Lanýže

Mladý doktorand Martin se vydává do jedné vesnice v Provence s tajným záměrem. Postupně se seznamuje s místními lidmi a snaží se, aby ho přijali mezi sebe. Autorka, která sama žije v Provence, seznamuje české čtenáře s erotickým světem sběračů lanýžů.

https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93082/lanyze-AYh-93082.jpg 4.144
Romány, Literatura česká
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Lanýže

Ninushka
08. listopadu

Krásné.

knihovniceS

Z této knížky jsem zklamaná, příběh se vleče, do čtení jsem se nutila a stránky neubývaly .
Od autorky jsem četla knihu „ Provence jako sen“ , ta se mi líbila, ale v „ Lanýžích“ děj téměř žádný. Knihu asi ocení znalec - detailní popisy míst, přírody a hlavně jde o lanýže, jejich přípravu a konzumaci. Já tak ještě čokoládové lanýže, ale o těch to není ... Knížka pro někoho jistě dobrá, ale mně prostě nesedla. Ač je kniha útlá, nedočetla jsem, ale zřejmě je to mnou ...

cikáda
15.07.2019

Nádherná knížka pro toho kdo má rád Provence, detailně přibližuje každodenní život místních lidí, jejich radosti a starosti, rok po roce, jak čas pomalu plyne. Pro mě 5 *, dlouho jsem nic tak krásného nečetla.

Arlenka
03.07.2019

Knížka pro mě provoněná drsnými kopci i dobrou kávou či levandulovou Provance, ikdyž zpočátku pomalé tempo mi nevyhovovalo, tak mě postupně pohltilo jako hledání lanýžů a vývoj okolo hlavních postav Luciena a Martina. Čtení pro mě vhodné na dovolenou strávenou aspoň v horách či v lese, které umocní zážitek ze čtení. Dala bych si kousek lanýže :-)

Salinka
10.06.2018

Z této knížky jsem nebyla nijak zvlášť nadšená... zaujala mě obálka a také to, že byla knížka velmi útlá :-) příběh se mi ale strašně vlekl, do čtení jsem se musela celkem nutit a i když popisy byli zajímavé a vlastně mě i zajímaly, tak prostě něco mě od čtení pořád odrazovalo a stránky nějak neubíhaly. O děj v knize vlastně ani moc nejde, jde především o detailní popisy míst, přírody, okolí a hlavně jde o lanýže a vše okolo nich. Knížka určitě není špatná, nějakým způsobem se mi i líbila, ale vracet se k ní určitě nebudu a další knihy od autorky už asi také nevyhledám.

heda 333
15.02.2016

Velmi příjemné čtení, vše o knize už tu bylo řečeno, mě se připletla do ruky v knihovně náhodou a jsem ráda. Jistě si od této autorky ráda přečtu i další.

Akťavs
11.06.2015

tato knížka mě nadchla, je zajímavá, napínavá a poučná. Od té doby toužím ochutnat pravé francouzské lanýže!!

Marčullkas
27.11.2013

Opět milé psaní o milovnících francouzských tradic.

Msta písecké panny
Msta písecké panny