Lanýže

Mladý doktorand Martin se vydává do jedné vesnice v Provence s tajným záměrem. Postupně se seznamuje s místními lidmi a snaží se, aby ho přijali mezi sebe. Autorka, která sama žije v Provence, seznamuje české čtenáře s erotickým světem sběračů lanýžů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93082/lanyze-AYh-93082.jpg 4.136
Romány, Literatura česká
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Kniha Lanýže

cikáda

Nádherná knížka pro toho kdo má rád Provence, detailně přibližuje každodenní život místních lidí, jejich radosti a starosti, rok po roce, jak čas pomalu plyne. Pro mě 5 *, dlouho jsem nic tak krásného nečetla.

Arlenka

Knížka pro mě provoněná drsnými kopci i dobrou kávou či levandulovou Provance, ikdyž zpočátku pomalé tempo mi nevyhovovalo, tak mě postupně pohltilo jako hledání lanýžů a vývoj okolo hlavních postav Luciena a Martina. Čtení pro mě vhodné na dovolenou strávenou aspoň v horách či v lese, které umocní zážitek ze čtení. Dala bych si kousek lanýže :-)

Salinka
10.06.2018

Z této knížky jsem nebyla nijak zvlášť nadšená... zaujala mě obálka a také to, že byla knížka velmi útlá :-) příběh se mi ale strašně vlekl, do čtení jsem se musela celkem nutit a i když popisy byli zajímavé a vlastně mě i zajímaly, tak prostě něco mě od čtení pořád odrazovalo a stránky nějak neubíhaly. O děj v knize vlastně ani moc nejde, jde především o detailní popisy míst, přírody, okolí a hlavně jde o lanýže a vše okolo nich. Knížka určitě není špatná, nějakým způsobem se mi i líbila, ale vracet se k ní určitě nebudu a další knihy od autorky už asi také nevyhledám.

heda 333
15.02.2016

Velmi příjemné čtení, vše o knize už tu bylo řečeno, mě se připletla do ruky v knihovně náhodou a jsem ráda. Jistě si od této autorky ráda přečtu i další.

Akťavs
11.06.2015

tato knížka mě nadchla, je zajímavá, napínavá a poučná. Od té doby toužím ochutnat pravé francouzské lanýže!!

Marčullkas
27.11.2013

Opět milé psaní o milovnících francouzských tradic.

lenkahrabalkova
10.09.2013

Velmi příjemná a oddechová knížka. Jak se říká, jiný kraj jiný mrav. Líbilo se mi vykreslení prostředí a charakterů lidí, kteří žijí v Provance a živí se sběrem lanýžů, žádná kýčovitá kniha.

Lzicenka
04.07.2013

Pro mě úžasná kniha, v tomhle uspěchaném světě dokáže autorka navodit klid a pohodu, která se dá jen závidět. Dobrý příklad toho, že se věci nemají hrotit, řešit hned a teď a že časem se vše vyřeší a urovná skoro samo...