uteklazreality uteklazreality komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

... návrat domů, smutek a radost, očekávání, vztahy v rodině, druhá šance, boj sám se sebou
Pro mnoho lidí může být návrat z velkoměsta do rodného města krokem zpět. Ale budoucnost nemůže být nikdy krokem zpět, tak se toho není třeba bát. Jen řešit, co nového nám život přinese. Zažili jste někdy návrat do rodného města? Pohledy přátel a známých, které jsou cítit pohrdáním, zvědavostí a nepochopením?

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

... matka a dítě, moje pravda, vztahy v rodině, těžká rozhodnutí, příběhy obyčejných lidí
Naše představa o tom, co je pro druhé nejlepší, je často mylná. Čerpáme ze svých zkušeností, potřeb a snů, které jsou dost odlišné od druhých. Hledáme opodstatnění našich činů, hledáme výmluvy, protože pravda by byla moc krutá. Matka tak určuje životní cestu svému dítěti, která většinou dopadne jinak, než předpokládala. I to je život. Znáte někoho, kdo není schopný ustoupit ze své pravdy?

11.04.2020 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

... samota, odpuštění, těžká rozhodnutí, boj sám se sebou, druhá šance, příběhy obyčejných lidí
I já bych chtěla občas někam utéct. Utéct od všeho co jsem v životě zažila, od všeho co mě zklamalo a od všeho co mě bolí. Ale vzpomínky nejdou vymazat. Od nich se nedá utéct. Objevují se vždy když nechci a když je potřebuji, tak jsou někde na cestách. Může útěk pomoct? Na jak dlouho?

11.04.2020 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

... boj o život, smutek, těžká rozhodnutí, boj sám se sebou, vztahy v rodině, druhá šance, příběhy obyčejných lidí
Jedním slovem? Úchvatné
Druhým slovem? Houbařku musíte mít
Každé ráno voní les stejně. Připravuje nás na to, co nás čeká. Život tak jednoduchý není. Dokážeme vydržet a přetrpět hodně. Ale když opět najdeme překrásnou houbu, která je prožraná skrz na skrz, síla nám dojde. A tak je to i s lidmi. Není kam utéct. A jak bojujete s životem vy?...

11.04.2020 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

... mladí a neklidní, rodinné trable, studentská léta, vztahy v rodině, boj sám se sebou, druhá šance
Každý z nás prožil nejtěžší léta, kterým se říká dospívání. Fousy nerostou, zadek je moc velký, prsa moc malá, mám zase kouli z matiky, mám zaracha, on mě nechce, já ho nechci a tak pořád dokola. Ale možná si vzpomenete na nějaký úkol, slohovku či diplomku, která vás zavedla do neznámých míst, které jste museli prozkoumat. Vzpomenete si? Já ano a vykouzlilo mi to úsměv na tváři...

Johana Johana Pavla Horáková

... příběhy obyčejných lidí, vztahy v rodině, očekávání, chyby které opakujeme, splněná přání, lidská zranitelnost
Při hledání posledního dílku skládačky našeho života může každý z nás narazit na spoustu překážek. Bojíme se, ale zkoušíme to přesto dál. Když najdeme odpovědi na naše otázky, změní se náš život, budeme šťastní? Johana hledá svou cestu a jak jste na tom vy?

Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Pojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeck

... láska k životu, správné rozhodnutí, naděje, radost z maličkostí, rodičovství, zklamání
Jaký vliv má rodina na zrání člověka? Jakou mají rodiče šanci ovlivnit náš život? Mají přitom zapomínat na ten svůj? A co když to neumí a jejich děti trpí? A ví oni, že jejich dítě trpí? 400 stran času na přemýšlení o tom, jací lidé jsme a jak se chováme k ostatním...

03.04.2020 4 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

... radost ze života, věčné dětství, humor, inspirace, naděje, víra v lepší budoucnost
Nekonečná hravost, upřímná radost ze života a smysl pro pravdu jsou parametry dětství. Pokud si je udržíme do stáří, vyhrajeme. Dokážete být pořád dětmi? Dokážete se na svět dívat s lehkostí, bez „co když“ nebo „kdyby náhodou“? Pokud ne, naordinujte si špetku hravosti každý den. Nebojte se, jde to!

03.04.2020 4 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

... tajemství, nadřazenost, hledání pravdy, přátelství, víra a odvaha, obavy z budoucnosti
Kdokoliv se na mě podívá, přečte můj život. Každá událost v mém životě je mi vepsaná do kůže a slouží jako kniha dobrých a špatných skutků. Nic nemůžu úkryt, každá tečka a každá barva má svůj význam. Nenamáhám se cokoliv říct, ostatním stačí jen pohled na mou kůži. Moje cesta je předem určena. .

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

... nevěra, lež, láska, touhy, stárnutí, okamžiky radosti, životní kotrmelce, odpuštění
Život dokáže být neuvěřitelně vtipný, pokud máte odvahu se na něj podívat z té lepší stránky. Můžeme nad každou blbou situací plakat, ale smát se jí, to je úplně jiný pocit. Přeji vám lehký úsměv nad každým drobným kotrmelcem a bolebřich nad každou prkotinou, která vás potká. Když nejde o život a dál to znáte. .

Nuselskej punk Nuselskej punk Metoděj M. Alexa

... obyčejný člověk, smutek, černý humor, přátelství, pivo a punk
„Srát na to“. Pokud považujete za známku punku jednu pestrobarevnou stěnu ve vašem obýváku, tak vám jako lék ordinuji tuto knihu. Život je těžký, neurvalý, nespravedlivý, smutný. Plný alkoholu, kocoviny, zášti a slz. Přesto je náš a je dobré se mu občas vysmát a zasmát. Prostě: „Srát na to“. Hezký den!

