Val Val komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

(SPOILER) Nelehké téma uchopené bez zbytečných kudrlinek. Od začátku jsem tak nějak tušila kam kniha směřuje. Možná proto , že jsem nedávno četla Les v domě. Pro mě je na těchto knihách nejděsivější postoj nejbližších, kteří zavřou oči a dělají jakoby nic. Nechci prozrazovat víc, ale kniha s vámi otřese a dlouho jí nedostanete z hlavy .

09.10.2023 5 z 5

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

Knížka o tom , že občas je potřeba udělat radikální krok a přestat ze sebe dělat idiota.
Karin to vůbec nemá lehké, ale s grácií se rve se všemi problémy, které se jí staví do cesty . A že jich není zrovna málo. Po návratu do rodné vesnice, kde se stará o nemocnou matku a seznamuje se s ,, princem na bílém koni " , se její život obrátí vzhůru nohama .

20.09.2023 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Autorčina Klekánice byla takovým malým rozjezdem , takovou jakoby přípravkou .
Vodník už je jiné kafe a podotýkám, že mnohem výraznější a silnější.
Inspirovat se Erbenovou Kytici byl výborný nápad a pokud bude autorka pokračovat , tak se určitě dočkáme dalších lahůdek . Jsem ráda, že tu máme další výbornou spisovatelku detektivek . Aspoň v tom naše jednička Michaela Klevisová nebude sama :-)

20.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Děsivý příběh dívky beze jména . Dysfunkční rodina , absence kamarádů , výchova bez citu a porozumění.
Při představě, kolik takových Cácor běhá po světě a snaží se schovat a nijak nevyčnívat, je naprosto děsivá .
Výborná, nicméně neuvěřitelně depresivní kniha .

13.08.2023 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Tak tohle je pro mě letos top kniha .
Pavel i Anežka s Tomášem si brzy získali mé sympatie a prožívala jsem s nimi každou volnou minutu .
Krásný, i když místy smutný příběh pohladí po duši a dá naději ve šťastné konce .
Krásná kniha .

05.08.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Padesátá léta, hon na čarodějnice v podobě stíhání kněžích, jeptišek a podobných ,, podvratných živlů " , komunismus ve své nejsyrovější podobě s armádou fanatických soudruhů ... Ne , nechtěla bych v této době žít ani náhodou.
Učitel a varhaník Teodor poznává po tragické nehodě na vlastní kůži hrůzy komunistického vězení a po návratu z něj zjišťuje, že návrat do reality bude mnohem složitější než se zdálo.
Výborná kniha .

17.07.2023 5 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Chatová osada u řeky na jižní Moravě, spousta ornitologů, které sem přivádí ideální prostředí pro život ptáků, složité rodinné i sousedské vztahy a vraždy, které mohl spáchat naprosto kdokoliv. Klasická česká detektivka z pera Michaely Klevisové , bez potoků krve a zbytečného násilí. Opět hodně povedené.

11.07.2023 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Vzhledem k tomu , že jsem četla Životice od Karin Lednické, tak jsem věděla, do čeho jdu .
Jizva není literatura faktu, nýbrž román, který přibližuje životickou tragédii velmi poutavě. Střídání dvou časových rovin a zasazení mnoho let starého rodinného tajemství sice samotnou tragédii poněkud upozadnilo , ale dle mého názoru bylo určitě osvěžením. Za mě velké doporučení .

01.07.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Myslím, že tu máme další výbornou autorku detektivek z českých luhů a hájů .
Knížka utlá, velmi čtivá, s příběhem, jehož závěr jsem nečekala ani ve snu . Každopádně závěr knihy byl jedinou malou chybičkou - za mě mohl být propracovanější a rozhodně by si zasloužil o pár stránek víc. Nicméně i tak je tato detektivka s lehkým závojem tajemna a jasným odkazem na Erbenovu Kytici výborná.

29.06.2023 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Poetická knížečka odehrávající se v samém srdci jihofrancouzské Provence.
Knížka nejen o lanýžích, ale hlavně o svérázným obyvatelích tohoto krásného koutu Francie ...

