Nuselskej punk přehled

Nuselskej punk
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244651/mid_nuselskej-punk-244651.jpg 4 139 139

„Jde o krátké povídky z pražské čtvrti – Nuslí. Spojuje je osoba vypravěče a místo. Jsou to příběhy obyčejných lidí, kteří se snaží v dnešním světě přežít, fungovat, existovat.“ Tak charakterizuje svůj soubor povídek autor, který používá pseudonym Green Scum. „Většinu storek jsem zažil, nebo se staly mým přátelům. Nusle znám. Jsou to příběhy sice povětšinou na první pohled humorné, ale je za nima smutek, protože obyčejný člověk, takový ten, co nevyjde s ničím, život příliš veselý nemá.“ Příběhy pražských figurek z rodu Nerudových, Haškových a Hrabalových hrdinů jsou podané dokonale odposlechnutou mluvou ulice a výčepu, i s přesnou intonací, způsobem pointování a typickým černým humorem.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nuselskej punk. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (47)

furt_kofein
30.01.2024 4 z 5

Rudé oči plné chlastu, trávy, vzteku, dojetí. V čele toho všeho Džudo a kámoši, knajpy a historky, jaký by asi i Hollywood záviděl. Ale co - srát na to!

Covenant
18.10.2023 4 z 5

Trochu mi trvalo, než jsem se začetl. Zpočátku to na mě působilo lacině, nuceně frajersky a hledal jsem v tom ten punk. Formulka "srát na to" mi přišla trapná a psát jí za každou cenu všude, i kam se nehodila ... hm, no tak dobře. Když jsem se, ale chytil a zjistil, že to není tak povrchní jak se v první chvíli zdálo, začalo se mi to líbit. Pro člověka, co nemá tolik času číst, je to ideální. Kapitola na dvě stránky. Ideální na WC. No dobře, i ta závěrečná větička se tam nakonec hodila. Jinak jak se povídky rozjely, ke konci už to začalo skřípat. Neustálé odbíhání od děje, vzpomínkami na postavičky často tragicky končících. Bylo jich už trochu moc, nakumulovaných na jednom místě, ale hlavně už jsem nechtěl poznávat další postavu, která v další kapitole nebyla. Už mi to přišlo jen jako protahování děje. Vždyť na těch bedničkách v Adamovský seděli několik kapitol. A když přišel závěr .... no ten byl vlastně v pořádku, když se na to teď zpětně podívám. Přes všechnu kritiku, co jsem tady vyplodil, šlo o skvěle napsanou povídkovou knihu, která měla jen pár hluchých míst. Především mě bavil styl vyprávění, kdy si hlavní postava něco myslela a druhá postava (většinou Koráb) jí odpověděla v přímé řeči. To mělo ten správný efekt a dost mě to bavilo. Občas se vylouplo z povídek nějaké sdělení, které bylo víc na zamyšlení, než se tvářilo a tak mi to celkově rezonovalo, jako dobře strávený čas s knihou.
PS: měli jsme v okolí zkušebnu, měl jsem tam kamaráda a i nějakou práci v minulosti. Párkrát byl v antikvariátu, atd. Takže mi ta oblast není cizí. Nicméně bydlet jsem tam nikdy nechtěl a teď po přečtení po tom toužím ještě méně :)


sBety
04.10.2023 5 z 5

Koukala na mě v knihovně Jezerka a než jsem vyjela nahoru na Pankrác 188, tak už jsem ji měla přečtenou.
Historky o 2x ukradené Kasičce a popelnici ktera se valí z kopce dolů na PRE ve mě bude žít ještě dlouho. Jen škoda, že nevíme jak to dopadlo v Adamovský. Mám podezdření, že mi nějaký punkáč vytrhl 83. kapitolu, která by poskytla uspokojivější konec.

PS: Nápad: nebylo by boží kdyby Nuselskej punk nastudovali jako hru v divadle Jezerka/Na Fidlovačce??

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Nuselskej punk v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených174x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených11x
v Knihotéce54x
v Chystám se číst86x
v Chci si koupit23x
v dalších seznamech4x

Autorovy další knížky

Metoděj M. Alexa
česká, 1962
2015  82%Nuselskej punk
2020  77%Steam
2017  80%Space Ennui
2009  93%Bára, Mates & zelený škraloup
2021  80%Nusle