Angelologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Andělé a lidé kdysi zplodili potomky – a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi… Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče. Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů. Jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46891/angelologie-46891.jpg 3.6192
Série

Angelologie 1.

Žánr
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Angelology, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha Angelologie

Přidat komentář
Eumenida
30. dubna

Zajímavé téma a precizní zpracování. Líbí se mi, jak to vedli po důkazové a vědecké stránce, věrohodné ohledně vyhledávání dat a mnohaletému pátrání, poutavá historie (jde o fikci, ale je podaná tak, jako by šlo o skutečnost). Ale určitou rozvláčnost bych tomu vytkla, kniha by se mohla stáhnout o třetinu nebo o čtvrtinu a nabyla by na akčnosti. Asi do poloviny se jedná spíš o výklad, uvádění čtenáře do děje, vlastní akce začne snad někdy v polovině a finále je opravdu velkolepé. Při čtení jsem si představovala, jak by to vypadalo ve filmové verzi, a filmová verze by mohla být opravdu skvělá, pokud by si režisér dal záležet a neudělal z toho béčko. Něco ve stylu Indiana Jonese, Mumie a podobně... Angelologie rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji, i přes rozvleklejší začátek. A přes občasné nelogičnosti, díky kterým mám ke knize kapánek rozporuplný dojem.

Zdeniczka
11.06.2020

Tuhle knihu jsem koupila už v době jejího vydání. Léta pak odpočívala v knihovně a já ji s respektem míjela a čekala, až na ni přijde ta vhodná doba. Letos zřejmě nastala a já se začetla. Kniha nutí člověka prakticky celou dobu přemýšlet. Mohlo by něco takového být? V takovémto rozsahu? Když ne s anděly, tak třeba s jinými existencemi? I když se děj dehrával v několika dějových liniích, četlo se to dobře. Ač jsem ateistka, kniha mi přišla zajímavá, ale asi k ní člověk musí vyspět. Myslím, že před těmi deseti lety by mě nezaujala. A rozhodně není pro každého, jak je patrné i z některých předchozích komentářů.


chodícírohožka
16.08.2019

Možná jsem divná, ale tahle knížka mi nepřipadala tak strašná, jako asi většině lidí, co se k ní zde vyjádřili. První dvě třetiny mě dokonce hodně bavily a připadaly mi velmi čtivé, zajímavé. Od poloviny však děj začínal ztrácet na dynamičnosti a poslední třetina už byla opravdu trochu přitažená za vlasy, málo záživná a předvídatelná. Celkově to však podle mě nebyla úplně špatná kniha, jen asi nemá potenciál oslovit každého.

nikol0783
15.06.2018

Nedokážu se začíst, nechytlo mě to. Není to úplně špatný děj, ale příběh má velmi pomalý rozjezd. Snad po knize sáhnu někdy v budoucnu a bude to jiné...

Annkag
03.05.2018

Ani neviem kvoli čomu som po tejto knihe siahla....možno som práve vtedy bola v tej ere čítania o anjeloch a tak nejako ma táto kniha oslovila.
Spočiatku to bolo dlhé prehováranie aby som čítala dalej stránku po stránke....
Ale potom ma to skutočne vtiahlo a bola som fascinovaná možnostou nesmrtelných anjelov ktorý kráčajú bok po boku s ludmi a plodia s nimi svojich potomkov,ktorý sa nazývajú nefelim.
Príbeh Evangeline mi bol od začiatku podozrivý a nejasný a preto sama za seba hovorím že koniec ma skutočne dostal.Bola som nadchnutá poznámkami pod čiarou ktoré by mnohým mohli vadit ale mne príbeh obohatili o iné,zaujímavé fakta a skutočnosti. :)

silvara
27.07.2017

Uff, tak jsem po dlouhé (opravdu dlouhé) době dočetla. A jsem zklamaná. Obálka mi slibovala dílo, které je v něčem originální a upřímně angelologové vs. nefilim se mi jevili jako příjemná změna, protože upírů a vlkodlaků už tu bylo dost. A místo toho jsem dostala román, kde je děj ubíjen rozvláčnými popisy, sakra, i ty akční scény byly děsivě vleklé! A o nelogičnosti některých momentů (anebo neschopnosti postav používat mozek) se nebudu ani rozepisovat.
Autorka prostě mohla z celého díla vytěžit víc, co si budeme nalhávat, ale že by to byla nějaká úděsná knížka, to se říct nedá. Bylo tam i pár světlých momentů (a když říkám pár, tak myslím dva).

Charmedka
11.02.2017

Během čtení jsem měla neustále dojem, že jsem sáhla po encyklopedii s biblí dohromady, než fantasy románu. Autorka se až moc do detailu zaměřila na popisy. Kniha má přes čtyři sta stran, ale toho hlavního děje je tam naprosté minimum. Každou chvíli se i vrací do minulosti a čtenář se dovídá podrobnosti z dětství snad všech postav.

Děj je složitější, což by nebyl takový problém, ale těch detailů je tam tolik, že jsem byla neustále zmatená a v jednom kuse ztracená. V knize je navíc naprostá absence jakéhokoliv humoru, emocí a kniha působí strašně depresivně.

pepinoz
28.01.2017odpad!

strašné!!!! opravdu strašné!! tolik logických děr a do očí bijících nesmyslů pohromadě jsem ještě neviděl. jedna z nejhorších knih co jsem kdy četl, a že jich bylo.
pokud hledáte alespoň trochu trošičku inteligentní četbu, tak tohle spalte, posypte solí a zdrhejte daleko....opravdu daleko :)

1