25.06.2023 4 z 5

Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Trestankyně: Příběh Růženy Vackové Milena Štráfeldová

O profesorce Růženě Vackové, jsem se dozvěděla, jako ostatně většina čtenářů, až z této výborné knihy.
Děkuji autorce , za přiblížení životního příběhu, této bezesporu velmi statečné, vzdělané a nesmírně pokorné ženy.

17.06.2023 5 z 5

Západ slunce nad Edenem Západ slunce nad Edenem Elizabeth Haran

Jordan Hale , vracející se po letech na rodnou farmu s jasným cílem a hlavou plnou pomsty , dívka Eve , která si pečlivě hlídá svá tajemství a Max Courtland, který se rozhodl postarat se o to, aby se Jordan vrátil tam , kam patří ...
Tři hlavní protagonisté čtivého příběhu, odehrávajícího se v autorčině milované Austrálii .

09.05.2023 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Tamara McKinley

Krásný příběh malé Catriony , která vyrůstá v kočovném divadle svých rodičů a tento svět je pro ni domovem .
Ovšem přichází doba, kdy se kočovným divadlům přestává dařit a je čas začít nový život. Knížka plná dobrodružství , ze které dýchá autorčina láska k Austrálii je příjemným pohlazením na duši .

14.04.2023 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Na knížce je trošku znát, že je to autorčina prvotina , nicméně se moc hezky čte.
Příběh šel možná více rozvinout , charaktery lépe propracovat , ale věřím, že další knihy budou mít vzestupnou tendenci.
Já jsem od knihy dostala přesně to , co jsem čekala. Milý příběh s dobrým koncem.

02.04.2023 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

První díl série a dle mého skvělý rozjezd. Mladá ambiciózní Maddie a věčně nabroušený starý mazák Harry tvoří vyšetřovací tým , který mě bavil a věřím, že série bude mít vzestupnou tendenci.
Každopádně pachatelovy pohnutky docela dost nechutné, nic pro slabé povahy ...

31.03.2023 5 z 5

Náruč plná lásky Náruč plná lásky Linda S. Howington

Kniha s lehce zavádějícím názvem , která se jako totální slaďák jen tváří.
Pro ty , co mají rádi romantiku skloubenou s napětím, je to výborná volba.
Sáru si zamilujete a sebevědomého Cahilla o pár stránek později nejspíš taky:-)
Za mě výborná oddychovka , kterou ráda doporučím.

18.03.2023 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Že je toho v naší malé zemičce hodně vidět, že se tu dá zažít spousta srandy a že tu žijí hodní lidé se smyslem pro humor , o tom vás autor hravě přesvědčí v tomto úžasném cestopisu. Super čtení, chystám se na další knihy od pana Zibury .

01.03.2023 5 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Milá, inspirativní knížka o tom , že nikdy není pozdě. Autorka své zážitky z běhání líčí s laskavým humorem a člověk, ač neběžec, má chuť vyběhnout a zkusit to taky. Příjemné čtení.

18.02.2023 4 z 5

Jen pár let před sametovou revolucí se odehrává příběh mladičké maminky Lindy , bydlící v hájovně v ruském vojenském prostoru ...
Knížka hlavně o tom , jak jedna hloupá legrace může převrátit život vzhůru nohama a někdy i zničit.
Pro mě velmi příjemné, i když smutné překvapení.

12.02.2023 5 z 5

Faktótum Faktótum Charles Bukowski

Tak jsem se pomyslně seznámila s panem Bukowskim ... Nebo mám napsat Chinaskim ?
Ono je to v tuto chvíli tak nějak jedno .
Každopádně jsem zažila docela divokou jízdu napříč Amerikou , vystřídala jsem s hlavním hrdinou všemožné, špatně placené práce a potkala jsem u toho spoustu šílených lidí.
Nezapomenutelný zážitek :-)

08.02.2023 4 z 5