat otce se synem, ačkoli jablko nepadá daleko od stromu. Našla jsem chvilky kdy jsem se třásla strachem, ale nebylo jich zdaleka mnoho. Jinak děj byl docela chaotický, nějak jsem občas nechápala co kdo a proč dělá a konec mě tak nějak...zklamal. Nemám ráda happyendy v hororech.

24.03.2013 2 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na Kinga mi přijde celkem slabší. Je skvělá, čtivá a děsivá, ale tak nějak předvídatelná.

24.03.2013 3 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Dokonale popsané "psí nitro" a jeho vývoj po nakažení. Nečekané, chytlavé, děsivé (asi jako všechny Kingovky, které zbožňuju). Asi nikdy nezapomenu na pocit, když v půl jedné ráno, ležíc v posteli a po uši začtená do velkého finálne, zaslechnu z ulice pronikavé psí vytí...

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Četla jsem ji jako "malá" ve chvíli, kdy jsem si poprvé na magneťáku pustila CD Tarji Turunen My Winter Storm. Popravdě... Byla jsem tenkrát po***ná až za ušima! :D

24.03.2013 5 z 5

Čte se nádherně jedním dechem, výborná pro relax a čtenáře bez nároků na propracovaný a originální děj. Je skvělá, ale ne převratná. Taky mi přijde, že v nejlepším je najednou konec. Každopádně po dlouhé době mě něco takhle chytlo a těším se na další díly.

Angelologie Angelologie Danielle Trussoni

Trvalo mi dva roky a celkem čtyři "začínání znovu" než jsem se knihou prokousala. Avšak nyní nelituju. Je skvělá, za polovinou se báječně rozjede a nečekaně překvapí. Jen doufám, že se co nejdříve dočkáme nějakého pokračování - na konci je to useknutné až hanba!

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvělé, čtivé, pravdivé. A tak moc vtipné, že jsem až žasla. Vřele doporučuji :)

22.03.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když přihlédneme k tomu, kdy bylo dílo napsáno, nejde ho popsat jinak než slovem geniální. Jedna z knih, kterou by si měl přečíst naprosto každý, ať už stojí na kterékoli straně železné opony, nebo se s žádnou nikdy nesetkal. Dokonalé popisy, charaktery, situace. Zkrátka a dobře doporučuji všemi deseti. Těch pár hodin četby které to celé zabere, za to rozhodně stojí.

22.03.2013 5 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Knížka mě bavila, ale čekala jsem od ní víc. Napsaná je skvěle, uculovala jsem se prakticky od začátku do konce, ale děj chvílemi pokulhával a na konci jsem byla kompletně zmatená. Možná je to jen můj problém, ale rozhodně to není knížka, ke které bych se ráda vracela...

06.03.2013 3 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Rozjíždí se pomalu ale jistě, graduje v geniálních obratech, končí trochu zdlouhavě a teskně. Kdyby mě ten prostředek tak dokonale nebavil, asi bych jí 4 hvězdy dala stěží. Ale... Garpův "dospělý" život je prostě pravá perla na skvělém máslovém dortu.

01.03.2013 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Vtipné, chytré, čtivé, ironické. Zkrátka a dobře bezvadné čtení :)

22.12.2012 5 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Když to vezmu jako celek, je Inheritance skvělým "koncem" Odkazu dračích jezdců. Konec píšu v uvozovkách, protože to rozhodně jako konec nezní (Eragonovi se stále na konci dílu otevírá obrovská budoucnost). Když vezmu Inheritance samostatně, líbila se mi ze všech čtyř dílů téměř nejvíc. V mých dětských očích ale nic nemá na první díl - Eragon, který jsem četla ve 12 letech a který mi do srdce vtiskl nesmazatelnou stopu. Inheritance mnou pohla, pohltila mě, donutila mě přemýšlet, usmívat se, mračit, plakat. Stejně jako všechny předchozí díly. Je to velkolepý závěr velkolepého díla, a mně nezbývá než čekat, jak to všechno, jednou, možná, bude dál.

27.10.2012 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasné dílo s neskutečnou hloubkou. Mistrně zachycené pocity a myšlenky, až z toho mrazí do morku kostí. Rozhodně jedna z knih, které by si měl přečíst doopravdy každý.

26.10.2012 5 z 5

Dorty a dezerty Dorty a dezerty kolektiv autorů

Sbíhají se mi sliny!

24.10.2012 5 z 5

Popel a prach Popel a prach Jarosław Grzędowicz

Skvělá kniha, skvěle napsaná. Děsivá i humorná, morbidní ale pořád uchopitelná. Co dodat? Cenu Janusze Zajdela si stoprocentně zaslouží!

17.10.2012 5 z 5

Rozsévač větru Rozsévač větru Maja Lidia Kossakowska

Tahle kniha mě naprosto dostala. Poutavé, čtivé, neotřelé. Vřele doporučuji! :)

17.10.2012 5 z 5

Povídky Povídky Donatien Alphonse François de Sade

Jako čtení do autobusu, vlaku či čekárny skvělé. Krátké, nenáročné, rozverné anekdoty, perfektní pro pobavení a odreagování :)

17.10.2012 3 z 5