Cikáda Cikáda Shaun Tan

... smutek, vyčerpání, tvrdá práce, sny a touhy, pozitivní změna
Každý den chodíme do práce, kolotoč, který možná jednou skončí. Máme kolegy a nadřízené, kteří nás přehlíží a v celé své svatosti nevidí metr před sebe. Nevnímají nás, jsme jim lhostejní. Pracujeme dlouho, tvrdě a odcházíme nešťastní a sklíčení. Jedinou cestou jak z toho ven, je změna. Nebojte se, věřte si a odhodlejte se udělat krok stranou.

03.04.2020 5 z 5

Na počátku bylo moře Na počátku bylo moře Tomás González

... životní sen, kolumbie, smutek, konflikt, zlo, nepochopení, odcizení
Když vaše srdce trápí neklid a vaše existence TADY a TEĎ vám utahuje smyčku na krku, je čas se pohnout dál. Splnit si sen a otočit život naruby nemusí být to správné řešení. Smyčka se nakonec stejně utáhne a vy už nemáte žádnou další šanci. Příběh TADY a TEĎ končí. .

03.04.2020 2 z 5

Zeď Zeď Marlen Haushofer

... boj o přežití, smysl života, samota, přátelství, odhodlání, pud sebezáchovy, víra
Jedním slovem? Úžasné
Moment, kdy nemáte na vybranou. Chvíle, kdy se váš dosavadní život změní a vy se musíte okamžitě vzchopit nebo zemřete. Každodenní boj o život vás paralyzuje, ale přesto se snažíte. Jedna chyba může znamenat smrt. Věci, které vám přišli samozřejmé jsou najednou vzácné. A to co vám přišlo obyčejné, nezajímavé, nedobré je nyní součástí vašeho života. Bojovat nebo zemřít? Odpovězte si sami.

01.04.2020 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

... historky ze života, absurdní situace, svět a jeho pravá tvář, hodnoty, sny a touhy
Nad některými historkami, které jste kdy slyšeli, můžeme jen zakroutit očima nebo mávnou rukou. Pokud hledáte ty, které jste nikdy neslyšeli a myslíte si, že už vás nic nepřekvapí, sáhněte po této knize. Zvrácenost dnešního světa, nepěkní lidé, morálka a svědomí, to vše vás čeká.

31.03.2020 2 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

... přátelství, dospívání, dětský pohled na svět, vztahy v rodině, vyjímečnost, odvaha
Normální je to, co dělá nebo jak myslí většina (statistická norma). Normální je to co přijala za své určitá kultura, skupina (normativní norma). A všude okolo jsme my. Každý z nás je něčím výjimečný, nenormální, divný, praštěný. Chová se neobvykle, zvláštně a podivně. Mluví z cesty, opakuje řečené, hrabe se v hlíně, kutí v dílně, paří hry, hraje na okarínu, čte rychlostí zvuku, programuje roboty, skládá tisíci puclíkové puzzle, chová hady, pozoruje brouky, medituje, jí luštěniny, má rád černou, leze po horách, jí smradlavé sýry, bendí si v horku, sleduje horory a tak podobně. Jsme to my, jsi to ty, jsem to já a tak jsem nejlepší. .

31.03.2020 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

... víra, nové versus staré, zapomnění, odvaha, spravedlnost, rituál
Jedním slovem? Boží
Víra je velmi osobní a niterní záležitost, přesto ostatní očekávají vaší účast na okázalých rituálech. Bez nich nebude víra naplněná, bez nich nebude váš bůh existovat. Tak jako vy potřebujete svého boha, tak i on potřebuje vás. Nevěříte, že existují? Možná budete překvapeni...

31.03.2020 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

... záhada, rodinné vztahy, maloměsto, strach a obavy, chlad a bolest, střípky naděje
Den, kdy je vzduch cítit hnilobou. Den, kdy se chuchvalce mlhy proplétající suchou trávou a mráz zalézá pod nehty. Den, kdy se bolest dere napovrch s pocitem, že zpustošený svět v naší duši má naději. Den, kdy se zelené oči plné nejistoty a trápení poohlíží po úkrytu pro neklidnou mysl...

31.03.2020 4 z 5

Do vnitrozemí Do vnitrozemí Vladimíra Valová

... prázdnota, smutek, samota, naděje, víra, sny a touhy
Jedním slovem? Úžasné
Jako křeček v běhacím kole. Jako kůň při Velké pardubické. Jako poštovní holub se vzkazem na noze, se může občas cítit každý z nás. Pokud najdeme odvahu udělat krok stranou, tak možná dostaneme odpovědi na naše otázky. Dokázali jste změnit svůj život a udělat něco mimo váš stereotyp? .

Příběhy z vnitřního města Příběhy z vnitřního města Shaun Tan

... lidská nabubřelost, soužití lidí a zvířat, životní prostředí, povaha lidí, předsudky, dobré i zlé
Jedním slovem? Nádherné
Druhým slovem? Nádherné
Pocit, na který nikdy nezapomenete. Pocit, který vás zasáhne tak hluboko, že se nebudete moct nadechnout. Pochybení, vaše pochybení, které když si uvědomíte, svět kolem vás se ihned změní. Změní se díky tomu, že se nebojíte vlastních chyb. Dokážete přiznat chybu? .