Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57338/bmid_povidky-e3J-57338.jpg 4 30 11

Povídky v tomto souboru jsou výběrem z francouzského originálu L’Époux complaisant et autres récits (Úslužný manžel a další příběhy), publikovaného v roce 1968. Sade vytvořil několik desítek povídek, za jeho života však vyšlo pouze osm z nich. Většinou mají formu krátkých rozverných anekdotek v lehkém tónu a objevují se v nich podobné rozmanité motivy jako v novelách — nevěrní manželé a záletné manželky, sodomie, pokrytectví zhýralých kněží (ne nadarmo Sade vystudoval jezuitskou kolej) či potměšilé prznění nevinnosti —, pouze jejich tón je zde tlumenější.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Dybbuk

L’Époux complaisant et autres récits

zipporah
19.04.2019 4 z 5

"nerozumím tomu, jak světy letí vesmírem, ale i na zemi jsou věci, které nechápu"

"trojjedinosť" vychovatele filosofa sa ale dá pochopiť:D

Dyaebl
15.07.2018 4 z 5

Příjemné a lehké anekdotické příběhy, které v sobě i přes svou lehkost a krátkost nesou autorův postoj a kritiku na tehdejší dobu. Zkrátka je to přiměřenější odvar nechvalně proslulého autora.

Ládja
27.02.2017 4 z 5

Veselé čtení na jedno odpoledne. Nic extra, ale dobře napsáno.

Delicius
22.10.2016

Držel jsem v ruce dva výtisky této knihy a ta kniha mi hrozně páchla. Jedna byla z knihovny, druhá byla nová v knihkupectví. Tak nevím, je to iluze mého nosu, nebo se Vám stalo totéž?

memphisz
26.06.2016 3 z 5

Krátké anekdoty, které spojuje nevěra, neznalost nevinnosti, hloupost mravnosti víry a nestoudní kněží.

Romanka89
09.05.2016 4 z 5

Oproti jiným markýzovým dílům je tohle taková krátká příjemná oddechovka na odreagování. Tak trochu něžnější markýz prostě.

JohnMiller
16.04.2014 2 z 5

Je to extrémne krátke, 100 maličkých strán ktoré dokopy robia malí zošit. A predsa v takom malom rozsahu sa nachádza toľko vaty. Skutočného De Sada sa v tejto publikácií dočkáme v troch štyroch poviedkach z dvadsiatich čo je obrovská škoda. Väčšina textu je skôr vo forme anekdot než poviedok. Mnohé nepresiahnu jednu či dve strany, ktoré nie sú vôbec zaujímavé. U mňa sklamanie za 1,5*. Totálne zlé to však nie je keďže sa tu nachádzajú aj zaujímavejšie zoo,pedo,homofilné veci ale ako som spomínal na začiatku je ich alarmujúco málo.

Sakulnikov
23.03.2014 5 z 5

Příjemné zábavné kratochvilné čtení.

Dandulka
08.12.2013 5 z 5

Veselé, úsměvné, ale i tragické povídky k přečtení za večer.

Hrefna
17.12.2012 3 z 5

Nenáročná oddechová literatura, která je psána s humorme a nadsázkou. Nejlepší na ní je to, ža ač je plná nemravných věcí, tak zde nepadne ani jedno "sprosté" slovo, je vlastně velmi cudná.

Valentine
17.10.2012 3 z 5

Jako čtení do autobusu, vlaku či čekárny skvělé. Krátké, nenáročné, rozverné anekdoty, perfektní pro pobavení a odreagování :)