Nekromant Johannes Cabal

Johannes Cabal je brilantní vědec, který před lety upsal duši Ďáblu, aby si osvojil umění nekromancie. Bohužel pro něj se záhy ukázalo, že duše je k jeho výzkumu potřebná – a tak pro ni sestoupil až do ohnivých jam pekelných. Znuděný Lucifer mu pak navrhne sázku: pokud mu Johannes do roka a do dne nepřinese sto duší, přijde o život a zůstane zatracený navždy. A aby byla sázka ještě zajímavější, Satan mu k tomuto účelu zapůjčí kočovný karneval. (www.legie.info)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120162/johannes-cabal-nekromant-johannes-c-K8O-120162.jpg 4133

Johannes Cabal 1.

Horory, Humor, Romány
Vydáno, CooBoo

Johannes Cabal the Necromancer, 2009

Kniha Nekromant Johannes Cabal

Elevant
17.03.2020

Autor je přirovnáván k Pratchettovi, ale já vidím velkou podobnost s Johnem Connollym a jeho knihou Brána do pekla. Obě knihy jsou výborné,
Nekromant je spíše humorná kniha -hlavní (anti)hrdina disponuje nádherně štiplavým cynickým humorem.
Ačkoliv je příběh výborný (podle mého by bylo zajímavé ho zfilmovat, jako film ve stylu Tima Burtona), ke konci nastává obrat ve vyprávění, příběh je zaměřen na vedlejší postavu, která je de facto nepřítelem hlavního hrdiny a čtenáři tady není jasné, komu vlastně fandit.

elven3
25.12.2019

Knížka mě bavila od začátku až do konce. Líbila se všem, kterým jsem knihu doporučila. Miluji sarkasmus

pinkhair346
02.11.2019

Mno. Ač jsem během čtení této knihy pravidelně bombardovala své blízké rozhořčenými zprávami o tom, jak je Nekromant neucelený, nesmyslný a pro čtenáře neuspokojivý, z nějakého zatraceného důvodu objednávám další díl (v angličtině, neb u nás nikdy nevyšel). Takže ano, navzdory tomu, že je Johannes Cabal postavou vpravdě nesympatickou a charakterově nedotaženou, chci se dovědět, co s ním autor dále zamýšlel.

Gracian1964
19.10.2019

Kniha kúpená v antikvariáte za 2,50 eura. Kua, neviem, čo si mám o tom myslieť. Každopádne, dočítal som ju a miestami sa bavil, dobrá irónia aj sarkazmus. Len som získal dojem, že som vstúpil do deja, kde neviem, čo bolo predtým a čo bude potom. A nie som si istý, či ma to vôbec zaujíma. Pochopil som, že toto je len istá časť. Len si nie som istý, či túžim čítať aj tie predchádzajúce, či pokračujúce? Tak sa teda pýtam sám samého seba : Chceš to čítať, Janúšik? A tu je odpoveď : Nestem....

ThomasRuhe
01.05.2019

U téhle knihy jsem vůbec netušil co mám očekávat. Z anotace jsem usoudil, že by to mohlo být zábavné čtení z trochu jiného soudku, než jsem zvyklý.
Nakonec mě to moc nebavilo, kniha si své fanoušky asi našla, ale já k nim nepatřím.

Sahir
09.09.2018

dobrej humor,bavil jsem se až do konce

tsal
26.01.2018

Musím přiznat, že jsem ke knize byla značně skeptická. Na jednu stranu to znělo skvěle. Na druhou stranu mám s podobným typem humorné literatury neveselé zkušenosti. Trvalo mi proto roky, než jsem Cabalovi dala šanci. A víte co? Ono se to vyplatilo!

Jonannes Cabal je fascinující postava. Ne milá, příjemná nebo blízká, ale fascinující. Dost často mu chcete dát jednu přes ústa, což je pocit, který vzbuzuje skoro v každém. Skvěle ho vyvažuje jeho bratr, kterého byste nejraději potlapkali po rameni a objali ho. A pak dál sledovali, jak se spolu ti dva moří, protože dynamika jejich vztahu byla zkrátka zajímavá. Prostředí karnevalu zde bylo v rámci hororové atmosféry využito do mrtě, a přestože Howard nepřišel s ničím vyloženě novým a inovativním, je jeho nápad svěží a snadno vás vtáhne. A pak je tu humor! S tím mívám problémy. Vlastně už se humorným knihám raději vyhýbám (nejsem suchar, jsem divná). Tady ovšem fungoval v celé své parodické, kousavé, sarkastické kráse. Kniha si uměla udělat srandu ze všeho včetně sebe samé a fungovalo to. Jedinou výtku mám tedy až k poslední třetině, kde text ztratil dech a do závěru už se jen doploužil. Škoda, přeškoda. Četby však nelituji a hodlám v sérii navzdory absenci překladu pokračovat. A toho překladu je tak chodem mimo škoda, protože se povedl.

"Hlavonožčí Hlavoun spí, ačkoliv mrtvý je,
v strašném městě R'lyeh pod mořem se ukryje.
Sny, co mívá v hlavě, realitu promění.
Občas na svět skákne, čistě pro potěšení.

Áúúú! Ftang! Ftang! Yog-Sothoth!
Na ulicích shoggoth nadělá rachot.
Jak pěkně jeho pokřik "Tekeli-li!" zní,
čeká nás chvilka epesní.

Cabal si matně vzpomínal, že hudební génius, který se rozhodl uvést Necronomicon: Muzikál se dočkal všeho, co si zasloužil: peněz, slávy i roztrhání na kusy neviditelnou obludou."

Maryčka
01.01.2018

Ironie a sarkasmus na každém rohu. A překvapení na konec, které mě naprosto dostalo!